Birutės Baltrušaitytės pėdsakai: „Dar būkim… neapaugę žole“

Dalintis:

Birutė Baltrušaitytė – iškili mūsų krašto asmenybė, palikusi gilų literatūrinį pėdsaką gimtinėje, savo kraštiečių širdyse. Spalio 24-ąją rašytoja, slavų literatūros tyrinėtoja, ilgametė Vilniaus universiteto dėstytoja B.Baltrušaitytė-Masionienė būtų šventusi 80-ąjį gimtadienį. Rajono lietuvių kalbos ir literatūros mokytojai spalio mėnesį skyrė B.Baltrušaitytės atminimui.

Nedažnas jaunosios kartos atstovas yra susipažinęs su šios kraštietės kūryba, ne kiekvienas jaunuolis žino, kodėl Tauragės viešoji biblioteka pavadinta jos vardu. Todėl visą spalį rajono lietuvių kalbos ir literatūros mokytojai, bendradarbiaudami su mokyklų bibliotekininkais, Tauragės B.Baltrušaitytės biblioteka, vedė literatūros pamokas, organizavo renginius, skirtus iškiliai kraštietei atminti.

Žygaičių gimnazijos vienuoliktokai kartu su lietuvių kalbos mokytoja Giedre Statkuviene ir mokyklos bibliotekininke Vestina Martinkiene įgyvendino projektą, skirtą B.Baltrušaitytės gimimo 80-mečiui paminėti – aplankė Rambyno kalną ir Bitėnų kaimą, kur jų lūpomis skambėjo B.Baltrušaitytės eilės apie Mažąją Lietuvą, iliustravo rašytojos eilėraščių knygą „Lietuvninkų ir prūsų žemėj“.

Žalgirių gimnazijos mokytojos Rita Marcinkienė, Aristolda Jasevičiūtė, Efrema Bitinienė, Teodora Komarienė, Dalia Čiunkienė, Vida Laurinaitytė savo mokiniams taip pat priminė garbios kraštietės gyvenimo ir kūrybos fragmentus, vedė jiems pamokas, skirtas rašytojai atminti.

„Versmės“ gimnazijos mokytojos Nijolė Katauskienė, Ilona Samoškienė, Vitalija Juškevičiutė, Zita Jarašūnienė vesdamos pamokas gimnazistams glaudžiai bendradarbiavo su B.Baltrušaitytės biblioteka. M.Mažvydo progimnazijos mokytojos su mokiniais taip pat susipažino su B.Baltrušaitytės bibliotekoje eksponuojama paroda ir klausėsi bibliografės Laimos Pikčiūnienės pasakojimo apie rašytoją ir jos kūrybą. „Versmės“ gimnazistai parengė literatūrinę kompoziciją ir pristatė bibliotekos organizuotoje konferencijoje „Tyli spalis, mano gimimo mėnuo“.

„Šaltinio“ progimnazijos bibliotekininkė Danutė Petkuvienė skaitykloje parengė parodą apie B.Baltrušaitytę, šios progimnazijos moksleiviai keliavo rašytojos biografijos keliais. Prie rašytojos atminimo prisidėjo ir Tarailių progimnazija.

Šiuo metu visose rajono mokyklose vyksta pasirengimas rajono lietuvių kalbos ir literatūros mokytojų bei Tauragės pagalbos mokytojui ir mokiniui centro numatytam rajono mokinių meninio skaitymo konkursui „Atmintie karti, būk saldi“. Konkursas turėtų vykti gruodžio 10 d.

Vilma Vaičekauskienė, Tauragės pagalbos mokytojui ir mokiniui centro metodininkė

Dalintis:

About Author

Skaitomiausias Tauragės krašto naujienų portalas

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą