Abiturientų maldos neišgirstos: egzaminai vyks

Dalintis:

Socialinėje erdvėje pasklidus gandams, kad dėl nuotolinio ugdymo ir pandemijos abiturientams 2021 metais neteks laikyti brandos egzaminų – nepagrįstos. Švietimo, mokslo ir sporto ministro įsakymu šiuo metu jau numatytos egzaminų ir įskaitų datos, apie egzaminų atšaukimą kol kas kalbos nėra, tačiau kaip egzaminai vyks, jei iki pavasario nesibaigs karantinas, neaišku.

Bandomieji – vasarį

Tauragės „Versmės“ gimnazijos direktorė Dalia Pukelienė „Tauragės kurjeriui“ sakė girdėjusi abiturientų svarstymų, kad abitūros egzaminai šiais mokslo metais gali būti nukeliami. Pasklido diskusijų, kad vietoj brandos egzaminų abiturientams bus įrašomi metiniai pažymiai.

– Kol kas ruošiamės egzaminams. Bandomieji, planuojame, vyks vasarį. Manome, kad pradėsime nuo lietuvių kalbos bandomojo egzamino. Ir turime viltį iki to laiko sugrįžti į mokyklas ir dirbti kontaktiniu būdu, – viliasi gimnazijos vadovė.

Paklausta, ar nenukentės šiųmetinių abiturientų žinios, jiems jau antrus mokslo metus dirbant tik nuotoliniu būdu, direktorė nuo kategoriškų vertinimų susilaikė.

– Priklauso nuo žmogaus asmenybės, jo brandos. Daug lengviau tiems vaikams, kurie įpratę dirbti savarankiškai, planuoti savo laiką. Deja, yra mokinių, kurie neplanuoja darbotvarkės, mano, kad iki pietų pamiegos ir tik tada dirbs. Būna atvejų, kai mokytojai skambina ir žadina abiturientus, kad tik jie prisijungtų prie nuotolinio mokymo. Pedagogai ne tik skiria užduotis, bet ir konsultuoja, dėlioja planus. Vaikams sunku, bet daug sunkiau tėvams. Kiek kalbu su klasių vadovais, dažniausiai vaikai sako, kad jiems viskas gerai. Tėvai, matydami, kad vaikai nedirba, stresuoja daug daugiau, – pastebėjo „Versmės“ direktorė.

Trūksta motyvacijos

Jau nuo seno įsivyravusi tvarka – dvyliktokai naują mokomąjį kursą baigia dar iki Naujųjų metų. Likę mokslo metai skirti kursui kartoti ir pasiruošimui abitūros egzaminams. Šiųmetiniai abiturientai, jau praėjusiais mokslo metais nuo pavasario pradėję nuotolinį mokymą, akivaizdžiai patiria mokomojo kurso spragų.

– Sulig sausio mėnesiu baigiama programa ir lieka tik kartojimas. Praėjusiais mokslo metais karantinas prasidėjo kovo 16-ąją. Pernykščiams abiturientams tikrai buvo paprasčiau pasiruošti egzaminams. Šiai abiturientų kartai gerokai sunkiau. Man tikrai gaila ir apie tai nuolat kalbame su mokytojais. Ypač sunku manantiems, kad dar suspės pasiruošti. Sklando kalbos, kad nereikės laikyti egzaminų, bus tik metiniai pažymiai, bet ir tą metinį pažymį reikia užsidirbti, – „Tauragės kurjeriui“ kalbėjo „Versmės“ gimnazijos vadovė D.Pukelienė.

Išleistuves „Versmės‘ gimnazija planuoja liepą, nors praėjusių mokslo metų abiturientus išleido rugpjūčio 14-ąją.

Apie lengvesnius egzaminus nekalba

Tauragės rajono savivaldybės Švietimo ir sporto skyriaus vedėjas Egidijus Šteimantas sakė kol kas nebendravęs su naująja švietimo, mokslo ir sporto ministre ir žinių dėl egzaminų neturi.

– Tauragės rajone yra 325 abiturientai neįskaičiuojant profesinio ugdymo moksleivių. Kol keičiasi ministerijos politinė viršūnė, naujų sprendimų neturime. Ir praėjusiais mokslo metais buvo keliamas abitūros egzaminų klausimas, bet vaikai laikė ir išlaikė. Kaip bus šiais mokslo metais, neaišku. Čia daug grandžių turi įsijungti, turi būti kalbama su aukštosiomis mokyklomis. Akivaizdu, kad kasmet į aukštąsias stoja ir tie mokiniai, kurie turi vienokių ar kitokių spragų, dažnai tai būna tiesiog motyvacijos mokytis trūkumas, – kalbėjo E.Šteimantas ir patikino, kad kalbos apie palengvintus egzaminus šiais mokslo metais taip pat nebuvo.

Vadovaujantis ministro įsakymu, abitūros egzaminų sesija prasidės balandžio 7-ąją anglų kalbos kalbėjimo egzaminu ir baigsis birželio 21-ąją fizikos egzaminu. Nepavykus išlaikyti valstybinių egzaminų, planuojama pakartotinė egzaminų sesija baigsis liepos 8-ąją.

Dalintis:

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą