Su teršėjais bando kovoti viešumu

Dalintis:

Kai kurios Tauragės mieste esančios atliekų surinkimo aikštelės tampa sąvartynais. Vieni po kitų gyventojai tempia savo senus baldus, automobilių padangas ir kitus rakandus. Viena tokia aikštelė stebima vaizdo kameromis ir užfiksuotais vaizdais Tauragės rajono savivaldybė nusprendė pasidalinti viešai.

Šiandien Tauragės rajono savivaldybė savo feisbuko puslapyje paviešino vaizdo medžiagą, kurioje užfiksuoti netinkamas atliekas prie konteinerių paliekantys žmonės. Teršėjų asmenybės lieka paslaptyje, jų veidai uždengti. Tačiau puikiai matyti, jog prie J.Tumo-Vaižganto g. 144 daugiabučio namo nešami seni baldai, jų dalys. Vienas uoliai namus besitvarkantis žmogus atliekas tempė net karučiu – galima spėti, kad senąją sekciją namuose pakeitė naujas baldas. Kažkas į maišelį sudėtas atliekas irgi nepasivargino išmesti į konteinerį – padėjo ant kraunamų lentų, o dar vienas žmogus nepatingėjo savo atliekų atvežti automobiliu.

Šįkart filmuotoje vaizdo medžiagoje žmonių veidai pridengti, fone groja linksmai nuteikianti melodija, o titruose pasakojama, kur ir kokias atliekas galima pristatyti, kad nebūtų teršiama aplinka.

– Matome, kad šiukšlinimas yra didelė problema. Lengvu humoru gal pavyks pasiekti, kad nebebūtų teršiama. Kol kas švaros siekiame tik viešumu, – pasakojo Tauragės rajono mero patarėjas Kasparas Bertašius.

Tauragės miesto seniūnas Žilvinas Majus atviras – tokių teršiamų vietų Tauragėje yra kone 10, o dėl mieste klestinčio prekybos automobiliais verslo dažnai prie konteinerių tenka rasti ir automobilių detalių.

– Tauragė – specifinis miestas, tad dažnai tenka rinkti automobilių plastiką. Būna padangų, baldų. Renkam, priduodam, sumokam, nors už tuos pinigus galėtume mieste padaryti ką nors gražaus ar kokį suoliuką pastatyti. Yra planuose filmuoti 5 problemines vietas mieste. Žiūrėsime, ar tai pasiteisins, – sakė miesto seniūnas.

Kaip pasakojo Ž.Majus, yra problema ir su žaliųjų atliekų tvarkymu. Kai kurie nuravi savo darželius ir žoles sudeda krūvon šalia konteinerių aikštelių. Nereikia ilgai laukti, kol šalia šios krūvos atsiranda ir koks nors fotelis ar padanga.

Savo senus baldus, lengvųjų automobilių padangas, dviračius ir pan. tauragiškiai gali nemokamai pristatyti į Didžiųjų atliekų surinkimo aikštelę, adresu Paberžių 14A.

Neturintiems savo transporto taip pat suteikiama galimybė tvarkingai atsikratyti didesnių atliekų. UAB Tauragės regiono atliekų tvarkymo centras (TRATC) skelbia, kad gegužės 1, 8, 15 ir 25 dienomis UAB „Ekonovus“ Tauragės rajone vykdys didžiųjų atliekų surinkimą apvažiavimo būdu. Minėtomis dienomis bus surenkamos įvairios atliekos, kurio negali būti išmetamos į buitinių atliekų konteinerius: seni baldai, čiužiniai, kilimai, langų rėmai, durys, dviračiai, vežimėliai ir pan. Savo internetiniame puslapyje TRATC skelbia tikslius surinkimo taškus ir atliekų vežėjo atvykimo laiką. Daugiau informacijos teikiama tel. 8 640 80 081.

Dalintis:

About Author

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą