Siųs raštą Valstybės ekstremaliųjų situacijų operacijų centrui

Dalintis:

Tauragės rajone nuo kovo mėnesio jau registruota beveik 100 koronaviruso atvejų, per dvi pastarąsias savaites – per 30. Nors sergamumas rajone išaugo, lyginant apskrities rodiklius, Tauragės rajone situacija geriausia. Apie tai pranešta šią savaitę sušauktame Tauragės rajono savivaldybės Ekstremaliųjų situacijų operacijų centro posėdyje.

Trečiadienį vykusiame posėdyje Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Tauragės departamento direktorė Gilma Masiulionienė pranešė, kad sergamumas per dvi savaites Tauragėje išaugo iki 76,7 atvejo šimtui tūkstančių gyventojų. Sunkiai COVID-19 sergančių tauragiškių, G.Masiulionienės teigimu, nėra, trečdalis atvejų besimptomiai. Dauguma sergančiųjų – pavieniai asmenys, po kelis serga įmonėse ir organizacijose. Pavieniai atvejai – įvežtiniai.

Saviizoliacijoje šiuo metu yra apie 250 tauragiškių. Tauragės rajono savivaldybė izoliacijos patalpas rajono gyventojams suteikia „Bastilijos“ sporto komplekse, šiuo metu ten izoliuojasi 1 žmogus. „Bastilijoje“ izoliacijai skirta 20 lovų.

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Tauragės departamento atstovė Aušra Šarkienė  informavo, kad praėjusią savaitę dėl koronaviruso buvo patikrintos 3 viešojo maitinimo įstaigos ir 5 prekybos vietos. Prekybos vietose pažeidimų nenustatyta, o viešojo maitinimo įstaigose kartojasi tie patys pažeidimai: neribojami lankytojų srautai, nedezinfekuojami paviršiai, vienoje įmonėje stalai buvo uždengti staltiesėmis, kitoje rytais darbuotojams nebuvo matuojama kūno temperatūra.

Tauragės pirminės sveikatos priežiūros centro (PSPC) direktorius Donatas Petrošius informavo, kad karščiavimo klinikoje praėjusią savaitę apsilankė 7 žmonės, vieno jų koronaviruso mėginys buvo teigiamas. Patikrinti 26 darbuotojai, dviejų darbuotojų atsakymai teigiami, simptomų jie nejaučia. Pasak D.Petrošiaus, pagal Nacionalinio visuomenės sveikatos centro rekomendacijas izoliuoti dar 4 įstaigos darbuotojai. Tauragės PSPC darbas nesutriko.

– 43-ią metų savaitę mobiliajame punkte apsilankė 182 asmenys, 5 užsiregistravę neatvyko. Iš 182 – 98 mūsų rajono gyventojai, 14 iš Jurbarko, net 50 iš Šilalės, 14 iš Pagėgių, 6 neidentifikuoti, – pranešė Tauragės ligoninės direktorius Liutauras Indriuška.

Pasak L.Indriuškos, buvo patikrintas 31 ligoninės darbuotojas, taip pat 15 pacientų, prieš guldant juos planinėms operacijoms. Keli gavo teigiamus tyrimo atsakymus, jie į ligoninę nepaguldyti, išleisti kreiptis į šeimos gydytojus.

Posėdyje diskutuota ir dėl to, kad prie mobiliojo punkto darbo neprisideda kitos savivaldybės. Anot L.Indriuškos, nors Jurbarko medikai buvo atvykę pasimokyti, dirbti atsisakė. Su Pagėgiais iki šiol buvę gerai, tačiau Pagėgių PSPC visi darbuotojai išėjo iš darbo, tad nebebus kam atvažiuoti.

Tauragės savivaldybės administracijos direktorius Modestas Petraitis pasiūlė surašyti raštą ir išsiųsti Valstybės ekstremaliųjų situacijų operacijų centro vadovui apie susidariusią situaciją dėl to, kad prie mobiliojo punkto veiklos neprisideda kiti rajonai.

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą