Sporto klubams atseikėjo ketvirtį milijono eurų

Dalintis:

Tauragės rajono savivaldybės taryba paskirstė lėšas keturiems reprezentaciniams Tauragės sporto klubams – iš rajono biudžeto atseikėta beveik 380 tūkstančių eurų. Didžiausia paramos suma – arti 250 tūkstančių eurų teko „Tauragės krepšinio“ klubui, tačiau šias lėšas krepšininkai naudos trejus metus. Politikų nuomonės išsiskyrė dėl vieno klubo finansavimo – konservatoriai siūlė finansavimo neskirti „Tauragės futbolui“.

Rokui Baciuškai – 50 tūkst. eurų

Išsamios reprezentacinių sporto klubų dalinio finansavimo detalės vietos politikams pristatytos Švietimo, sporto ir kultūros komiteto posėdžio metu.

Kaip tarybos narius informavo Švietimo ir sporto skyriaus specialistė Gintarė Stulgienė, sporto klubų komisija dalinio klubų finansavimo klausimą svarstė vasario 2 dieną. Sporto klubas „R.Baciuška“ savivaldybės prašė 2024 metams skirti 150 tūkstančių eurų, tačiau komisija tokia dosni nebuvo – pasiūlė lenktynininkui Rokui Baciuškai tik 50 tūkstančių eurų.

Pernai šis klubas buvo gavęs 100 tūkstančių eurų per du kartus, tai yra metų pradžioje buvo suteikta 50 tūkstančių eurų ir pernai rudenį mes svarstėm dėl papildomo finansavimo Dakaro varžyboms, tuomet taip pat buvo skirta 50 tūkstančių eurų, – tarybos narius informavo Švietimo ir sporto skyriaus atstovė.

Toks paaiškinimas netenkino socialdemokrato Prano Petrošiaus. Politikas stebėjosi, kodėl sportininko prašoma suma taip sumažinta.

– Kokiais pagrindais komisija siūlo palikti praėjusių metų lygyje 50 tūkstančių eurų, kai puikiai žinome, kad tvirtinant rajono biudžetą šitoje eilutėje buvo numatyta ryškiai didesnė pinigų suma? – klausė tarybos narys.

Gintarės Stulgienės teigimu, sporto klubams remti 2024 metams biudžete buvo numatyta 270 tūkstančių eurų.

– Taip, daugiau negu pernai. Bet jeigu visiems klubams tvirtinti tas didesnes sumas, tai to biudžeto neužtektų. Greičiausiai Rokas Baciuška kreipsis papildomai rudenį Dakaro pasiruošimui. Dabar jis eina į pasaulio čempionatą, tą 50 tūkstančių eurų jis sunaudos paskutiniams čempionato etapams, – paaiškino G.Stulgienė.

Prašė nedaug – vos per 5000 Eur

Bokso sporto klubas „Kova“, kaip paaiškino Švietimo ir sporto skyriaus atstovė G.Stulgienė, pernai į savivaldybę kreipėsi dėl trijų sportininkių finansavimo, tačiau dalies gautų lėšų nepanaudojo, nes negalėjo išvykti į kai kurias varžybas. Todėl į savivaldybės biudžetą klubas grąžino kiek daugiau nei 1000 Eur.

– Šiemet klubas kreipėsi dėl keturių aukšto meistriškumo sportininkių ir prašo 5610 eurų. Šis klubas taip pat gaus 5000 eurų finansavimą kaip mėgėjų sporto klubas, – informavo Švietimo skyriaus atstovė.

Krepšininkai siekia patekti į aukštesniąją lygą

Sporto klubas „Tauragės krepšinis“ iš savivaldybės biudžeto buvo gavęs finansavimą trejiems pastariesiems 2021–2023 metams. Tuomet klubui skirta 169 840 eurų. Pernai klubas prašė papildomo finansavimo. Rugsėjį taryba nusprendė papildomai skirti 13 680 eurų. Šįkart „Tauragės krepšinis“ savivaldybės prašė didesnės sumos – 243 360 eurų taip pat trejiems metams.

Regionų partijos nariui Sigitui Kancevyčiui buvo įdomu sužinoti, kokias „perspektyvas brėžia šitas klubas, kokia dabartinė situacija ir kokie laimėjimai“.

– Aš suprantu, kad turi rimtų ambicijų, jeigu prašo tokių pinigų iš biudžeto, – pastebėjimą išsakė tarybos narys.

Mero patarėjas Tadas Rapolavičius kiek anksčiau yra ir žaidęs „Tauragės“ krepšinio komandoje, ir buvęs šios komandos trenerio asistentu, jo teigimu, šio klubo ateitis daug žadanti. Asmeninio albumo nuotrauka

Politiko abejones išsklaidyti pabandė mero patarėjas, buvęs „Tauragės“ krepšinio komandos žaidėjas ir trenerio asistentas Tadas Rapolavičius, patikinęs, kad šio klubo tikslas šiemet – patekti į Nacionalinę krepšinio lygą.

– Mūsų nuomone, prašomos lėšos biudžetui būtų pakeliama našta. Be to, statoma nauja arena, kuri atitiks visus aukščiausius standartus, tiek Nacionalinės, tiek aukščiausiosios Lietuvos lygos. Tai dabartinis minimalus klubo tikslas yra išeiti į aukštesniąją lygą, o ateityje niekas negali žinoti, galbūt turėtume garbę Tauragės komandą pamatyti žaidžiančią aukščiausiojoje šalies lygoje. Ten finansavimai jau visai kiti. Šiuo metu šis klubas Regionų krepšinio lygoje rikiuojasi trečioje vietoje ir tikimasi, kad pateks tarp keturių stipriausių komandų. Krepšinis Lietuvoje – antroji religija ir žaidėjų kainos ganėtinai nemažos. Dėl to tas finansavimas toks didžiulis ir prašomas, – kalbėjo sporto sritį savivaldybėje kuruojantis mero patarėjas.

Tadas Rapolavičius patikslino, kad „Tauragės“ krepšinio komandoje šiuo metu žaidžia šeši tauragiškiai ir aštuoni legionieriai, dauguma jų – kauniečiai.

Lėšų siūlė neskirti

Sporto klubas „Tauragės futbolas“ savivaldybės prašė šiems metams skirti 120 tūkstančių eurų. Kaip paaiškino G.Stulgienė, „Tauragės futbolas“ jau turi patvirtintą finansavimą 2022 metais, kai kreipėsi į tarybą su trimete sutartimi.

– Šiems metams klubui jau patvirtinta 24 500 eurų parama. Klubas šiuo metu yra išėjęs į aukštesniąją, tai yra į pirmąją lygą, ir motyvuoja tuo, kad brangesni kaštai. Komisija siūlo bendrą sumą skirti 100 000 eurų vieneriems metams, – paaiškino Švietimo skyriaus atstovė.

Tarybai balsuojant už lėšų skyrimą Tauragę reprezentuojantiems sporto klubams, nuomonės išsiskyrė būtent dėl „Tauragės futbolo“. Konservatorius Raimondas Matemaitis Švietimo ir sporto skyriaus paprašė pateikti duomenis, kokius finansinius įnašus į VšĮ „Tauragės futbolas“ yra įnešę dalininkai. Kaip žinia, šios viešosios įstaigos dalininkai yra Tauragės rajono savivaldybės administracija ir Arūnas Pukelis. Tarybos posėdžio metu jau Švietimo ir sporto skyriaus vedėja Jūratė Veisienė informavo, kad prašoma informacija apie dalininkų įnašus elektroniniu būdu buvo išsiųsta visiems tarybos nariams.

Žodžio paprašęs R.Matemaitis paviešino VšĮ „Tauragės futbolas“ dalininkų finansinius įnašus.

– Pagal gautą iš savivaldybės informaciją matau, kad „Tauragės futbolo“ dalininkas Arūnas Pukelis įnešė 37 650 eurų, savivaldybės administracijos įnašas yra 15 929 eurai. Paskaičiavus išeitų, kad fizinis asmuo Arūnas Pukelis turi 70 procentų „Tauragės futbolo“ dalių. Siūlyčiau, kol Arūnas Pukelis yra „Tauragės futbolo“ dalininku, papildomo dalinio finansavimo „Tauragės futbolui“ neskirti, – į kolegas tarybos narius kreipėsi R.Matemaitis.

Į šį tarybos nario siūlymą nesureagavo nė vienas tarybos narys. Abu tarybos konservatoriai – Raimondas Matemaitis ir Andrius Burmistrovas balsavo prieš finansavimo skyrimą „Tauragės futbolui“, visi kiti buvo už.

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ redaktorė.

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą