Įspūdinga galimybė 9–10 klasių mokiniams nemokamai praleisti mainų metus JAV – dalyvaukite FLEX programoje!

Dalintis:

JAV ambasada Lietuvoje ir Amerikos Tarptautinio švietimo taryba kviečia moksleivius dalyvauti FLEX programoje. Šią mainų programą remia Jungtinių Amerikos Valstijų vyriausybė. FLEX programa suteikia galimybę moksleiviams gyventi amerikiečių šeimose ir mokytis amerikiečių mokyklose 2023–2024 mokslo metais.

FLEX programą 1992 m. sukūrė Jungtinių Amerikos Valstijų Kongresas. Ši vienerių metų trukmės mainų programa yra visiškai finansuojama ir skirta vidurinių mokyklų moksleiviams, atvykstantiems į Jungtines Amerikos Valstijas. Programos tikslas yra skatinti abipusį supratimą tarp JAV ir regiono valstybių piliečių, kadangi moksleiviai sužino apie JAV bei supažindina amerikiečius su savo valstybėmis. Kiekvienas stipendiją gavęs mokinys vienerius metus bus JAV priimančios šeimos nariu ir mokysis Amerikos vidurinėje mokykloje. Lietuvoje programa vyksta nuo 2015 m. Ir jau daugiau nei 100 moksleivių iš visos Lietuvos pasinaudojo galimybe praleisti mokslo metus JAV ir įgijo nepakartojamą patirtį.

Konkurse taip pat kviečiami dalyvauti vidurinių mokyklų moksleiviai turintys negalią. Jiems taikomi išplėsti dalyvavimo reikalavimai, bei organizuojama papildoma pagalba atrankos ir programos metu. Jei norite sužinoti daugiau, prašome susisiekti su mumis: flex.lt@americancouncils.org.

Konkursas yra atviras visiems moksleiviams, kurie yra Lietuvos Respublikos piliečiai; gimę nuo 2005 m. liepos 15 d. iki  2008 m. liepos 15 d.; šiuo metu mokosi 9-oje arba 10-oje klasėje Lietuvoje; moka anglų kalbą; atitinka JAV vizos reikalavimus ir nėra gyvenę JAV teritorijoje daugiau negu tris mėnesius per pastaruosius penkerius metus.

FLEX stipendija suteikia vidaus ir tarptautinę kelionę į abi puses (iš namų į JAV ir atgal); Mėnesines išmokas, padedančias mokiniams dalyvauti socialinėje veikloje ir įsigyti būtinus asmeninius daiktus; apgyvendinimą su atrinkta ir patikrinta JAV priimančia šeima vieneriems metams; priėmimą į JAV vidurinę mokyklą; kryptinę programos veiklą, įskaitant pasirengimą programai prieš išvykimą į JAV ir sugrįžimą į Lietuvą; programos veiklą, vykdomą vietinėse JAV bendruomenėse; medicinos draudimą, išskyrus esamus sveikatos būklės sutrikimus ir dantų priežiūrą.

Pirmame atrankos etape gali dalyvauti visi reikalavimus atitinkantys kandidatai. Jis vyksta iki spalio 13 d. 2022 ir susideda iš internetinės paraiškos ir trijų rašinių. Pirmo etapo paraišką reikia pateikti per 10 dienų nuo pildymo pradžios. Po paraiškos pateikimo, atrinkti dalyviai gaus pakvietimą į antrą turą, kurį sudaro trumpas anglų kalbos testas. Reikalavimus atitinkantys kandidatai kviečiami užpildyti paraišką: https://discoverflex.org/apply.

Nepriklausoma komisija įvertins paraiškas ir išrinks pusfinalio dalyvius. Pusfinalio dalyviai turės užpildyti išsamesnę paraišką, laikyti anglų kalbos testą ir rašyti rašinį, dalyvauti pokalbyje su Amerikos Tarptautinio švietimo tarybos darbuotojais. Dalyviai gali pateikti tik vieną internetinę paraišką ir dalyvauti tik viename pokalbyje.

Finalininkams, atsarginiams dalyviams ir jų tėvams bus pateikta informacija apie pasiruošimą išvykimui. Jie turės oficialiai raštu pranešti savo FLEX atstovui apie sprendimą priimti stipendiją, bei pateikti visus reikalingus papildomus dokumentus. Iš karto po priėmimo į programą moksleiviai turi kreiptis dėl tarptautinio paso išdavimo ar atnaujinimo. FLEX programa informuos dalyvius apie kreipimosi dėl JAV vizos procesą.

Amerikos Tarptautinio švietimo taryba skelbia konkursą, organizuoja atranką į FLEX programą, supažindina su reikalavimais ir perka kelionės bilietus. 1974 m. įsteigtos Amerikos Tarptautinio švietimo tarybos yra tarptautinė ne pelno organizacija, siekianti per švietimą gerinti valstybių tarpusavio supratimą, asmenų idėjų mainus ir bendradarbiavimą. Ji kuria, įgyvendina ir remia naujoviškas programas Jungtinėse Valstijose, Europoje, Azijoje ir Afrikoje.

Kur galima gauti daugiau informacijos?

Internete: http://discoverflex.org

El. Paštu: flex.lt@americancouncils.org

Facebook: www.facebook.com/flexlithuania

Telefonu: +370 677 20 092.

Užs. Nr. 164

Dalintis:

About Author

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą