Statybos leidimas gautas, remontą planuoja rudenį

Dalintis:

Tauragės savivaldybė patvirtino, kad statybos leidimas Tauragės turgelio Dariaus ir Girėno gatvėje rekonstrukcijai gautas. Darbus planuojama pradėti rudenį.

Po karantino atsigaunantys turgaus prekeiviai pamažu grįžta į prekybos vietas. Tačiau balose ir tirpstančiame sniege paskendęs Tauragės turgelis dar apytuštis. Prekeivių vos vienas kitas, o ir pirkėjų nedaug. Veikia ne visi kioskai. Daugiausiai prekiautojų medumi ir daržovėmis, kelios moterys siūlo pirkti savo megztų vilnonių kojinių ir kitokių smulkmenų. Seni drėgmės persunkti prekystaliai beveik tušti, kad išlaviruotum tarp tirpstančio sniego gūbrių ir neįliptum į balą, reikia pasistengti.

Apie turgelio Dariaus ir Girėno gatvėje rekonstrukciją svarstoma jau kelerius metus. Atliktos apklausos, kas jame perka ir kiek pardavėjų prekiauja. Prieš metus – 2020 m. sausį savivaldybė pasirašė sutartį su projektavimo bendrove „Atamis“ dėl šios prekyvietės projekto parengimo. Pagal projektą prekyvietėje numatoma įrengti naujas vandentiekio, buitinių ir lietaus nuotekų, požemines elektros konstrukcijas, pakeisti turgelio aikštės dangą, įrengti naują apšvietimą, prekybos stogines ir kioskus. Senieji turės būti pašalinti. O naujuosius prekybininkai galės nuomotis.

Tauragės turgelis dabar atrodo ypač liūdnai. Ramunės Ramanauskienės nuotrauka

2020-ųjų birželį surengtas mero ir kitų savivaldybės atstovų susitikimas su turgavietės prekeiviais. Žmonės tuomet pažėrė įvairių klausimų merui Dovydui Kaminskui. Savivaldybė skelbia, kad į visus juos prekiautojams atsakė.

Pernai rugpjūtį turgelio projektas baigtas rengti, kreiptasi dėl statybos leidimo išdavimo. Savivaldybės mero patarėjas Kasparas Bertašius šią savaitę informavo, kad statybos leidimas gautas, o remonto darbus planuojama pradėti rudenį. Turgelį savivaldybė remontuos savo lėšomis. K.Bertašiaus teigimu, apie tikslią darbų pradžią ir gyventojai, ir prekeiviai bus informuoti.

Prekyvietę Dariaus ir Girėno gatvėje administruojančios savivaldybės kontroliuojamos „Dunokų“ bendrovės vadovė Gintarė Rakauskienė prisiminė, kad rudenį įvyko dar vienas susitikimas su turgavietės prekeiviais. Projektuotojams pristačius projektą, prekeiviai, pasak G.Rakauskienės, pageidavo, jog turgavietės renovacija prasidėtų rudenį, kad pavasarį žmonės galėtų pradėti naują prekybos sezoną.

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ redaktorė.

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą