Stulbinanti tauragiškių vienybė: šluoja vaistines, kad padėtų ukrainiečiams kovoje

Dalintis:

Rusijai pradėjus karą prieš Ukrainą, susivienijo visi, taip pat ir tauragiškiai. Tauragės bendruomenių namuose neįprastas sujudimas – renkama parama įvairiais daiktais, kuri bus siunčiama į Ukrainą. Savanoriai praneša, kad rūbų nebereikia, tačiau vis dar trūksta medicininių priemonių.

Tauragės bendruomenių namuose šiomis dienomis – rimtas sujudimas. Nerasi nė vieno nuobodžiaujančio ar slankiojančio iš kampo į kampą. Pastato dalis, kurioje dar laukiama statybininkų, paversta sandėliu, o jame renkamos, rūšiuojamos tauragiškių aukos nuo okupantų besiginančiai Ukrainai.

Ilgame koridoriuje jau stovi daugybė medinių palečių su dėžėmis. Šios paruoštos ir bus pakrautos į sunkvežimį šįvakar. Kitoje sandėlio dalyje dar tik ruošiamos dėžės, rūšiuojama tauragiškių atvežta parama. Gausu maisto kūdikiams, sauskelnių, yra higienos priemonių, medicinos priemonių, vaistų. Stovi kampe ir neštuvai. Negi žmonės namuose turi tokių dalykų? Savanoriaujančios Dianos Skarbalės teigimu – turi.

– Gal senelius slaugė ar ligonį turėjo ir įsigijo priemones, kurias dabar paaukoja. Žmonės vakar vakare net automobilį atvarė ir atidavė. Kai kurie šluoja parduotuves bei vaistines ir viską veža čia. Viskas iki smulkmenų bus išvežta į Ukrainą, – sakė D.Skarbalė.

Tauragėje renkama parama ukrainiečiams. Mortos Mikutytės nuotrauka

Tarp savanorių ne tik Šaulių sąjungos nariai, Raudonojo kryžiaus organizacijos atstovai. Su „Tauragės kurjeriu“ bendravusi D.Skarbalė pasakojo, kad ne vienas paramą atvežęs tauragiškis pamato, kiek čia esama darbo, ir nusprendžia skirti bent pusvalandį savo laiko ir padėti.

– Dabar ką turim, vargu ar tilps į vieną sunkvežimį. Yra prioritetiniai dalykai, tai jei netilps, rūbus vešime vėliau. Svarbiausia vaistai ir kita įranga. Labai stipriai remia ne tik patys tauragiškiai, bet ir verslas, įvairios įmonės. Toks sukrėtimas pažadino vienybės dvasią, – kalbėjo D.Skarbalė.

Daiktai rūšiuojami, dedami į dėžes, ant jų stengiamasi kuo tiksliau surašyti, kas jose, kad nuvežus į Ukrainą būtų galima lengvai ir paprastai paskirstyti. Tauragėje dirbantys savanoriai džiaugiasi paramą atvežančių sąmoningumu – kai kurie ant dėžių būna net ukrainietiškai surašę, kas viduje, kad būtų lengviau.

Rūbų jau nebereikia. Turime tikrai pakankamai, bet yra dalykų, kurių vis dar trūksta. Informuojama, kad labai reikalingos turistinės viryklės su dujiniais balionėliais, generatoriai, žibintuvėliai ir jiems tinkami elementai, žirklės, peiliukai, žgutai (varžčiai), turniketai, tvarsčiai, pleistrai, įtvarai, žaizdų tvarstymo tinkleliai, žiebtuvėliai, degtukai, gipso tvarsčiai, gultai, neštuvai, termosai, gertuvės, pulsometrai, pirštinės, folinės antklodės, švirkštai, kateteriai, lašinės, nuskausminamieji, jodo tirpalai, dezinfekcijos priemonės, vienkartiniai tvarsčiai, vienkartinės paklodės, ramentai, šildytuvai.

Vien per sekmadienį suneštais daiktais planuojama pripildyti vieną sunkvežimį.

Gali būti įdomu: termosai

Dalintis:

About Author

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

2 komentarai

  1. O kaip apie lietuvius anksčiau niekas niekam nepadėjo o kur šeimas niekam nieko nerenka pinigų neturi darbo asilai

Palikite komentarą