Strypai kelyje į darbą – vairuotojų reikalas

Dalintis:

Tauragės rajono valdžia viešai deklaruoja – naujas asfaltas klojamas tose gatvėse, kurios veda į įmones, kur kuriamos naujos darbo vietos ir kur į darbą kasdien skuba šimtai žmonių. Bet tai ne visai tiesa. Praėjusią savaitę kelyje į besiplečiančią įmonę užmiestyje sprogo daugiau nei dešimties automobilių padangos. Valdžia atkerta – šitai gatvei pinigų nėra ir greitai nebus.

Pradurtos dešimtys padangų

Ližių gatvė žymi Tauragės miesto ir rajono ribas. Ja kasdien į darbą važiuoja daugiau nei 100 aplink įsikūrusių įmonių darbuotojų, prekes šia gatve veža ir tiekėjai iš užsienio. Ketvirtadienio vakarą su „Tauragės kurjerio“ redakcija susisiekė į Tauragės rajoną savo įmonės filialą perkėlusios Jurbarko įmonės „Spaisvilė“ direktorė Sigita Ditkutė. Moteris neapsikentusi darbuotojų skundų išsiruošė apžiūrėti gatvę, kurioje kone kasdien praduriamos automobilių padangos. Už gero kilometro nuo įmonės viena kelio kliūtis rėžte rėžė akį – kelio dangoje styrojo armatūros strypai.

– Darbuotojai į darbą atvažiuoja savo automobiliais. Kolega per vieną dieną pradūrė net dvi padangas, atvažiavo du sunkiasvoriai partnerių iš Lenkijos automobiliai, jie taip pat važiuodami šiuo keliu susprogdino dvi dideles padangas. Galiausiai šį rytą pati važiuodama pradūriau vieną padangą. Kiek tai gali tęstis? – piktinosi įmonės vadovė. – Sėdau į įmonės automobilį ir išvažiavau ieškoti priežasties ir kliūties, kuri gadina turtą.

Tokių strypų šioje gatvėje yra ne vienas. Violetos Karaliūnaitės nuotrauka

Gatvėje metalo daug

Radusi strypus gatvėje, įmonės vadovė paskambino Tauragės seniūnijai, kurios atsakomybėje ir yra šis kelias – paprašė pagalbos. Sulaukusi atsakymo, kad darbo dienos pabaigoje nėra kam apžiūrėti kelio, Sigita dar bandė pati kastuvu kasti duobę ir metalo strypus ištraukti, bet supratusi, kad vienai to padaryti nepavyks, išsikvietė policijos pareigūnus.

– Paskambinau ir paprašiau užtikrinti automobiliais važiuojančių žmonių saugumą. Aš viena prie strypų prastovėjau daugiau nei valandą, kol galiausiai sulaukiau pagalbos, – sakė verslininkė.

Kai atvykome į Sigitos nurodytą vietą, jau buvo atvažiavusi ir policija, ir seniūnijos atstovai. Pažymėti strypus „Stop“ juostomis bandė seniūnė Danguolė Jatautienė kartu su savo pavaduotoju. Ji pareigūnus patikino, kad seniūnijos ūkvedys imsis šios problemos ir pavojų keliančias kliūtis pašalins.

Tačiau akivaizdu, kad vienoje kelio pusėje styrantys stypai – ne vieninteliai. Atidžiau apžiūrėjus žvyrkelį pasimatė ir daugiau metalo žymių. S.Ditkutė naujų giliai gatvėje įkastų metalo strypų rado ir kitą dieną, kitoje to paties kelio atkarpoje. Vieni strypai smarkiai išsikišę, kitus nuvažinėtas žvyras dar tik atidengia.

Ližių gatvės važiuojamojoje dalyje styrančius metalinius strypus kol kas „sutvarkė“ štai taip. Violetos Karaliūnaitės nuotrauka

Prašė vykdyti pažadus

Metų pradžioje naujoje prieskonius gaminančioje įmonėje lankėsi rajono meras Dovydas Kaminskas. Netrukus po vizito, vasarį, direktorė savivaldybei parašė prašymą išasfaltuoti Ližių gatvę, pateikė visus būtinus dokumentus, įrodančius, kad įmonė Tauragėje dirba sėkmingai, plečia veiklą, įdarbina vis daugiau miesto ir rajono gyventojų. Rašte savivaldybei įmonės vadovė rašė: „Prašome į asfaltuojamų kelių sąrašą įtraukti apie 2 km kelio atkarpą, einančią nuo pagrindinio kelio (Ližių g.) iki įmonės teritorijos. Šios atkarpos tvarkymas (asfaltavimas) užtikrins geresnes susisiekimo sąlygas tiek įmonės darbuotojams, tiek žaliavų tiekėjams, tiek įmonės klientams“. Neilgai trukus įmonės vadovę pasiekė savivaldybės atsakymas – Ližių gatvės asfaltuojamų rajono gatvių sąraše nėra (lyg įmonės vadovė to nežinotų).

– Jei jau kalbame apie prioritetus ir savivaldybės pažadus asfaltuoti kelius į sėkmingas įmones, tai pasakykite, kodėl kelias į buvusią Stragutės įmonę jau išasfaltuotas. Kiek darbuotojų ten dirba? Koks vidutinis darbo užmokestis? Kokie naujai besikuriančių darbo vietų prioritetai, kurių reikalauja savivaldybė? Gal kažkas statosi namukus šalia to kelio ir tai privatus interesas? – retoriškai klausė S.Ditkutė.

Kaip žinia, verslininkė turėjo omenyje šiemet bankrutavusią Stragutės įmonę.

Į sąrašą nepatenka

Įmonės vadovei rūpimus klausimus pateikėme Tauragės rajono savivaldybės mero patarėjui Kasparui Bertašiui: kada bus pradėtas pildyti naujų asfaltuoti teikiamų gatvių sąrašas, o naujų įmonių darbuotojai gali tikėtis asfaltuoto kelio? Galbūt šią gatvę planuojama asfaltuoti panaudojant COVID-19 programos lėšas, kaip buvo pasielgta su gatvėmis, vedančiomis į Tauragės industrinį parką ir „Bremenos“ bendrovę?

Atsakymą gavome elektroniniu paštu: „Naujas asfaltuojamų gatvių sąrašas dar nėra planuojamas. Pagal COVID-19 programos lėšas iš viso yra asfaltuojama/rekonstruojama 10 miesto ir rajono gatvių ir du pėsčiųjų-dviračių takai, Ližių gatvė į šį sąrašą nepatenka. Dėl kelyje esančių armatūros strypų jūsų informacija perduota Tauragės savivaldybės administracijos ir seniūnijos darbuotojams“.

Dalintis:

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą