„Statė, kad tik statytų“

Dalintis:

Savivaldybės pažadas nemokamai mokyti plaukti visus Tauragės rajono antrokus stringa – nei baseiną administruojantis Sporto centras, nei savivaldybės administracija nepateikė paraiškos Lietuvos plaukimo federacijos informacijos ir paslaugų biurui ir į programos „Mokausi plaukti“ finansavimą nė nepretendavo, nors tokią teisę turėjo. O štai kaimynai – Šilalės baseinas šiuo metu vykdo net 7 valstybės finansuojamus projektus, skirtus ne tik moksleiviams, bet ir suaugusiesiems. Kuo prastesnė Tauragė, domisi „Tauragės kurjeris“.

Dar statydama baseiną, Tauragės savivaldybė pažadėjo, kad jį atidarius visi Tauragės rajono antrokai bus mokomi plaukti nemokamai. Šis reikalavimas buvo įrašytas į koncesijos sutartį, siekiant baseino valdymą patikėti verslui. To padaryti nepavykus – verslas taip ir nepanoro valdyti baseino, naujasis pramogų kompleksas buvo perduotas Tauragės sporto centrui. Kaip sako baseino administratorė Sandra Martinkienė, net ne perduotas, o primestas. Sporto centrui teko perimti koncesijos sutartį, pagal kurią baseino valdytojas įsipareigoja mokyti vaikus plaukti.

Šiuo metu baseine plaukti mokosi 1–8 klasių moksleiviai. Tiksliau, ne plaukti mokosi, o nemokamai pramogauja pagal fizinio aktyvumo programą. Šios pamokos finansuojamos iš neformaliojo vaikų švietimo lėšų. Antrokams planuota vesti jau profesionalias plaukimo pamokas.

Pasak baseino administratorės, Tauragė nedalyvavo „Mokausi plaukti“ programoje, paraiškos neteikė ir finansavimo negavo. Paklausta, kodėl, baseino vadovė pasvarstė – tikriausiai todėl, kad baseino atidarymas vėlavo. Be to, jei atsitiktų taip, kad Tauragės sporto centras laimėtų ne vieną projektą, vargu ar galėtų juos visus vykdyti, nes baseinas per mažas, vos dviejų takų, ir jame kelios skirtingo amžiaus grupės tauragiškių tiesiog neišsitektų. Šiuo metu, vandens pramogomis naudojantis moksleiviams, plaukimo baseinu kiti lankytojai negali naudotis nuo 8 iki 17 val.

– Kaimų mokyklos veža mums antrokus ir mes mokom juos plaukti, o dėl miesto mokyklų kartu su Švietimo skyrium priėmėm bendrą nutarimą, kad kai gruodžio 15 dieną pasibaigs kitų klasių moksleivių pramogos pagal neformaliojo švietimo lėšas, pradėsime mokyti plaukti antrokus. Tiksliau, nuo sausio iki birželio 8 dienos, – sakė S.Martinkienė.

Iki mokslo metų pabaigos antrokams bus surengta po 16 plaukimo pamokų po 1,5 valandos. Pamokos bus nemokamos, atvežti vaikus į baseiną turės arba mokykla, arba savivaldybė. Šiuo metu baseine pramogaujančius kitų klasių moksleivius Sporto centras įpareigotas atsivežti. Todėl tenka samdyti Tauragės autobusų parko transportą. Kadangi jokio finansavimo antrokams mokyti plaukti negavo, baseinas šį projektą privalės vykdyti savo lėšomis.

Ramunės Ramanauskienės nuotrauka

– Mums nieko kito nebelieka, mes turime vykdyti koncesijos sutartį, kadangi Sporto centrui baseinas buvo net ne atiduotas, o primestas, mes net konkurse nedalyvavom kaip koncesininkai, – sakė S.Martinkienė.

Paklausta, kaip sekėsi išgyventi pirmąjį baseino veiklos mėnesį, S.Martinkienė sakė apibendrinti dar negalinti – per mažai laiko. Ar baseinas išsilaiko, esą bus galima spręsti apie Naujuosius metus.

Lietuvos plaukimo federacijos informacijos ir paslaugų biuras šiais mokslo metais tenkino 28 savivaldybių paraiškas, už valstybės skirtas lėšas jos mokys plaukti antrokus. Tauragės tarp šių savivaldybių nėra, nes, pasak biuro projektų vadovės Mildos Šeibokaitės, ji neteikė paraiškos. Galbūt savivaldybė negalėjo pretenduoti į šias valstybės lėšas, nes baseinas dar buvo neatidarytas? M.Šeibokaitė tikina – tikrai ne, tauragiškiai turėjo teisę teikti paraišką.

– Iš Tauragės nesulaukėme nei užklausos, nei prašymo, nei teiravimosi. Šito nebuvo. Galėjo pranešti, kad nori dalyvauti projekte, dar neatidarius baseino. Galėjo pakviesti mus į baseino atidarymą. Prieš karantiną juk buvo jau numatytas atidarymas. Kontaktus su Plaukimo federacija Tauragės savivaldybė turi, bet poreikio neparodė nei per karantiną, nei vėliau. Mes patys neieškom tų, kas nori vykdyti projektą, jie turi kreiptis pagalbos, – kalbėjo M.Šeibokaitė.

Pagal Vyriausybės patvirtintą mokymo programą antrokus mokyti plaukti privalo visos savivaldybės, turinčios baseinus. M.Šeibokaitės teigimu, 8–9 metai – geriausias amžius vaikus mokyti plaukti ir atsakingai elgtis vandenyje.

Be to, pasak Lietuvos plaukimo federacijos informacijos ir paslaugų biuro atstovės, Tauragės baseinas per mažas vykdyti daug projektų.

– Dar vienas trūkumas – Tauragėje plaukimo baseinas  sujungtas su vadinamuoju burbuliniu baseinu, kurio vanduo šiltesnis negu plaukimo baseine. Plaukimo pamokoms tai netinka, žinoma, vanduo šiltesnis, plaukti smagiau, bet sveikatos požiūriu negerai – vaikams spaudimas kyla. Tai va šitą nesąmonę jie padarė. Statė, kad tik statytų, – priekaištų Tauragei negailėjo M.Šeibokaitė.

Jos nuomone, plaukti reikia mokyti ne tik mažuosius mokinius, plaukimo pamokos turėtų vykti ir vyresniesiems, ir 17-mečiams, ir 18-mečiams. Plaukimo pamokos turėtų tapti kassavaitinės visiems mokiniams.

Šilalės sporto mokyklos, administruojančios šios savivaldybės baseiną, direktorė Gitana Jurgutienė pasidžiaugė, kad jos vadovaujama įstaiga šiuo metu vykdo net 7 valstybės finansuojamus projektus, susijusius su vandens pramogomis. Šilališkiams už šiuos užsiėmimus mokėti nereikia. Projektus, kurie valstybės nėra finansuojami 100 proc., Šilalėje finansiškai remia ne baseinas, o savivaldybė.

„Tauragės kurjeris“ savivaldybei pateikė klausimą, kodėl ji neteikė paraiškos finansavimui gauti ir baseinas antrokus plaukti mokys už savo lėšas. Atsakymo tebelaukiame.

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ redaktorė.

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą