Supykdė kiaulių augintojams taikomos prievolės

Dalintis:

Į „Tauragės kurjerio“ redakciją kreipęsis Alfonsas N. piktinosi Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos reikalavimais, kurių privalu laikytis norint parduoti ūkyje auginamos kiaulės atsivestus paršelius. Pasak ūkininko, prieš parduodant paršelius, kiaulei reikia atlikti kraujo tyrimą, kurio atsakymas galioja tik 7 dienas: nespėsi parduoti – tavo bėdos, tyrimą teks atlikti iš naujo, o jis kainuoja per 30 eurų.

Alfonsas N. tvirtina, kad kiaulių augintojams taikomi reikalavimai absurdiški, juk ne visada pavyksta paršelius parduoti per savaitę. Jo kiaulė atsivedė net 14 paršelių. Per karantiną viskas einasi dar lėčiau, kadangi pirkėjai iš kito rajono negali atvažiuoti.

Be to, norint parduoti paršelius, anot Alfonso, kiaulės kraujo tyrimo neužteka – Valstybinės ir maisto veterinarijos tarnyboje (VMVT) reikia užpildyti prašymą veterinariniam sertifikatui gauti ir jo sulaukti.

– Šiame prašyme reikia nurodyti, kam parduosiu paršelius, taip pat įrašyti pardavimo datą ir pirkėjo duomenis, net transporto priemonės, kuria bus išvežami paršeliai, duomenis. Aš juk iš anksto nežinau, kam juos parduosiu. Kas čia per nesąmonė? Tai smulkių ūkių žlugdymas. Tyrimų kainos smulkiems ūkiams niekas nekompensuoja, – širdo vyras.

VMVT Tauragės departamento patarėja Aušra Stumbrienė patvirtino – tokia tvarka yra ir ji galioja nebe pirmus metus. Anot jos, jei žmogus parduoda paršelius, vadinasi, verčiasi komercine veikla, todėl turi laikytis numatytų reikalavimų. Paršavedėms kraujo tyrimas atliekamas dėl afrikinio kiaulių maro. Anot VMVT atstovės, tiesa ir tai, kad tyrimo atsakymas galioja 7 dienas.

– Ir mes suprantame, kad šis terminas trumpas, tačiau tokią tvarką ne mūsų departamentas nustatė. Stengiamės žmonėms patarti, kaip elgtis tokioje situacijoje, – patikino departamento patarėja.

Anot A.Stumbrienės, kiaulių augintojai galbūt pirmiau turėtų susirasti pirkėją, o tuomet jau kiaulei atlikti kraujo tyrimą. Be to, kraujo tyrimą geriau atlikti pirmadienį.

– Pačių kiaulių augintojų prašymu kraujo tyrimų atsakymai atsiunčiami į VMVT Tauragės departamentą. Sulaukę atsakymo mes nedelsdami skambiname kiaulės augintojui, o tuomet jis jau gali atvykti ir užpildyti prašymą išduoti veterinarinį sertifikatą. Kai kurie turi prašymų kopijas ir atvyksta užsipildę. Ne naujokams problemų dėl to įprastai nekyla. Tegul žmonės nebijo skambinti mums pasikonsultuoti, – ragina pašnekovė.

VMVT Tauragės departamento patarėja A.Stumbrienė sako, kad kiaules auginti ūkininkai turi atsakingai. Juolab, kad šiemet Tauragės rajone jau buvo užfiksuoti 2 afrikinio kiaulių maro atvejai – vienas Gaurėse seniūnijoje ir neseniai Žygaičiuose. Afrikinis kiaulių maras – ypač pavojinga užkrečiama virusinė kiaulių ir šernų liga.

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą