Į mokyklas sugrįš dalis moksleivių

Dalintis:

Tauragės rajono mokyklose į klases mokytis nuotoliniu būdu ir karantino metu ateina kai kurie moksleiviai. Daugiausiai vaikų mokytis nuotoliniu būdu mokykloje atvyksta į „Šaltinio“ progimnaziją. Kitos švietimo įstaigos šiuo metu rengia sąrašus, ką pakvies mokytis į klases.

Labiausiai palietė „Šaltinį“

Šią savaitę Vyriausybė nutarė palengvinti ugdymą moksleiviams, kuriems kyla sunkumų mokantis nuotoliniu būdu iš namų. Jei bus poreikis, dalis vaikų grįš į ugdymo įstaigas ir klasėse mokysis stebimi socialinių pedagogų ar mokyklos psichologų. Vaikai, kurie mokysis mokyklose, gaus maitinimą.

Daugiau nei 1000 vaikų ugdančios „Šaltinio“ progimnazijos direktorė Jūratė Lazdauskienė „Tauragės kurjeriui“ sakė, kad kasdien į mokyklą mokytis nuotoliniu būdu ateina 14 vaikų. Taip pat jau sudaryti sąrašai, ką reikės kviesti papildomai.

– Buvo leista iš mokyklos dirbti pradinukams. 19 vaikų pasiprašė įleidžiami mokytis mokykloje, bet kasdien tiek nesusirenka. Vienos klasės mokiniai dirba toje pačioje patalpoje, laikydamiesi saugaus atstumo ir prižiūrimi mūsų specialistų, kurie padeda prisijungti nuotoliniu būdu. Per pertrauką nuvedame vaikus pavalgyti, – sakė J.Lazdauskienė.

Paklausta, ar 5–8 klasių moksleiviai pageidaus mokslą tęsti klasėse, direktorė informavo, kad apie tokią galimybę mokykloje pradėta kalbėti dar iki pasirodant Vyriausybės nutarimui.

– Mūsų progimnazijos Vaiko gerovės komisija buvo susirinkusi ir svarstė, ką daryti su vaikais, kuriems reikalinga pagalba. Tokių vaikų bus daugiau nei dešimt tikrai, – sakė J.Lazdauskienė.

„Šaltinio“ progimnaziją koronavirusas paveikė bene labiausiai.

– Kalbama, kad reikia testuoti vaikus, bet aš manau, jog „Šaltinyje“ tai jau pavėluotas etapas. Ne kur kitur, o nuo besimptome forma sirgusių vaikų užsikrėtė mokyklos kolektyvas. Nemažai mokytojų jau persirgę. Gerai pamenu konkretų atvejį. Praėjus pusvalandžiui nuo pamokų pradžios į mokyklą skambina mokinio mama ir liepia greitai iš pamokų išvesti jos vaiką, nes ką tik gavo teigiamą koronaviruso testo atsakymą. Kai daraisi koronaviruso testą, atsakymo reikia laukti saviizoliacijoje. Tėvai tikriausiai izoliavosi, bet vaiką į mokyklą atvežė. Esame ligos išvarginti. Jau spalio pabaigoje į izoliaciją išėjo 23 darbuotojai. Dauguma kolektyvo persirgo ir labai skirtingomis formomis. Nenorėčiau, kad situacija kartotųsi, – kalbėjo mokyklos vadovė.

Išdalijo 70 planšečių

Martyno Mažvydo progimnazijos vadovas Remigijus Masteika informavo, kad šiuo metu į klases ateina tik du vaikai.

– Turime pasiruošę sąrašą vaikų, kuriems mokyklos Vaiko gerovės komisija pasiūlys dirbti nuotoliniu būdu, bet jau klasėse. Pagal planą turėtų būti apie 15 vaikų, – sakė mokyklos direktorius.

Mokykla, vykdydama Vyriausybės nurodymus ir pradėjusi mokinių ugdymą nuotoliniu būdu, pasirūpino ir būtinomis priemonėmis. Mokiniams išdalijo per 70 planšetinių kompiuterių. Paklaustas, ar Vyriausybė leisdama daliai vaikų grįžti į klases priėmė tinkamą sprendimą, direktorius neabejojo.

– Sprendimas geras. Tikrai yra vaikų, kurie gyvena nepalankioje socialinėje ar ekonominėje aplinkoje, dėmesio šeimoje jiems trūksta ir visus jų poreikius galėsime užtikrinti mokykloje. Kai kuriems vaikams kyla ir mokymosi sunkumų, – sakė direktorius.

Ugdo specialiųjų poreikių vaikus

„Aušros“ progimnazijos vadovė Snieguolė Bastakienė džiaugiasi, kad į klases galės grįžti daugiau vaikų.

– Atsižvelgiant į situaciją, kokia dabar yra Lietuvoje, mūsų mokykloje nuotaikos geros. Dabar į mokyklą ateina pradinukai, kurie turi specialiųjų poreikių ir kuriems reikia pagalbos. Į mokyklą 3 vaikai ateina tris dienas per savaitę, o ketvirtas mūsų mokinys mokomas dvi dienas per savaitę, Pagramančio pradinio ugdymo skyriuje į mokyklą mokytis ateina vienas vaikas, – sakė mokyklos vadovė.

Direktorės teigimu, su klasių vadovais ir mokytojais apie nuotolinį mokymą diskutuojama kiekvieną savaitę. Mokytojai praneša, ar vaikai į pamokas jungiasi geranoriškai, ar nestringa interneto ryšys.

– Yra šeimų, kuriose prie nuotolinio mokymo turi prisijungti ir trys mokiniai. Jiems dirbti namuose tikrai sunku. Šiandien planuojame, kad pakviesime 4–5 vaikus dirbti klasėse. Mokymuisi namuose jau išdalijome apie 30 planšetinių kompiuterių ir 5 mobiliuosius internetus, – informavo direktorė.

Tarailių progimnazija tuščia

O štai Tarailių progimnazijos direktorė Elmyra Jurkšaitienė teigė, kad kol kas mokykloje nesimoko nė vienas mokinys.

– Klasių vadovai klausia kiekvieno vaiko tėvų, ar turi galimybę mokytis namuose ir ar pageidauja mokytis mokykloje. Jei tėvams reikės išeiti į darbą, gali būti, kad vaikų klasėse turėsime. Dabar tėvai vaikus atveda tik į darželį. Šią savaitę jį lanko 14 vaikų, – sakė E.Jurkšaitienė.

Mokymuisi namuose mokykla išdavė dvi interneto korteles ir keletą planšetinių kompiuterių.

– Jei vaikai neprisijungia prie pamokos, mokytojas iš karto skambina socialiniam pedagogui ir aiškinasi, kodėl taip nutiko. Su pradinukais problemų nėra, o pramigti labiausiai mėgsta 5–8 klasių moksleiviai, – juokėsi mokyklos vadovė.

Dalintis:

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą