Sužibo aukščiausias Tauragės statinys

Dalintis:

Prie šventinės nuotaikos prisideda visi, kas gali. Miestą puošia ne tik savivaldybė, savo įmonių aplinką gražina ir vietos verslo atstovai. Aukščiausio Tauragės statinio savininkė – savivaldybės bendrovė Tauragės šilumos tinklai pirmą kartą lemputėmis Kalėdoms padabino 80 metrų aukščio kaminą.

Įžiebė prieš Kalėdas

Tamsiuoju ir šaltuoju metų laiku dažną gali apimti niūrios nuotaikos, tačiau joms įsisiūbuoti neleidžia švenčių laukimas, dovanų paieškos, mintys, kas pradžiugintų artimuosius. Šviesioms mintims kelti padeda šventinės šviesos, žybsinčios gatvėse ir namuose. Gruodžio 1-ąją miestiečius nudžiugino spalvinga kalėdinė eglutė Pilies aikštėje. O pirmą kartą Tauragės istorijoje šiemet lemputėmis sužibo didžiulis – 80 metrų aukščio kaminas, priklausantis Tauragės šilumos tinklams.

– Prieš šventes svarstėme puošti savo pastatus, eglutes. Tačiau turėjome ir kitokią viziją, kurią nusprendėme įgyvendinti. Įvertinome turimą inventorių, unikalų 80 metrų aukščio kaminą. Nutarėme jį išnaudoti ir ne tik patys pasidžiaugti, bet ir miestiečius nudžiuginti, – ketvirtadienį, prieš įžiebiant kaminą, „Tauragės kurjeriui“ kalbėjo Tauragės šilumos tinklų direktorius Audrius Arcišauskas.

Pašnekovas pasakojo, kad lemputėmis dabinamos kamino viršūnės viena pusė bus labiau apšviesta – labiau matoma gyventojams. O štai vakarinė bus su mažiau šviesų girliandų. Lemputės kabinamos vertikaliai, mat vyniojant aplink kaminą kainuotų gerokai daugiau, o ir darbas būtų kur kas sudėtingesnis.

Apie 500 metrų girliandos

Tauragės šilumos tinklų vadovas atskleidė – ant kamino 80 metrų aukštyje sužibo apie 500 metrų girliandų. Užtruko dvi dienas, kol šviesos buvo sukabintos.

– Seniai galvojom, kad galime išsiskirti, prisidėti prie tauragiškių gerų emocijų. Mūsų tikslas – kad prieš šventes būtų kuo mažiau negatyvo, – sakė A.Arcišauskas.

Šventinės šviesos ir jų įrengimas ant kamino įmonei atsiėjo apie 2 tūkst. eurų. Kaip sakė pašnekovas, kol kaminas stovės, lemputės ant jo liks savo vietose, tad miestą galės džiuginti ir kitąmet. Paklaustas, kiek dar laiko šis statinys bus naudojamas, šilumos tinklų vadovas sakė negalintis pasakyti tikslios datos, tačiau tikėtina, kad dar bent trejus metus.

– Yra vizija keisti rezervinį katilą po 3–5 metų, nes senojo išlaikymas brangus. Pakeitus nauju, šį kaminą griausime, – kalbėjo A.Arcišauskas.

Lemputes tvirtino alpinistas

Didžiulis kaminas miesto pakraštyje iš tiesų turbūt aukščiausias statinys Tauragės rajone. Jį lemputėmis puošti gali ne bet kas, nes ne kiekvienas drįs ir turės reikalingų žinių bei įrangą pasiekti pačią kamino viršūnę. Tam pasitelkta specialistų komanda, kurioje – aukštalipys ir alpinistas Saulius Vilius, įveikęs ne vieną pasaulio aukščiausią viršūnę, buvęs Lietuvos alpinizmo asociacijos prezidentas, antrasis lietuvis po Vlado Vitkausko pasiekęs Everesto viršūnę.

– Buvo metas, kai gyvenau kalnais ir kalnuose. Nemažai įkoptų viršūnių prisirinko, ir mažiau sudėtingų, labai techniškų. Buvo ir tokių, į kurias kopėme pirmieji. Kone sunkiausi kopimai buvo ekspedicijos į aukščiausius pasaulio kalnus – tokių pasaulyje yra 14. Per aštuonias ekspedicijas Karakorumo ir Himalajų kalnynuose pavyko pasiekti keturias aukščiausias, o žinomiausias iš šių viršukalnių, aišku, Everestas, kurio aukštis – net 8850 metrų virš jūros lygio, – „Tauragės kurjeriui“ pasakojo S.Vilius.

Paklaustas, kodėl pasirinko tokį kai kuriems net baisų pomėgį, alpinistas sako tiesiog jaučiantis potraukį stiebtis aukštyn.

– Man viskas prasidėjo nuo nedidelių kalnų, besižvalgydamas nuo jų žvelgi dar aukščiau ir taip toliau. Aukštyje, sudėtingose situacijose jaučiuosi gerai, puikiai suprantu pavojus. Daugiametė patirtis padeda labiau įvertinti juos. Na, o kai situaciją valdai, tai kopimai teikia pasitenkinimą. Nors mano didžiausias džiaugsmas kalnuose – dalintis kalnais. Daug metų ir daug žmonių mano išvesti į kalnus, organizuota daugybė kelionių visame pasaulyje. Džiaugsmą teikia ir mano dabartinė veikla. Pastaraisiais metais daugiausiai turime darbo bažnyčiose – kas tikrai labai įdomu, – patyrimais dalijosi pašnekovas.

Kaminą įveikė ne pirmą kartą

Saulius Vilius aukštalipiu dirba nuo 20-ies metų, tad skaičiuoja jau 30 metų šioje srityje. Pasirodo, Tauragėje stovintis kaminas įveikiamas jau ne pirmą kartą.

– Ant šio dūmtraukio yra tekę vykdyti remonto darbus, atlikti sezonines apžiūras. Tik visada tai darėme šiltesniu metų laiku. Dažniausiai atliekame statybos darbus, dažome, montuojame. Puošyba teko užsiimti gal tik trečią kartą, – patikslino S.Vilius.

Alpinistas neslepia, kad šįkart užduotis buvo sudėtinga. Tarp viršutinės ir apatinės kamino aikštelių, kurias sujungė šviesų girliandos, – apie 35 metrus. Teko pritvirtinti 350 metrų vertikalių girliandų ir apie 200 metrų apvynioti ant apsauginių turėklų.

– Su kolega vieningai sutarėme, kad mums tai buvo sunkiausias darbas šiemet. Vasarą dažnai dėl palankių orų bažnyčių stogus dažome – kartais ir iki tamsos. Bet taip sunku, kaip per tas dvi girliandų tvirtinimo dienas, šiemet tikrai nebuvo. Dar šiandien sunkiai lipu laiptais, iki šiol skauda raumenis, – „Tauragės kurjeriui“ sunkumus dirbant Tauragėje nupasakojo alpinistas.

Saulius Vilius pasakojo, kad kamino viršuje pakopos buvo apledėjusios, darbą atlikti teko stipriau įsikibus. Nors gruodis šiemet ne toks žvarbus, kaip anksčiau, viršuje vis tiek aukštalipiams teko sušalti. Nepaisant visko, nuotaika nesubjuro.

– Geras jausmas, kai tavo darbas reikalingas ir vertinamas, ne tik apmokamas. O kai tas darbas kuria puikią nuotaiką ir įdomus – jausmas dar geresnis, – įspūdžiais pasidalijo Tauragės šilumos tinklų kaminą apšviesti padėjęs alpinistas S.Vilius.

 

Dalintis:

About Author

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

2 komentarai

  1. Mažas pajamas gaunantiems gal šventiškiau būtų bent šiek tiek mažesnės sąskaitos,nei žvilgsnis į žibantį kaminą.

Palikite komentarą