Panašu, kad Tauragėje bręsta naujas skandalas – savivaldybės administracijos užmojai „Ąžuoliuko“ lopšelį-darželį prijungti prie vaikų reabilitacijos centro-mokyklos „Pušelė“, iš pastarosios įstaigos iškraustant neįgalių vaikų grupes, sukėlė jau seniai regėtą ir girdėtą triukšmą. Ketvirtadienį susitikimo su Tauragės rajono savivaldybės administracijos vadovais įsiprašę „Pušelėje“ ugdomų neįgalių vaikų tėvai sako neišgirdę motyvų, kodėl dešimtmečiais puikiai veikiančią sistemą būtina griauti.
Į susitikimą su neįgalių vaikų tėvais vakar atėjo Tauragės rajono savivaldybės administracijos direktorė Gintarė Rakauskienė, vicemerė Andžela Jakienė, Švietimo ir sporto skyriaus vedėja Jūratė Veisienė, savivaldybės Finansų skyriaus vedėjas Ignas Kymantas ir Skaudvilės ugdymo ir vaiko gerovės centro direktorius Rolandas Beišys. Mero nebuvo, rajono vadovas šiuo metu atostogauja. Atvyko tik du savivaldybės tarybos nariai – Regionų partijos narys Sigitas Kancevyčius ir liberalė Rima Bandzinaitė-Latožienė, tarybos Švietimo komiteto pirmininkės pavaduotoja, tačiau pastaroji teišbuvo gal keliolika minučių ir išėjo iš salės. Susitikime dalyvavo ir „Pušelės“ mokytojai, ilgus metus čia ugdantys neįgalius vaikus.
Gintarės Rakauskienės trumpa įstaigų reorganizacijos apžvalga iš pirmo žvilgsnio pasirodė lyg ir nebloga: „Ąžuoliuko“ darželis jungiamas prie „Pušelės“, keturios neįgalių vaikų grupės perkeliamos į Tauragės šeimos gerovės centro patalpas, kur šiuo metu dar gyvena tėvų globos netekę vaikai. Tačiau jau netrukus jie persikels į savarankiško gyvenimo namus. Neįgalių vaikų tėvai su tuo lyg ir sutiktų, tačiau jie tikėjosi, kad jų vaikai liks „Pušelės“ sudėtyje. Vis dėlto paaiškėjo, kad ne – visus juos ketinama prijungti prie Skaudvilės ugdymo ir vaiko gerovės centro, o mokytojams bus siūloma pakeisti darbovietę – jie būtų atleisti iš „Pušelės“ ir įdarbinti Skaudvilės ugdymo įstaigoje, tačiau tik tokiu atveju, jei su tuo sutiks. Štai čia ir atskleista didžiausia problema – mokytojai pareiškė nenorintys keisti darbovietės ir yra linkę dirbti „Pušelėje“, nes nėra garantuoti, ar ateityje nepasikeis jų darbo sąlygos, nesumažės ugdomų vaikų. Jei neatsirastų, kas į Šeimos gerovės centrą perkeltus vaikus ugdytų, jie turėtų lankyti įstaigą jau pačioje Skaudvilėje arba būti ugdomi namie.
Finansų skyriaus vedėjas I.Kymantas tėvams įvardijo, kad tos keturios jų vaikų grupės savivaldybės biudžetui per metus kainuoja papildomus 100 tūkstančių eurų, kurių savivaldybei nereikėtų prisidėti, jei jų vaikai priklausytų Skaudvilės ugdymo įstaigai. Esą tos lėšos galėtų atitekti kitoms mokykloms ir kitiems vaikams ugdyti.
Tokiais motyvais piktinosi ir mokytojai, ir tėvai. Mamos savivaldybei net pasiūlė surinkti per geros valios žmones, verslininkus tuos 100 tūkstančių eurų, jei savivaldybė nepajėgi skirti tokio finansavimo. Skambėjo daugybė priekaištų, kad biudžeto lėšos skiriamos sportininkams, pramogoms, koncertams, milijonai – arenai statyti, o neįgaliems vaikams nebelieka.
Vakar socialiniame tinkle „Facebook“, visuomenei pradėjus dalintis šia informacija, savivaldybė bandė teisintis, kad sprendimas dar nepriimtas, kad tai kol kas tik diskusijos, nors susitikimo metu savivaldybės administracijos direktorė G.Rakauskienė pranešė, jog šis sprendimo projektas jau įtrauktas į tarybos posėdžio, kuris vyks kovo 27 dieną, darbotvarkę ir esą neaišku, kaip balsuos taryba. Tačiau tėvai tokiomis „diskusijomis“ netiki ir mano, kad viskas jau nuspręsta – valdantiesiems pakanka vien liberalų balsų, kad buldozeris pajudėtų.
Įstaigų reorganizacijos klausimas dar bus du kartus svarstomas iki tarybos posėdžio – priešpaskutinę kovo savaitę vyks tarybos Švietimo komiteto ir bendrasis komitetų posėdis. Tėvai pasiryžę juose dalyvauti ir jei tik įmanoma, sustabdyti politikų planuojamą pertvarką.
Apie visa tai „Tauragės kurjeris“ visuomenę išsamiai informuos artimiausiuose laikraščio numeriuose ir www.kurjeris.lt
„Pušelės“ darželis Tauragėje įkurtas beveik prieš 50 metų – 1975-aisiais. Neįgalūs vaikai šioje įstaigoje pradėti ugdyti 1992 metais. 1994 metais įstaiga tapo reabilitacijos centru-mokykla. Vaikams su raidos sutrikimais ugdyti čia buvo sukurta didžiulė ir svarbi infrastruktūra – lavinamoji klasė, specialioji pradinė klasė, M.Montesori terapijos kabinetas, JAV paramos lėšomis įrengta lauko aikštelė, vykdyta dešimtys neįgaliems vaikams skirtų projektų. Šiuo metu „Pušelėje“ ugdomas 21 vaikas ir paauglys su ryškia raidos negalia.
3 komentarai
Reorganizacija nieko gero nežada. Pamenu vieną reorganizaciją. Sumažėjo gimstamumas! Po šitos reorganizacijos buvo uždaryti trys miesto išpuoselėti darželiai “Ereliukas”, “Rūtelė” ir “Saulutė”. Ir…. op – gimstamumas padidėjo, pailgėjo ir eilės vaikų į išlikusius darželius. Šiandien valdžia lipa ant to paties grėblio! Niekas nepaaiškina kodėl “Ąžuoliukas” turi tapti “Pušele”? Miesto centre esantis, turintis gilią istoriją ir gražias tradicijas, kuriame dirba stiprūs, kūrybingi pedagogai! Ką čia sugalvojot! Daug metų išdirbau “Ąžuoliuke” ir man rūpi jo ateitis!
Matyt kažkam prireikė Ažuoliuko patalpų. Sako trūksta neįgaliems vaikams pinigų. Pinigų yra. Rakauskienei po Ameriką važinėti Ir ką ji ten veikė. Kodėl neatsiskaito Tauragės gyventojams. Juk už mūsų pinigus pramogauja. Ir dar tauragės savivaldybės klerkų požiūris į neįgaliuosius yra apgailėtinas. Gėda liberalams. Artėja rinkimai bus apie ką pagalvoti.
Svolačiai