Šunys sužaloti, bet kaltų nėra

Dalintis:

Tauragės apylinkės prokuratūra nutraukė ikiteisminį tyrimą dėl žiauraus elgesio su gyvūnais. Vasario mėnesį bute Dainavos gatvėje Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Tauragės departamento specialistai rado 27 virtuvėje laikomus šunis. Daliai jų, kaip vėliau paaiškėjo, pažeistos balso stygos.

Bute tikrintojai aptiko 12 suaugusių šunų ir 15 jauniklių, laikytų nedidukėje virtuvėje. Visi šunys buvo paimti ir laikinai globai perduoti VšĮ „Būk mano draugas“ Klaipėdos rajone. Specialistams kilo įtarimas, kad šunys neloja, nes jiems gali būti pažeistos balso stygos. Pradėtas administracinių nusižengimų tyrimas, kuris gavus veterinarines išvadas perkvalifikuotas į ikiteisminį. Trečiadienį Tauragės apylinkės prokuratūra pranešė nutraukianti ikiteisminį tyrimą įtariamosios šunų augintojos atžvilgiu. Prokuratūros motyvas – nesurinkta pakankamai duomenų, pagrindžiančių tauragiškės kaltę.

Ikiteisminio tyrimo metu tauragiškė J.S. savo kaltės nepripažino, paaiškino, kad šunis pradėjo veisti nuo 2018 metų, neva šunis veisimui įsigijo per skelbimus, be dokumentų, be jokių sutarčių, įvairaus amžiaus. Moteris tikino, kad jos šunys lodavo skirtingai: vieni tyliau, kiti garsiau ir ji manė, kad tai normalu.

Tyrimo metu buvo gauta Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Veterinarijos fakulteto gydytojo L.Kriaučeliūno gyvūnų klinikos išvada, iš kurios matyti, kad dešimčiai gyvūnų pašalintos balso stygos. Gyvūnų audiniai yra pilnai sugiję ir kada atlikta neteisėta operacija, neaišku.

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) Tauragės departamento patarėja Aušra Stumbrienė perskaičiusi prokuratūros sprendimą pasigedo išsamesnio tyrimo dėl daugintojos veiksmų.

– Ar kelis mėnesius trukęs tyrimas gali sugulti į vieną A4 formato lapą? Kur žmonių, pirkusių iš J.S. gyvūnus apklausa? Mes ir patys buvome internete radę skelbimų, kuriuose nurodomas šios moters telefono numeris. Akivaizdu, kad šunys buvo veisiami. Aš tiesiog neturiu žodžių, – penktadienio ryta kalbėjo VMVT specialistė.

Dainavos gatvėje patikrinimo metu rasti dokumentai specialistus nuvedė į Jurbarką. Ten pas legaliai registruotą veisėją L.S. rasti 26 šunys. Daugelis trumpakailių į prancūzų buldogus panašių šunų buvo laikomi nešvariuose lauko aptvaruose, į pudelius panašūs jauni šuniukai rasti narvuose name. Kai kurie augintiniai taip pat sukėlė įtarimų dėl galimai pažeistų balso stygų. Rugpjūčio viduryje Jurbarko prokuratūra taip pat nutraukė ikiteisminį tyrimą dėl veisėjo žiauraus elgesio su gyvūnais.

VMVT Tauragės departamento direktorius Kęstutis Patašius patikino, kad abiejų prokuratūrų sprendimus skųs.

– Tariamės su centrine tarnyba, ką daryti toliau. Mes nepripažįstame tokio atsakymo ir nepritariame ikiteisminio tyrimo nutraukimui. Esame įsitikinę, jog buvo žiaurus elgesys su gyvūnais, ir procesą tęsime. Šunys J.S. negrąžinti, jie ir toliau gyvena prieglaudoje, – sakė K.Patašius.

 

Dalintis:

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą