Šunijos tiltas tapo neįveikiamas ūkininkams

Dalintis:

Tilto per Šunijos upę (Mažonų seniūnija), pastatyto 1962 metais, būklė tapo tokia bloga, kad Lietuvos automobilių kelių direkcija dėl saugumo susiaurino važiuojamąją dalį iki vienos eismo juostos. Tačiau toks sprendimas netenkina ūkininkų – su žemės ūkio technika jiems tilto pervažiuoti nebeįmanoma. Kelių direkcija ūkininkams pataria į savo laukus važiuoti kitais keliais arba padargus gabenti tralais.

Į „Tauragės kurjerio“ redakciją paskambinęs ūkininkas (pavardė žinoma) pasakojo, kad nebežino, kaip nuvažiuoti į savo laukus:

– Šunijos tiltą susiaurino, tai kaip man dabar pravažiuoti su žemės ūkio technika? Paliko 3 metrus pločio, o padargai yra 4 metrų pločio. Mano žemė yra abiejose tilto pusėse. Ir ne vien aš šiose vietose žemės turiu. Žemės ūkio technika yra virš gabaritų. Prieš tai, kai buvo stulpeliai, tai viskas buvo gerai. Su dubliavimo įranga (papildomi ratai) traktoriai būna virš 3 metrų pločio. Ar ilgai taip bus? Dabar pats laikas žemę dirbti.

Ką ūkininkams daryti šioje situacijoje, paklausėme Lietuvos automobilių kelių direkcijos Tarptautinių ryšių ir komunikacijos skyriaus vyriausiosios komunikacijos vadybininkės Eglės Nemanytės. Atsakymą ji atsiuntė elektroniniu paštu.

„Šio tilto perdangos kraštinių sijų būklė yra bloga, todėl siekiant užtikrinti saugų statinio naudojimą (neuždraudžiant sunkiasvorių transporto priemonių eismo tiltu) buvo priimtas sprendimas susiaurinti važiuojamosios dalies plotį iki 1 eismo juostos per tiltą. Nuspręsta, kad eismo juostos plotis turi būti 3,30 m, kad kraštuose esančios blogos būklės sijos gautų minimalų poveikį nuo važiuojančio transporto.

Suprantame nepatogumus, tačiau norint užtikrinti tilto eksploataciją nors tokia apimtimi kaip dabar, iki kol bus pradėti jo tvarkymo darbai ir užtikrinta eismo sauga esami apribojimai yra būtini. Jeigu pločio pervažiuoti per tiltą nepakanka, tada reikia apvažiuoti statinį kitais keliais, nes padidinti važiuojamosios dalies pločio galimybių nėra. Taip pat, kol tiltas yra susiaurintas ir jeigu technika su padargais netelpa kelyje, galima svarstyti galimybę nuėmus padargus į (iš) lauko į kitoje pusėje esantį lauką pervežti juos tralu arba priekaboje.

2023 m. balandžio mėn. 3 kartą bus skelbiamas viešojo pirkimo konkursas valstybinės reikšmės kelyje Nr. 164 esančio tilto per Šuniją rekonstravimo darbams pagal parengtą projektą atlikti. Darbų pirkimas buvo skelbiamas du kartus, abu kartus neįvyko. Sėkmingai įvykus viešiesiems pirkimams darbai bus vykdomi šiais ir kitais metais. Sutvarkius tiltą apribojimai bus panaikinti“, – informavo kelių direkcijos atstovė.

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Komentarų: 1

  1. Tai kas toliau, du kartus skelbe konkursa ir du kart neįvyko. Tai ko laukiat, kol igrius kas nors? Kaltu kaip visada nebus?

Palikite komentarą