Karantininius dešimtukus tikrins kitąmet

Dalintis:

Trečiadienį mokslo metus baigė visi Tauragės rajono 1–11 klasių mokiniai. Egzaminų sesija šiuo metu dar tęsiasi abiturientams. Beveik pusantrų metų namų sąlygomis ugdytų vaikų metiniai rezultatai stebėtinai geri. Pedagogai įsitikinę – realios moksleivių žinios paaiškės tik grįžus į kontaktinį ugdymą. Neatmetama, kad kitąmet vaikams mokytis teks dvigubai – kartoti seną kursą ir mokytis naujų mokslo metą programą.

Tauragės rajono mokyklas 2020–2021 mokslo metais lankė 4178 moksleiviai. Pandemijos įkarštyje pamokos vyko tik nuotoliniu būdu. Vėliau pamažu į mokyklas grąžinti pradinukai, vykdytas mišrus ugdymas, specialias gyvas konsultacijas galėjo lankyti abiturientai. Vyriausybės eksperimentas – leisti vaikus į mokyklas prieš tai atlikus jiems greituosius testus Tauragėje nepasiteisino. Vaikų testavimui prieštaravo tėvai, o kiti nutarė vaikų į mokyklas neleisti ten užregistravus susirgimų koronavirusu atvejus. Pasak Tauragės rajono savivaldybės Švietimo ir sporto skyriaus vedėjo Egidijaus Šteimanto, pandemija padarė ne tik žalos, bet ir išmokė vaikus savarankiškumo, kurio prireiks ateityje studijuojant ir dirbant.

– Praėjusius mokslo metus vertinu gerai, nes jie jau praėjo. Kokie bus rezultatai, matysime tik kitais mokslo metais. Šiandien sunku pasakyti, kokia bus mokinių branda. Kitų mokslo metų viduryje vaikai laikys testus, pildys apklausas, pavasarį laikys egzaminus. Būtent jie ir parodys, kokie yra tikrieji nuotolinio mokymo rezultatai, – sakė Švietimo ir sporto skyriaus vedėjas.

Egidijus Šteimantas neatmetė galimybės, kad grįžus į mokyklas didesnis krūvis teks mokytojams.

– Jei bus tiesioginis ugdymas, kitais mokslo metais pedagogai turės ištaisyti nuotolinio mokymo spragas. Greičiausiai moksleiviams bus skiriamos papildomos valandos. Jei atsitiktų taip, kad tiesioginis ugdymas nevyktų ir kitais mokslo metais, situacija būtų tikrai prasta. Vyresniųjų klasių moksleiviai mokydamiesi namuose išmoksta savarankiškumo. Sunkiau tik abiturientams ir pradinukams, – mano E.Šteimantas.

Tarailių progimnazijos direktorė Elmyra Jurkšaitienė pripažino, kad tokio gero mokinių pažymių vidurkio progimnazijoje nebuvo seniai.

– Šiais mokslo metais mokyklą lankė 156 vaikai, kitiems metams jau turime pilnai sukomplektuotą 20 pirmokėlių klasę. Mokslo metus baigėme mišriu būdu, išnaudojome visas atviras erdves, pamokos vyko ir iš namų, ir muziejuje, ir mokyklos kiemelyje, ir Vasaros estradoje. Nors pažymių vidurkis geras, bet į tai žiūrime labai atsargiai. Kiti mokslo metai parodys – dešimtukai vaikams ar jų tėvams buvo skirti, – sakė direktorė.

Elmyra Jurkšaitienė pabrėžė, kad nuotolinis mokymas buvo ypač naudingas dėmesio sutrikimų turintiems moksleiviams. Pasak pašnekovės, jų rezultatai stipriai pagerėjo, nes namuose niekas neblaško, aktyviems vaikams lengviau susikaupti.

– Labai norime ir tikimės naujus mokslo metus pasitikti jau klasėse. 63 proc. pedagogų yra pilnai vakcinuoti ir laukia kontaktinio darbo pradžios. Likusieji pasiskiepys vasarą. Neturime nė vieno, prieštaraujančio skiepijimui, – sakė E.Jurkšaitienė.

Savivaldybės duomenimis, birželio viduryje abiem skiepais nuo koronaviruso jau buvo paskiepyti beveik 60 proc. rajono pedagogų, dar 20 procentų mokytojų vakcinuoti vieną kartą. Tikimybė, kad pedagogų ir švietimo darbuotojų vakcinavimas bus įvykdytas 100 proc., menka.

– Jau galime sakyti, kad susiformavusį imunitetą turi beveik 70 proc. pedagogų. Yra mokytojų, kurie negali vakcinuotis dėl sveikatos problemų, kiti atsisako. Kol kas vadovaujamės operacijų vadovo sprendimu ir švietimo darbuotojams, kurie nepasiskiepiję, periodiškai atliekami greitieji testai. Kaip teks dirbti kitais mokslo metais, kol kas spėlioti anksti. Vykdysime nurodymus, kuriuos gausime, – sakė E. Šteimantas ir pabrėžė, kad visi mokyklų vadovai tikisi kitais mokslo metais dirbti kontaktiniu būdu.

Dalintis:

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą