Jubiliejinį gimtadienį „Pušelė“ paminėjo be pompastikos

Dalintis:

Tauragės vaikų reabilitacijos centrui-mokyklai „Pušelė“ sukako 45-eri. Visą savaitę ugdymo įstaigoje vyko šventiniai gimtadienio renginiai. Direktorė Jovita Kiržgalvienė pasakoja apie mokyklą, sveikina bendruomenę ir atskleidžia gimtadienio norus.  

Karantino apribojimai draudžia susibūrimus, todėl Tauragės vaikų reabilitacijos centras-mokykla „Pušelė“ jubiliejinį gimtadienį paminėjo santūriai, be prašmatnių renginių.

– Pandeminė situacija, todėl darėme netradicinių dalykų, pakvietėme tėvelius su vaikučiais namuose nupiešti miniatiūrų, iš mažyčių jų piešinėlių pagaminome didelius paveikslus, juos įrėminome ir papuošėme mokyklos erdves. Labai graži tėvelių dovana, – pasakojo direktorė. – Kvietėme vaikučius į šventes: kiekviena grupė paskirtu laiku, laikantis saugumo reikalavimų, salėje šventė gimtadienį su balionais ir žaidimais. Šaunus tėvų aktyvas organizavo akciją „Pasidalinkime žaisliukais“. Surinktus naujus ir naudotus žaislus išdalijome vaikams į grupes.

Šiuo metu „Pušelėje“ ugdomi 185 vaikai, darbuotojų – 70. Pasak vadovės, mokyklos gyvavimo pradžioje, kai nebuvo tokių griežtų higienos normų, grupėse krykštaudavo po 25 vaikus, dabar tegali būti 20. Pačių mažiausių „lopšiukų“ grupėje šiuo metu apie 15 mažylių.

„Pušelės“ albumo nuotrauka

– Tuometiniam lopšeliui-darželiui „Pušelė“ 1975 metais pradėjo vadovauti Filomena Fadinienė, po penkerių metų vairą perėmė Elena Kedavičienė. Per visą mokyklos gyvavimo istoriją buvo labai daug talentingų ir šaunių mokinių, puikių darbuotojų, – kalbėjo Jovita Kiržgalvienė, „Pušelei“ vadovaujanti nuo 2017 m. rugpjūčio. – 1994 metais lopšelis-darželis buvo reorganizuotas į vaikų reabilitacijos centrą-mokyklą, tuomet įsteigta pirmoji lavinamoji klasė mokiniams su intelekto sutrikimais. Nuo tada laviname ne tik sveikus, bet ir negalią turinčius vaikus.

Karantinas ugdymo įstaigai apsunkino darbą, tačiau reikia prisitaikyti prie situacijos. J.Kiržgalvienė sako, kad neseniai surengtas nuotolinis susirinkimas tapo nemenku iššūkiu įstaigos darbuotojams, jie privalo tobulinti informacinių technologijų naudojimo įgūdžius. Ugdymas „Pušelėje“ vyksta kontaktiniu būdu, nuo pirmadienio atostogaus specialiųjų poreikių turintys pradinukai ir vaikai, besimokantys pagal pagrindinę ugdymo programą. Mokyklą lankys tie ikimokyklinukai, kurių tėveliai negali dirbti nuotoliniu būdu.

Direktorė teigia, kad „Pušelės“ bendruomenė labai empatiška, atsakinga ir jautri, visi kartu pozityviai žvelgia į ateitį. Įstaiga nuolat atnaujina lauko aikšteles, įrengė sporto aikštelę ir edukacines augalų pažinimo erdves, įsigyja vis naujų ugdymo priemonių, tik žaisliukų gali pritrūkti.

– Norisi, kad bendruomenė ir toliau stiprėtų, kad vyrautų tarp mūsų supratimas, meilė, pagarba ir pasitikėjimas. Tikimės, kad turėsime visas sąlygas augti ir auginti šalia esančius žmones, – gimtadienio norus išsakė direktorė. – Noriu, kad įstaigos aplinka būtų dar gražesnė. Sūpynių ir panašių dalykų nebūna per daug, kai tik bus lėšų, jų daugiau įsigysime. Sveikinu visus, kurie buvo, yra ir bus „Pušelės“ dalimi, tai mūsų visų šventė. Čia dirbo ir dirba daug puikių žmonių, tikiuosi, kad ir ateityje „Pušelė“ klestės, bus patraukli vieta vaikams ir darbuotojams.

Šiuo metu vyksta reabilitacijos centro-mokyklos „Pušelė“ išorės renovacija: keičiamas stogas, šiltinami pamatai, iki birželio darbus suplanuota užbaigti. Pirmas korpusas jau atnaujintas, antrasis, performuojant grupes ir kabinetus, bus renovuotas vykdant trečiąjį projekto etapą.

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą