fbpx

Sudaužyta nauja savivaldybės mašina

Dalintis:

Pernai lapkritį iš biudžeto lėšų už 40 tūkst. eurų pirktas savivaldybės elektromobilis – meistrų rankose. Prieš dešimt dienų įvykusios avarijos metu sudaužytas mašinos priekis, per eismo įvykį žmonės nenukentėjo. Kiek kainuos naujutėlaitės mašinos remontas, kol kas neaišku.

Kainavo 40 tūkst. Eur

Praėjusių metų lapkritį tuometinis Tauragės rajono savivaldybės administracijos direktorius Modestas Petraitis pasirašė 40 tūkstančių eurų vertės pirkimo sutartį ir iš UAB „Autofortas motors“ – savivaldybė gruodžio 1-ąją įsigijo 2020 metų gamybos „Hyundai Kona Electric“ elektromobilį. Mašina paskirta Socialinės paramos skyriaus reikmėms. Apie automobilio pirkimą, kaip ir apie avariją, įvykusią prieš dešimt dienų, viešai nepranešta.

Sudaužė „klevo lapas“

Savivaldybė turi pasirašiusi bendradarbiavimo sutartį su Tauragės autobusų parku ir naujuoju automobiliu į Klaipėdos laboratoriją veždavo tirti rajono gyventojų koronaviruso mėginius. Grįžtant iš laboratorijos, jau Tauragėje, ir įvyko avarija.

– Įvykis buvo balandžio 16 dieną 15.34 val. Tauragėje, Šilalės gatvėje, prie parduotuvės „Avitela“. Į eismo įvykį pateko automobilis „Hyundai“, kurį vairavo 56-erių vyras, ir automobilis „Audi A4“, kurį vairavo 23-ejų mergina. Eismo įvykio metu žmonės nenukentėjo, apgadinti automobiliai. Įvykio kaltininkė kaltę pripažino ir supildė eismo įvykio deklaraciją. Policijai buvo pranešta, bet į įvykio vietą pareigūnai nevyko, – trumpai įvykį nupasakojo Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovė Greta Kęsminaitė-Pudžemė.

Tauragės rajono savivaldybės nuotrauka

Savivaldybės Bendrojo ir civilinės metrikacijos skyriaus specialistė Sigita Kiupelienė „Tauragės kurjerį“ informavo, kad avariją sukėlusi „Audi A4“ Šilalės gatvėje suko į kairę ir nepraleido tiesiai važiavusio savivaldybės automobilio. Anot Tauragės autobusų parko direktoriaus Rimanto Martinavičiaus, ant „Audi A4“ buvo užklijuotas „klevo lapo“ ženklas.

Kiek kainuos, neaišku

Pasak R.Martinavičiaus, elektromobilio vairuotojas avarijos metu nenukentėjo. Po avarijos nesutriko ir mėginių transportavimas į laboratorijas.

– Savivaldybė turi kitų transporto priemonių, tačiau šis buvo ekonomiškiausias. Dabar mėginius vežiojame „Škodomis“. Tokie įvykiai visada yra šalia mūsų. Nieko nepadarysi, dirbam toliau, – sakė R.Martinavičius.

Tauragės rajono savivaldybės atstovų teigimu, sumaitotas elektromobilis bus remontuojamas, tačiau kol kas remonto darbai nepradėti – nežinoma, kiek jie atsieis, remonto išlaidas padengti turės nelaimę sukėlusios merginos draudimas. „Tauragės kurjerio“ duomenimis, sudaužytas automobilis jau išvežtas į Kauną, juo rūpinasi savivaldybei automobilį pardavusios įmonės „Autofortas motors“ specialistai.

Paklausta, kuri automobilio pusė labiausiai nukentėjo, S.Kiupelienė vardijo, kad avarijos metu sudaužytas mašinos priekis, priekinis stiklas, iššovė oro pagalvės.

Ambicijos

Savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėja Ligita Rimkuvienė „Tauragės kurjeriui“ patvirtino, kad vykdami į keliones skyriaus darbuotojai galės naudotis kitais savivaldybės autoparko automobiliais.

– Karantino metu ir taip yra apribotas važinėjimas. Tai automobilis skyriaus darbuotojams ne taip dažnai reikalingas. Kai jau reikia, pasinaudojame kitomis savivaldybės turimomis transporto priemonėmis. Jomis naudodavomės ir tada, kai elektromobiliu būdavo išvežami mėginiai į Klaipėdą, – sakė L.Rimkuvienė.

Pats naujausias savivaldybės elektromobilis iki avarijos vienu įkrovimu galėjo nuvažiuoti 484–660 kilometrų. Jį pardavusi įmonė įsipareigojo 60 mėnesių teikti garantinio aptarnavimo paslaugas. „Hyundai Kona Electric“ – antrasis savivaldybės turimas elektromobilis.  Savivaldybė naudojasi ir 2016-ųjų gamybos vienu įkrovimu apie 100 kilometrų nuvažiuojančiu „Nissan Leaf“. Kai rajono valdžia nusipirko pirmąjį elektromobilį, Tauragėje net nebuvo įkrovimo stotelių. Jei ambicingi Tauragės rajono savivaldybės administracijos planai bus įgyvendinti, iki 2030 metų visi savivaldybės automobiliai turėtų būti pakeisti į elektra varomas mašinas.

Dalintis:

About Author

Morta Mikutytė

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą