fbpx

Sodininkai nelegalai dar gyvena viltimi

Dalintis:

Žadamas Tauragės aplinkkelis vis dar kelia klausimų valstybinėje žemėje sodininkaujantiems tauragiškiams. Žmonės išsikvietė merą, kurio klausė, ar sodus tikrai naikins?

Praėjusiais metais Tauragės rajono savivaldybė paskelbė apie būsimus mažojo aplinkkelio tiesimo darbus. Oficialiame pranešime teigiama, kad 2,8 km ilgio miesto aplinkkelis atsieis 4,3 mln. eurų. Skelbta, kad darbai prasidės šį rudenį, bet jau dabar aišku, kad tikslo pasiekti nepavyks.

Būsimu aplinkkeliu vis dar piktinasi ir valstybinėje žemėje įsikūrusių sodininkų bendruomenė. Pirmadienį tarp J.Oko ir J.Tumo-Vaižganto gatvių esančiame valstybiniame žemės sklype nuo neatmenamų laikų įsikūrę sodininkai sulaukė Tauragės rajono mero Dovydo Kaminsko vizito. Jį patys pasikvietę žmonės susibūrė pačiame nelegalių sodų viduryje ir nerimastingai laukė, tarp savęs svarstydami, ar šiųmetis derlius jau bus paskutinis.

– Techninis aplinkkelio projektas jau parengtas ir yra ekspertizėje. Direkcija (Lietuvos automobilių kelių direkcija, – aut. past.) derina sankryžas. Po to bus statybos leidimo stadija ir viešieji pirkimai bei darbai. Tikslas – darbus pradėti šiemet, tačiau yra didelė biurokratija, – susitikimą pradėjo pats D.Kaminskas.

– Ar galime dar ką nors daryti sklypuose? – tiesiai paklausė susirūpinusi sodininkė.

– Šis projektas turi būti užbaigtas iki 2023 metų pabaigos. Jau viskas patvirtinta, bendrasis planas yra, charakteristikos irgi. Tik dėl biudžeto dar kalbame su ministerija – pakilo darbų vertės, viadukas išeina labai brangus. Turiu ir brėžinius, kur matosi, kam tikrai jau nebesodinti ir nebeinvestuoti čia į žemę. Kai kurių iš jūsų darbai dar taip greitai nepalies, – sakė meras. – Tikiuosi, kitų metų viduryje čia tikrai atvažiuos technika.

– Ar tikrai visi šie sodai bus nuvalyti? – dar vieną rūpimą klausimą iškėlė žmonės.

Apspitę planą gyventojai svarstė, kurie sklypai liks. Mortos MIkutytės nuotrauka

– Jei žiūrint biurokratiškai, tai šių sodų nė neturėtų būti. Nesu prieš nieką nusistatęs ir savivaldybė neturi intencijos sugriauti. Tačiau čia bus statomas kelias, – po šių mero žodžių kilo svarstymai, kurie gi galės darbuotis toliau. – Elektros įtampos linija liks, tik dėl kelių stulpų galutinio atsakymo neturiu. Beveik visi, esantys po aukštos įtampos linija, bus neliečiami. Kalbėsime su rangovais, kad negriautų, jei nėra būtina. Aš suprantu, kad sodai reikalingi daugiabučių namų gyventojams, tačiau čia jie nėra įteisinti.

Meras ranka mostelėjo į Oko miško pusę, sakydamas, kad labiausiai kelio tiesimo darbai palies arčiau miško esančius sodininkus. Kitiems gali ir pasisekti.

Kilo sodų kainos

Visoje Iš minios tik viena moteris atskleidė jau įsigijusi apleistą sodo sklypą, kurį pradėjo tvarkytis. Ji rūpinosi, kiek dar laiko turi augalų perkėlimui. Kiti piktinosi be reikalo investavę į šilauogių krūmelius, obelų sodinukus. Vyresnio amžiaus sodininkai buvo atviri – kito sklypo pirkti ne tik neturi iš ko, bet ir sveikata neleidžia toli važinėti. Ne vienas rėžė, kad ir sklypų kainos Joniškės soduose gerokai šoktelėjo.

– Paprastą, apleistą sklypą pirkti ir sutvarkyti pigiau, nei pirkti su nameliu. Aš pernai įsigijau už 2700 eurų, – sakė tauragiškė.

– Pensininkui ir tokį įpirkti sunku, – iš minios replikavo kita ponia.

– Džiaugiuosi, kad esat darbštūs, bet Joniškės soduose turėtumėt savo, įsiteisintumėt ir niekas nepaliestų, – visiems kalbėjo D.Kaminskas, o žmonės tik atsiduso – iki ten pėsčiomis nenueisi.

Dalintis:

About Author

Morta Mikutytė

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą