Sukčiai taikosi į kalėdinių dovanų pirkėjus

Dalintis:

Artėjant didžiausioms metų šventėms į aktyvią patiklių pirkėjų medžioklę puolė internetiniai sukčiai. Tauragės policijos bendruomenės pareigūnės informuoja, kad nuolat gaunami pranešimai apie sukčių apgautus tauragiškius. Sukčiai vilioja pigesnėmis nei rinkos kaina prekėmis ir akcijomis, kurias skelbia socialiniuose tinkluose.

Anot Tauragės policijos bendruomenės pareigūnių, lapkritį nuo sukčių nukentėjęs asmuo pirko prekę socialiniame tinkle „Facebook“, grupėje „Pirk keisk parduok“. Už prekę tauragiškis sumokėjo, tačiau jos negavo, o kitu atveju pranešėjas pastebėjo, kad nuo jo SEB banko sąskaitos nuskaičiuota nemaža pinigų suma.

„Būkite budrūs, sukčiai vilioja patiklius pirkėjus įvairiais būdais, vienas iš dažniausių būdų –vilioti pirkėjus pigesne ir paklausą turinčia, sunkiau gaunama preke“, – informuoja pareigūnės.

Policijos suvestinėje bent kartą per savaitę informuojama apie nukentėjusius tauragiškius. Dalis jų, net ir praradę pinigus, į pareigūnus nesikreipia.

Peržvelgę socialiniame tinkle publikuojamus skelbimus apie parduodamus produktus, pastebėjome, kad kai kuriose grupėse fiziniai asmenys patys viešina nepatikimus pardavėjus, nurodydami jų vardus ir pavardes bei socialinių tinklų paskyras. „Tauragės kurjeriui“ pavyko pakalbinti prieš tris savaites nuo tokių pardavėjų nukentėjusią V.K. Moteris į policiją taip pat kreipsis, bet prieš tai socialiniame tinkle ieško kitų nuo to paties internetinio puslapio kūrėjų nukentėjusių asmenų, kad bendra išviliota suma būtų ženkli ir kuo greičiau būtų pradėtas ikiteisminis tyrimas.

– Ieškodama kalėdinių dovanų radau skelbimą socialiniame tinkle „Facebook“. Jis buvo reklamuojamas ir Tauragės, ir Jurbarko, ir Pagėgių internetiniuose turgeliuose. „Prekės iš Vokietijos pigiau“ pavadintame puslapyje buvo ne tik įvairios buitinės chemijos, bet ir kokybiškų drabužių. Sudomino megztiniai ir suknelė su kašmyro vilna. Už vieną gaminį pardavėja prašė 25 eurų, dar 4 eurus reikėtų sumokėti už siuntimą. Pardavėja atrašinėjo į asmenines žinutes, rašė be klaidų. Įtarimas kilo tik kai atsiuntė sąskaitą, į kurią reikia pervesti pinigus. Sąskaita buvo Monikos Venckutės vardu, atidaryta viename Vokietijos bankų. Pagalvojau, jei prekės iš Vokietijos, matyt, logiška, kad ir sąskaita toje šalyje. Pervedžiau 75 eurus, nusiunčiau pavedimo kopiją, – pasakojo tauragiškė.

Po keleto dienų moteris pasiteiravo pardavėjų, ar išsiųstos prekės. Gavo patikinimą, kad taip. Praėjo savaitė, pusantros, bet prekės Tauragės nepasiekė.

– Dar kartą parašiau socialiniame tinkle, bet atsakymo nesulaukiau, buvau užblokuota, vėliau ištrintas ir pats puslapis, – sakė pašnekovė.

Tokių pardavėjais apsimetančių sukčių internete padaugėjo prieš šventes. Šiuo metu ypač reklamuojamas puslapis „Saldumynai iš užsienio“. Jame siūloma įsigyti saldainių dėžes už ženkliai mažesnę nei rinkos kainą, specialių kalėdinių dovanų, kavos. Puslapį administruoja ta pati Monika Venckutė, kuriai ir pervedė pinigus patikli tauragiškė. Perkančiųjų saldumynus ji prašo pinigus pervesti į Gedimino Vladičkos sąskaitą.

Policijos pareigūnai prašo tauragiškių ypač atidžiai rinktis prekes socialiniuose tinkluose ir pirkti tik jei pardavėjas sutinka atsiųsti prekes ir leidžia atsiskaityti pašte arba kurjeriui.

 

 

Dalintis:

Rekomenduojami video:

Komentarų skiltis išjungta.