Specialistai nusitaikė į nelegalius konservų cechus

Dalintis:

Aplinkos apsaugos departamento specialistai, gavę informacijos, išvyko patikrinti Šilalės rajono gyventojų dėl galimai nelegaliai gaminamų mėsos konservų. Pranešimai pasitvirtino su kaupu. Pagalbon į Kaltinėnų miestelį iškviesta Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnyba.

Praėjusią savaitę Šilalės rajone esančiame Kaltinėnų miestelyje lankėsi gausus pareigūnų būrys – į patikrinimą atvyko Aplinkos apsaugos departamento Klaipėdos gyvosios gamtos apsaugos inspekcija, Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) Tauragės departamento specialistai. Tikrinimų metu prireikė ir greitosios medicinos pagalbos medikų bei Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnų.

Kaip informavo VMVT Tauragės departamento patarėja Aušra Stumbrienė, jų tarnyba pranešimo apie galimą nelegalią veiklą sulaukė praėjusį trečiadienį. Aplinkosaugininkai informavo, kad galimai nelegaliai yra gaminami mėsos konservai.

Nuvykus į patikrinimą T.A. namuose rasta beveik 500 dėžių įvairių konservų. Dalis jų – su šerniena. Anot A.Stumbrienės, T.A. tvirtino, kad konservai gaminti savoms reikmėms prieš kone dvejus metus. Tačiau čia įtarimą sukėlė jų laikymo sąlygos – gaminiai rasti šiltame rūsyje. Klausimų į kampą užspaustas kaltinėniškis tada sakė besiruošiantis karui ir gaminantis konservus.

– Konservų gaminimui sąlygos buvo visiškai netinkamos – aplink vien dulkės, pelėsiai, dažai, dėžės. Matėsi ir užmerkta konservų gaminimo įranga, vadinamieji autoklavai, – sakė A.Stumbrienė, pridurdama, kad konservai pagaminti iš dėl trichineliozės ir Afrikinio kiaulių maro netirtos šernienos, tad tokie gaminiai kelia pavojų juos valgančiųjų sveikatai.

Toliau tyrimą vykdę aplinkosaugininkai T.A. telefone aptiko nuotraukų, su medžioklės laimikiu. Pirminiais duomenimis, T.A. medžioti neturi teisės. Klaipėdos gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos viršininkas Vitalis Marozas plačiau tyrimo detalių komentuoti nesutiko. Tačiau patvirtino, kad T.A. atžvilgiu pradėtas administracinio nusižengimo tyrimas dėl neteisėtos medžioklės.

Čia prireikė ir policijos pareigūnų įsikišimo, kurie paėmė ir pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl neteisėto disponavimo šaudmenimis.

Konservus laikęs T.A. tikrintojams tvirtino, kad mėsą jam dovanojo draugas. Nuspręsta patikrinti ir jį. Patikrinimo metu vyrui prasidėjo sveikatos problemos, tad teko iškviesti greitąją medicinos pagalbą. Vyras išgabentas į ligoninę.

Kiek vėliau aplinkosaugos ir VMVT specialistai nusprendė atlikti dar vieną patikrinimą pagal gautą pranešimą. Aplankyti M.Č. namai tuose pačiuose Kaltinėnuose. Ten aptikta apie 1500 konservų dėžučių. Šįkart namų šeimininkas neneigė, kad didelis konservų asortimentas buvo ruošiamas parduoti.

– Ant rastų dėžių buvo surašyta, kam siųsti, surašytos kainos, kiekiai, – tyrimo detalėmis pasidalino A.Stumbrienė, tvirtindama, kad šįkart rasta šerniena buvo sumedžiota legaliai, tad ir konservų gamintojui gresia mažesni nemalonumai.

Abu konservų gamintojai turės utilizuoti tiek nelegaliai antisanitarinėmis sąlygomis pagamintus konservus, tiek šaldikliuose rastą skerdieną.

VMVT Tauragės departamento patarėja A.Stumbrienė įsitikinusi – nelegaliai gamintus ir rinkoje pigiau kainuojančius konservus perkantys žmonės taupo savo pačių sveikatos sąskaita. Pastaraisiais dviem atvejais konservai buvo gaminami netinkamomis, antisanitarinėmis sąlygomis. Dažnu atveju nelegaliai konservus gaminantys žmonės šernienos netiria, nors tai daryti privaloma.

Dalintis:

About Author

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą