Su nerimu laukia kūrenimo sezono pradžios

Dalintis:

Ugniagesiai jau platina pranešimus spaudai, primindami gyventojams, kad būtina prieš kūrenimo sezoną išsivalyti dūmtraukius. To neatlikus gali kilti rimta nelaimė.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas (PAGD) skelbia, kad kūrenimo sezonui prasidėjus Lietuvos ugniagesiai per parą sulaukia dešimčių pranešimų apie užsidegusius suodžius. Tuomet specialistai budi prie pastatų, laukia, kol išdegs visi suodžiai ir prižiūri, kad ugnis neišplistų po visą pastatą, be gailesčio naikindama žmonių turtą. Kartais tokios nelaimės ir gyvybes pasiglemžia.

Tauragės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos vyriausiasis specialistas Tadas Vosylius „Tauragės kurjeriui“ pasakojo, kad šiuo metu dar nėra pranešimų apie degančius suodžius, nes lauke dar šilta ir kūrenimo sezonas neprasidėjo. Tačiau jis išskiria tris skirtingus laikotarpius, kuomet iškvietimai dėl degančių suodžių pasipila kaip iš gausybės rago.

– Tokių pranešimų gerokai padaugėja kūrenimo sezono pradžioje, vėliau – kai prasideda žiema ir kaip reikiant paspaudžia šaltis, o trečias skambučių antplūdis būna pavasariop, kai kūrenimo sezonas jau baigiasi, dūmtraukiai būna užsikišę, o gyventojai galvoja, kad šildymo sezonui besibaigiant jau valyti nebereikia, – atskleidė T.Vosylius.

Pašnekovo tvirtinimu, suodžiai įsiplieksti gali ir itin tvarkinguose ar net prabangiuose namuose. Anot jo, kartais naujai įrengtas katilas būna ne iki galo sureguliuotas ir yra tikimybė, jog suodžių atsiras vos per kelias dienas.

– Patirtis rodo, kad rečiau dega koklinių krosnių dūmtraukiai. Dažniau kemšasi automatiniai katilai, nes juose būna vėsiau, malkos dega nepilnai, ribojamas oras, tada ir dervos dūmtraukyje kondensuojasi, – patirtimi dalijosi specialistas.

Gaisrinės saugos taisyklės numato, kad dūmtraukiai turi būti valomi ne rečiau kaip kas tris mėnesius. Juos būtina išvalyti prieš šildymo sezoną. Be to, neprižiūrimuose dūmtraukiuose gali atsirasti įtrūkimų, dėl kurių neišvengiamai kyla gaisro pavojus. O jei gaisras įsipliekstų pastogėje, labai tikėtina, jog gyventojai jį pastebės pavėluotai, stichijai jau kaip reikiant įsisiautėjus.

Ugniagesiai pataria liepsnojančių suodžių dūmtraukyje negesinti vandeniu, nes dėl aukštos temperatūros jis pridarys daugiau žalos nei naudos – garais virtęs vanduo gali sugriauti ar net susprogdinti dūmtraukį.

Ugniagesiai-gelbėtojai kasmet organizuoja prevencines akcijas, kurių metu lanko gyventojus, primena jiems apie dūmtraukių valymą, tačiau šiemet dėl koronaviruso apribotos galimybės lankyti gyventojus. Todėl numatomas tik informacinių pranešimų platinimas.

Dalintis:

About Author

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą