Šunų verslas peržengė visas padorumo ribas

Dalintis:

Šunų daugintojų skandalas tęsiasi. Pirmadienio vakarą Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos pareigūnams pranešta apie dar vieną galimai nelegalią šunų veisyklą. Šįkart – daugiabutyje Tauragės miesto Dainavos gatvėje. Radybos neįtikėtinos: trijų kambarių bute aptikti 27 šunys. Įtariama, kad gyvūnai sužaloti – kad nelotų, jiems galėjo būti nukirptos balso stygos, o veterinaras galėjo klastoti dokumentus.

Veisykla – virtuvėje

Pirmadienio vakarą savanoriai aptiko dar vieną galimą šunų daugyklą. Apie įtarimus jie pranešė Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) Tauragės departamento specialistams, kurie į patikrinimą Dainavos gatvės daugiabučiame name išskubėjo nieko nelaukę. Patikrinimas pradėtas jau gerokai po darbo valandų – apie 20 val. Tačiau, kaip pasakojo VMVT Tauragės departamento patarėja Aušra Stumbrienė, vidun patekti pavyko ne iš karto.

– Teko ilgai belsti į duris ir įkalbinėti viduje buvusią moterį, kad jas gražiuoju atidarytų ir leistų patikrinti patalpas. Ji dar išsikvietė kitą policijos pareigūnų ekipažą, pranešusi, kad kažkas laužiasi į jos butą. Bet vėliau įleido mus. Tai, ką radom, šokiravo. Bute kvapas buvo tiesiog nenusakomas, – apie atliktą patikrinimą pasakojo A.Stumbrienė.

Specialistų teigimu, šunys bandė loti, tačiau kilo įtarimų, kad jiems sužalotos balso stygos. VMVT nuotrauka

Specialistai suskaičiavo 12 suaugusių šunų ir keturias šuniukų vadas – iš viso 15 jauniklių. Trijų kambarių bute laikyti net 27 šunys, beveik visi uždaryti maždaug 15 kv. m virtuvėje. Ar kaimynai negirdėjo šunų lojimo? Neužuodė nemalonaus kvapo?

– Patikrinimo metu dalyvavo ir veterinarijos gydytoja. Ji iškart pasakė mananti, jog šunims nukirptos balso stygos, kad jie nelotų. Tačiau dar bus atlikta išsamesnė gyvūnų apžiūra, kurios metu bus nustatyta tiksliai. Jei tokie spėjimai pasitvirtintų, tyrimas būtų perkvalifikuojamas į ikiteisminį ir šunų laikytojai grėstų baudžiamoji atsakomybė už žiaurų elgesį su gyvūnais, – tvirtino VMVT Tauragės departamento patarėja.

Pagal reikalavimus 12 mažų šunų veisimui (neskaitant šuniukų vadų) privalomos 120 kv. m patalpos. Daugyklą tikrinę specialistai pastebėjo ir užfiksavo netvarką kituose buto kambariuose – besimėtančius įvairius daiktus.

– Bute buvusi moteris mums sakė, jog tiek šunų laikyti nusprendė todėl, kad renkasi, kuri veislė labiau patiks. Taip pat sakė, kad skambino į centrinę VMVT konsultuotis, ko reikia, norint legaliai veisti šunis. Tačiau tai daryti reikėjo prieš naujų vadų atsiradimą. Be to, ji jau buvo pas mus registruota kaip veisėja ir bausta įspėjimu už netinkamą dokumentų tvarkymą. 2018 m. ji buvo išregistruota. Tad ir reikalavimus dėl šunų veisimo veiklos įregistravimo ji žinojo puikiai, – atskleidė A.Stumbrienė.

Ant VMVT specialistės Aušros Stumbrienės darbo stalo – keliolika šunų skiepų knygelių, daugumoje jų – tik veterinarijos gydytojo antspaudas, be jokio įrašo. Mortos Mikutytės nuotrauka

„Neįmanoma apsakyti“

Į patikrinimą buvo iškviestas ir Tauragės miesto seniūnas Žilvinas Majus. Pasakodamas „Tauragės kurjeriui“ apie tai, ką pamatė Dainavos gatvės bute, jis neslėpė emocijų – sunku patikėti tuo, kas buvo rasta.

– Baisu buvo. Nesuprantama. Absurdiška. Visi šunys inkštė, kambaryje buvo pilna mažiukų. Nematęs to vaizdo neperpasakosi. Suprantu, su kaimynais visi nenori pyktis, bet aš jau laiptinės duris pradaręs pajutau kvapą. Negalėjai nenujausti, kad kažkas vyksta. Įdomi žmonių pozicija, kodėl nepranešė, – stebėjosi seniūnas.

Patikrinime dalyvavo ir Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato (AVPK) pareigūnai. Buvo iškviesti du ekipažai – vieną jų iškvietė bute buvusi J.S., tvirtindama, kad spardomos ir daužomos jos buto durys.

– Pareigūnai, nuvykę pranešėjo minėtu adresu, bute aptiko daug auginamų šunų. Visi šunys buvo perduoti globai VšĮ „Būk mano draugas“ gyvūnų prieglaudos atstovei, – patikslino Tauragės AVPK atstovė Lina Banienė.

Aiškinasi, kodėl neloja

VšĮ „Būk mano draugas“, esančios Klaipėdos rajone, vadovė Galina Kučinskienė „Tauragės kurjerį“ patikino, kad gausybei „naujakurių“ iš Tauragės vietos prieglaudoje pakanka. Kalytės su jaunikliais įkurdintos savanorių namuose.

– Prieglauda didžiulė, o su mažais šuniukais būtų kaip vaikų darželyje. Jiems labai lengva bet kokį virusą pasigauti. Todėl namuose šuniukams geriau – visada šalia yra žmogus, saugi aplinka, – teigė G.Kučinskienė.

Prieglaudos direktorė informavo, kad šunys po kelis vežami pas veterinarijos gydytojus patikrinimui, tačiau dar kol kas negautos išvados dėl galimo balso stygų sužalojimo.

– Keista, kad šunys neloja, bet kol nėra tikslių išvadų, kodėl, negalime 100 proc. tvirtinti, kad jiems jos buvo nukirptos. Balsus turi tik mažyliai ir vienas šuo dusliai loja, – pastebėjimais apie šunų būklę pasidalijo pašnekovė.

Kiek kainuos visų šunų apžiūros ir gydymas, jei jo prireiks, kol kas neaišku. Bent iš pradžių išlaidas padengti turės pati viešoji įstaiga, išsilaikanti iš geradarių paramos.

Po didinamuoju stiklu – veterinaras

Patikrinimo metu bute Dainavos gatvėje rasta krūva šunų skiepų knygelių. Aptiktas ir švirkštas su skysčiu – J.S. tvirtino, kad tai skiepas nuo pasiutligės. VMVT specialistai aiškinsis, kuriam šuniui skiepas turėjo tekti ir kodėl skiepų knygelėse gausu veterinarijos gydytojo antspaudų, tačiau atliktų procedūrų laukeliai tušti. Tai sukėlė įtarimų, kad galėjo būti klastojami dokumentai.

Bute rasta keliolika šunų skiepų knygelių, daugumoje jų – tik veterinarijos gydytojo antspaudas, be jokio įrašo. Mortos Mikutytės nuotrauka

„Tauragės kurjeriui“ susisiekti su Tauragėje dirbančiu veterinarijos gydytoju, kurio veikla pareigūnams sukėlė įtarimų, nepavyko nė vienu oficialiai skelbiamu telefono numeriu.

„Tauragės kurjerio“ žurnalistai antradienį nuvyko į daugiabutį, kurio bute aptikti 27 šunys. Laiptinėje sutikta kaimynė tvirtino pažįstanti J.S., tačiau teigė nenumaniusi, kad ši laiko ir juo labiau veisia šunis, apskritai nežinojo J.S. turint bent vieną augintinį. Moteris sakė, kad niekada nepastebėjo kaimynės, vedančios kurį nors šunį į lauką. Šunų lojimo irgi negirdėjo.

Pasikalbėti su J.S. ir sužinoti, kodėl ryžosi laikyti tiek šunų, „Tauragės kurjeriui“ nepavyko. Buto durys buvo užrakintos, skambutis neveikė, pabeldus niekas durų neatvėrė.

Šiame name naktį iš pirmadienio į antradienį darbavosi VMVT specialistai ir policijos pareigūnai. Mortos Mikutytės nuotrauka

Prašo visuomenės pagalbos

Antradienio pavakarę Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba išplatino pranešimą apie Tauragėje aptiktą šunų daugyklą.

Pranešime skelbiama, kad netikėto patikrinimo metu bute aptikti tarp pirkėjų populiarių veislių šunys – Jorkšyro terjerai, Maltos bišonai, Toy pudeliai ir Byverio terjerų mišrūnai, 10 suaugusių patelių, 2 suaugę patinai ir 15 jauniklių. VMVT skelbia pradėjusi tyrimą ne tik dėl galimai nelegalios šunų veisyklos, bet ir dėl įtarimų sukėlusio privataus veterinarijos gydytojo veiklos, kuris, kaip įtariama, galėjo suklastoti šių augintinių vakcinacijos pažymėjimus, o gyvūnų laikytojos atžvilgiu pradėta administracinių nusižengimų teisena.

„Neabejojama, kad šios laikytojos kaimynai galėjo žinoti apie tokį didelį gretimame bute laikytų gyvūnų skaičių, todėl VMVT prašo žmonių nelikti abejingais ir turint įtarimų apie panašias neteisėtas gyvūnų veisimo veiklas ir gyvūnų augintinių gerovės bei laikymo sąlygų pažeidimus kuo skubiau apie tai pranešti el. paštu skundai@vmvt.lt arba telefonu 8 800 40 403“, – į visuomenę kreipiasi Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba.

Dalintis:

About Author

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą