Darželiuose vaikų sumažėjo perpus

Dalintis:

Nuo pirmadienio visi šalies pradinukai išleidžiami trijų savaičių atostogų taip siekiant užkirsti kelią COVID-19 plitimui ugdymo įstaigose. Ikimokyklinukai ir priešmokyklinukai į švietimo įstaigas eiti gali. Jų ugdymas priklausys nuo tėvų norų ir galimybių. Tauragės švietimo ir sporto skyriaus vedėjas Egidijus Šteimantas prašo mažamečius auginančių tauragiškių pagal galimybes vaikus ugdyti namuose.

Šios savaitės duomenimis, Tauragės rajone 55 procentai ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų lanko ugdymo įstaigas. Švietimo ir sporto skyriaus vedėjo teigimu, tikimasi, kad kitą savaitę vaikų darželiuose dar sumažės.

– Dalis tėvų jau iki Vyriausybės raginimo yra pasirinkę atsargųjį variantą ir į darželius leidžia vaikus tik kai nėra galimybių jų palikti namuose. Pasiteisino ir griežta tvarka, kai ugdymo įstaigų darbuotojai nepriima į grupes vaikų, kurie turi akivaizdžių peršalimo požymių. Tokiu būdu pavyksta saugotis ir apsisaugoti nuo viruso, – „Tauragės kurjeriui“ sakė E.Šteimantas.

Tauragės rajone registruoti 1617 priešmokyklines ir ikimokyklines grupes lankančių vaikų.

Daugiausiai darželinukų ugdoma darželyje „Ąžuoliukas“: 2 mažųjų grupės veikia Tauruose, 13 – miesto darželyje. Pasak darželio vadovės Viktorijos Paulauskienės, trečiadienį, įsigaliojus Vyriausybės rekomendacijai vaikus ugdyti namuose, darželyje vaikų sumažėjo stipriai.

– Trečiadienį į darželį tėvai atvedė 112 vaikų. Beveik perpus mažiau nei įprastai. Jau ir anksčiau pastebėjome, kad turintys galimybes vaikus palikti seneliams ar dirbantys iš namų tėvai saugojo juos ir palikdavo namuose. Sveiki, linksmi, laimingi vaikai – mūsų visų siekiamybė. Dabar grupėse vaikų tikrai nedaug. Auklėtojos dirba su 9–10 vaikučių. Laikomės visų rekomendacijų, saugojamės ir džiaugiuosi, kad kol kas mūsų įstaigoje pavyko išvengti viruso protrūkio, – sakė V.Paulauskienė.

Švietimo ir sporto skyriaus duomenimis, Tauragės rajone šią savaitę COVID-19 sirgo 10 švietimo darbuotojų, lapkričio pabaigoje koronavirusas vienu metu buvo nustatytas 21 švietimo atstovui.

– Akivaizdus sergančiųjų mažėjimas džiugina. Noriu padėkoti mokyklų ir darželių vadovams už tinkamą viruso prevenciją. Židiniai, kurie buvo blykstelėję Tarailių, „Šaltinio“ ir Martyno Mažvydo progimnazijose – lokalizuoti. Atsakingai vykdydami visus reikalavimus galime pavojingus dalykus sėkmingai kontroliuoti, – įsitikinęs Švietimo ir sporto skyriaus vadovas E.Šteimantas.

Dalintis:

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą