Sulaukę aštrios kritikos vyskupai persigalvojo – mišių neatnaujins

Dalintis:

Vyriausybei pratęsus sugriežtinto karantino laikotarpį, katalikų vyskupai buvo nusprendę  nuo pirmadienio atnaujinti viešąsias pamaldas. Dėl to socialiniuose tinkluose kilo tikra audra – visuomenė negaili bažnyčiai aštrios kritikos. Į vyskupus su raginimu to nedaryti kreipėsi ir premjerė Ingrida Šimonytė. Visuomenei paprieštaravus, vyskupų konferencija pakeitė poziciją. Savo nuomonę išsakė Tauragės ir Skaudvilės krašto kunigai.

Katalikų vyskupai atšaukė savo sprendimą nuo sausio 11 d. mišias aukoti kartu su tikinčiaisiais bažnyčiose. Antradienį paskelbta, kad vykstant mišioms bus laikomasi visų saugumo reikalavimų: ribojamas žmonių skaičius, laikomasi 2 metrų atstumo tarp asmenų ar šeimos grupių, dėvimos kaukės, o Komunija dalijama į rankas.

Premjerė Ingrida Šimonytė trečiadienį paragino vyskupus pergalvoti šį sprendimą, socialiniuose tinkluose žmonės bažnyčiai pažėrė stiprios kritikos. Reaguodama į tokią reakciją, trečiadienio popietę bažnyčia pakeitė poziciją – visuomenei pranešta, kad mišios bažnyčiose su tikinčiaisiais nevyks.

Su trimis mūsų krašto kunigais kalbėjomės trečiadienio rytą, kai vyskupai savo sprendimo dar nebuvo atšaukę.

Tauragės Švč. Trejybės parapijos klebonas Marius Venskus patikino, kad mišių metu bažnyčioje būtų laikomasi dar griežtesnių saugumo reikalavimų, nei nurodė Lietuvos Vyskupų Konferencija. Klebonas nekomentavo skeptiškų pasisakymų feisbuke.

– Socialinių tinklų informacijos aš nevertinu, į tuos dalykus nesikišu. Svarstyti žmonių nuomonę, ar ji gera, ar bloga, nesolidu ir netaktiška. Negaliu vertinti žmonių komentarų, kiekvienas turi teisę turėti savo nuomonę, – kalbėjo klebonas. – Aš koronavirusu nesirgau, iki šiol net suslogavęs nebuvau, neturėjau temperatūros.

Skaudvilės Šv. Kryžiaus parapijos klebonas Alvydas Bridikis pasakojo, kad mišias iki šiol aukojo kiekvieną vakarą, tik be tikinčiųjų. Jis mano, kad jei mišios su tikinčiaisiais ir būtų atnaujintos, katalikai masiškai į Dievo namus nepradėtų plūsti. Pasak klebono, didžiulių susibūrimų, kaip būdavo per Kalėdas Tauragėje, kai žmonės stovėdavo susispaudę bažnyčioje ir vis tiek netilpdavo, dabar nebūtų.

– Parapijiečiai įsibauginę, nebėra tokio žmonių ėjimo į bažnyčią, kaip anksčiau. Žmonės pakankamai sąmoningi. Užtenka vietos bažnyčioje laikytis saugaus atstumo, – sakė klebonas. – Į užsakytas mišias nedaug susirenka, per laidotuves palydėti į kapelius mirusįjį ateina tik šeimos nariai. Kiekvienas pareigą turi jausti, vyksta mišių transliacijos per TV, o kurių sveikatėlė šlubuoja, tie ir pasiliks namuose.

Paklaustas, ar jam koronaviruso pavyko išvengti, A.Bridikis linksmai nusijuokęs patikino, kad  jaučiasi puikiai ir džiaugiasi gyvenimu, gamta ir grynu oru. Telšių vyskupijos ekonomo tarnyboje dirbdamas ir pasikalbėdamas su bendramoksliais, pasklidusiais po visą Lietuvą, A.Bridikis turi informacijos, kad įvairiose parapijose žmonių lankymasis bažnyčiose sumažėjo 50–60 proc.

– Žinoma, nuomonių visą laiką buvo ir bus įvairių. Per pirmąjį karantiną stebėjau: buvo baisus drebulys visiems, nereikėjo nė sakyti, kad jūs neikit. Žmonės pasiliko namuose, o kai nebuvo karantino, pradėjo dažniau lankyti bažnyčią. Lyginant, kiek įprastai būdavo, tai tik apie 50 proc. ateidavo vasarą, atsigavimo laikotarpiu. Visur tas pats, ir Šiluvoje, ir Kaune žmonių susirenka mažiau. Dabartinis laikas yra išlaukimo laikas, reikia išlaukti, vieni išsilaikome lengviau, kiti – sunkiau, – kalbėjo klebonas ir palinkėjo visiems tvirtybės.

Tauragės Martyno Mažvydo evangelikų liuteronų kunigas Mindaugas Dikšaitis teigė, kad Lietuvos evangelikų liuteronų bažnyčios Konsistorija nepriėmė jokių pakeitimų – mišių aukojimas ir toliau bus transliuojamas nuotoliniu būdu.

– Transliuoti mišias nuotoliniu būdu buvo nuspręsta iki sausio 3 d., vadovybė šį sprendimą pratęsė nenurodydama datos, iki tolesnių Konsistorijos sprendimų atsiradus situacijos pokyčiams. Mėnesį bažnyčios buvo uždarytos, ar susirgimų mažėja? Tai nesusiję, nes žmonės rinkosi kitas bažnyčias: norfas, maksimas, iki, akropolius. Tai šitose „bažnyčiose“ pasiplatino virusas ir susirgimų skaičiai didėjo, – kalbėjo kunigas. – Labiau ateistinių pažiūrų žmonės kritikuoja bažnyčią dėl mišių. Kai nebuvo pamaldų, niekas nepasakė, kad bažnyčios šaunuolės.

Mindaugas Dikšaitis atviravo, kad koronavirusu jo šeima persirgo lapkričio mėnesį. Pasak jo, „kai kurie žmonės sirgdami koronavirusu dirbo ir sakė, kaip sunku, bet visą laiką rodėsi ekranuose ir feisbuke“. M.Dikšaičiui tokie pasirodymai panašūs į vaidybą.

– Čia kaip gripas, na, buvo silpna, buvo šiek tiek blogiau: man lengviau, žmonai truputį sunkiau, bet kad reikėtų gulėti, tai tikrai taip nebuvo. Dirbome savo darbus toliau, be abejo, izoliavomės niekur neidami, apsidirbome namuose, – sakė M.Dikšaitis.

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Komentarų skiltis išjungta.