Darželyje vaikai augins daržoves – šiltnamis jau pastatytas

Dalintis:

Tauragės lopšelio-darželio „Žvaigždutė“ auklėtiniams nėra kada nuobodžiauti – jie ne tik keliauja į Tauragės įstaigas ir kopia į Pagramančio piliakalnį, naujos pažintinės-tyrinėjimų erdvės kuriamos ir darželio teritorijoje. Prieš metus įstaigos kieme įrengta STEAM laboratorija, o štai šį pavasarį išdygo šiltnamis. Nuo šiol vaikai sės daržoves, sodins daigus, juos prižiūrės ir stebės augimo procesą, o sulaukę derliaus jį suvalgys.

Lopšelio-darželio „Žvaigždutė“ direktorius Zigmas Mozuraitis pasakojo, kad daržovės anksčiau darželyje būdavo auginamos lysvėse, tik nebuvo atsakingo darbuotojo, kuris jomis pasirūpintų.

– Paskirsiu Liną Zemeckienę ir ją paskatinsiu finansiškai, kad daržoves prižiūrėtų, kad vaikai galėtų matyti visą procesą – sodinimo, laistymo ir nuskynimo, paskui kokios nors mišrainės ar salotų pagaminimo visam darželiui. Lina Pagramantyje yra dirbusi su mažais vaikučiais ir ant palangės augindavo svogūnus, ridikėlius, o paskui gamindavo šaltibarščius. Visi mokytojai, vaikai skaniai valgydavome. Dabar bus panašiai, – kalbėjo direktorius.

Kadangi daržovių ant palangės užauginti neįmanoma, darželis nusprendė įsigyti 3×4 metrų šiltnamį. Direktorius neabejoja, kad auklėtiniai išgyvens pažinimo džiaugsmą matydami daržovių auginimo procesą. Sodins tokias rūšis, kurios greitai auga, kad vaikams nepritrūktų kantrybės laukiant rezultato.

„Žvaigždutės“ teritorija didoka, todėl jos erdvės vis labiau įveiklinamos. Prieš metus, pasak Z.Mozuraičio, jie „nušovė du zuikius“ kieme pastatę modernų universalų namelį už 6000 Eur. Pusę tos sumos kainavo grūdinti stiklai. Namelyje vyksta ne tik užsiėmimai darželinukams, bet jame jie pasislepia nuo lietaus, gražiai papuošia Kalėdų proga.

– Mes namelį naudojame kaip STEAM laboratoriją, kurioje atliekami įvairūs bandymai. Nereikia grupėje eksperimentuoti, vaikai pakeičia aplinką. Visa Tauragė važiuoja į STEAM centrą, įsikūrusį „Aušros“ progimnazijoje, o mes savo kieme atliekame įvairius bandymus, susijusius su gamta, matematika, fizika. Po truputį perkame visokias priemones, – atviravo vadovas.

Dabar lopšelį-darželį lanko 240 vaikų, pastačius priestatą ir įrengus keturias grupes, vietos atsirastų dar 80 vaikų. Z.Mozuraitis sako, kad „Žvaigždutėje“ verda gyvenimas – prieš kelias dienas mokytojams ir auklėtojams psichologas Evaldas Karmaza vedė seminarus, suplanuota nemažai ekskursijų su darželinukais: vaikai žygiuos į Tauragės pilį, važiuos pas gyvūnų globėją Sigitą Klymantą, vyks į Taurų parką, vėliau – į Pagramantį, ten kops ant piliakalnio.

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą