Švarinimo akcija šiemet vyks dvi dienas

Dalintis:

Organizatoriai paskelbė, kad nuo 2008 metų vykstanti akcija „Darom“ šiemet tęsis dvi dienas – penktadienį ir šeštadienį. Tauragės rajone numatyta sutvarkyti 25 taškus.

Gegužės 7-8 dienomis Tauragės rajone startuos tradicinė, kasmet nuo 2008 metų organizuojama akcija „Darom“, kurios metu savanoriai, koordinatoriai ir akcijos dalyviai imsis šiukšlių maišų ir tvarkys mus supančią aplinką. Dalyvių aktyviai ieškoma, tad norintys prisijungti dar gali tai padaryti.

Tauragės rajone šios akcijos koordinatore tapusi Deimantė Rimgailaitė „Tauragės kurjeriui“ sakė, kad akcija, atsižvelgiant į pandeminę situaciją, planuojama saugiai ir atsakingai. Tarp saugumo reikalavimų prašoma visų dalyvių mūvėti vienkartines pirštines bei nesibūriuoti.

„Dalyviams svarbu žinoti akcijos datą ir laiką: gegužės 7 d., 13.00-17.00 val., gegužės 8 d., 11.00-15.00 val. Savanoriai bus išsidėstę įvairiose vietose, galimą savanorio būvimo vietą rasite pažymėtą programėlėje, o savanorį atpažinsite pagal baltus „Darom“ marškinėlius. Ką reikės daryti su surinktomis šiukšlėmis? Žmonės, kurie turės galimybę, galės vežti šiukšles tiesiai iki TRATC arba jas išrūšiuoti artimiausiuose konteineriuose“, – dėsto akcijos koordinatorė kvietime.

Paklausta apie tvarkytinus taškus, D.Rimgailaitė atskleidė, kad šiemet jų – 25.

– Taškai bus prie Zumpės, Oko miško, Jovaruose, Meižio poilsiavietės. Taip pat numatytas tvarkymas Žygaičiuose, Gaurėje, Draudeniuose, Eičiuose ir kitose vietovėse. Savanoriai turi priskirtus taškus, plotus, bet jie tikrai nestovės kaip kioskeliai vienoje vietoje. Jie aktyviai prisidės prie dalyvių, rinks šiukšles kartu, – kalbėjo Deimantė Rimgailaitė, dar visai neseniai su kolege Meižio poilsiavietėje per valandą pririnkusi kelis maišus šiukšlių.

Deimantė Rimgailaitė (kairėje) ir Ieva Drochnerytė Meižio poilsiavietėje per valandą pripildė tris šiukšlių maišus. Asmeninio albumo nuotrauka

Akcijos „Darom“ organizatoriai skelbia, kad šiemet tvarkyti aplinką pasiryžę dalyviai turės į savo mobiliuosius telefonus parsisiųsti mobiliąją programėlę „Darom“. Informuojama, kad joje stengtasi pažymėti kiekvieną tvarkytiną Tauragės rajono tašką, į kurį numatytu laiku susirinkę dalyviai iš savanorių pasiims šiukšlių maišą ir galės kibti į darbus. Be to, programėlėje tvarkytinas vietas gali pažymėti ir patys programėlės naudotojai visus metus. Organizatoriai ragina – griebti šiukšlių maišą ir daryti iki galo.

Dalintis:

About Author

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą