Komisija tikrins, ar švietimas pasiruošęs naujiems mokslo metams

Dalintis:

Šią savaitę speciali Tauragės savivaldybės administracijos komisija aplankys visas rajono švietimo įstaigas. Norima įsitikinti, ar tinkamai pasiruošta naujiesiems mokslo metams ir iš pirmų lūpų išgirsti apie mokyklų vadovų pečius slegiančias problemas. Didesnis dėmesys bus skiriamas Žygaičių gimnazijai. Šiemet čia pritrūko vaikų, lankysiančių III gimnazijos klasę.

Pasak Švietimo ir sporto skyriaus specialistės Danguolės Petkienės, 7 žmonių komisija per dieną aplankys kelias švietimo įstaigas, o vizitą pradės nuo „Versmės“ gimnazijos.

– Mūsų tikslas – apžiūrėti aplinką, išklausyti mokyklų vadovus. Visada domimės, ar netrūksta specialistų, ar sklandžiai vyksta pasiruošimas naujiesiems mokslo metams, stebime, kaip kinta moksleivių skaičius, – sakė specialistė.

Tauragės rajono savivaldybės taryba prieš naujuosius mokslo metus taip pat turės darbo. Jau dabar aišku, kad Žygaičių gimnazijoje nesusiformuoja pilnas III gimnazistų klasės komplektas. Sprendimą, ką daryti su moksleiviais, turės priimti politikai.

– Per vasarą paaiškėjo, kad keli klasės vaikai išvažiavo mokytis kitur ir dabar klasėje yra mažiau nei 12 vaikų. Vienoje ar kitoje mokykloje taip nutinka kasmet. Pagal patvirtintus reikalavimus vienoje klasėje nuo 1 iki 10 klasės turi mokytis mažiausiai 8 vaikai. III ir IV gimnazijos klasėse mažiausias galimas moksleivių skaičius – 12. Taryba turės apsispręsti, ar palikti klasę Žygaičiuose, ar išskirstyti ir moksleivius perkelti į kitas rajono gimnazijas, – sakė Švietimo skyriaus specialistė Lina Oželytė.

Reikiamas vaikų skaičius šiais mokslo metais nesusidaro ir Pagramančio priešmokyklinio ugdymo klasėje. Čia planuota atvesti 5 vaikus. Ar klasė bus panaikinta, taip pat spręs taryba.

Vienur besimokančiųjų mažėja, o Jovarų pagrindinėje mokykloje ir Tarailių progimnazijoje reikės įteisinti papildomus klasių komplektus. Abiejose mokyklose padaugėjo priešmokyklinukų.

Martyno Mažvydo progimnazijos direktorius Remigijus Masteika „Tauragės kurjeriui“ sakė, kad labai laukia vaikų sugrįžtuvių.

M.Mažvydo progimnazijos stadiono rekonstrukcija pradėta dar liepą

– Rugsėjo pirmajai dar nebus baigta sporto aikštyno renovacija ir bent jau rugsėjį nevyks pamokos sporto salėje. Kol rudenį geri orai, vaikai galės sportuoti J.V. Kalvano parke ar Sporto centro salėje, kuri visai šalia. Didelių problemų prieš naujuosius mokslo metus nėra. Galiu tik pasidžiaugti bendruomene ir mokytojais, kurie neprieštaravo skiepams. Pagal statistinius duomenis mūsų mokykloje pasiskiepiję nuo 90 iki 100 procentų darbuotojų. Tie keli, kurie nesiskiepijo, kontaktinio ugdymo neturi, augina vaikus namuose, – sakė direktorius.

Jis pabrėžė, kad ir savivaldybės komisijai neturės kuo skųstis. Šiais mokslo metais progimnazijoje tik padaugės vaikų.

– Išleidome 3 klases aštuntokų, o pirmokų į mokyklą ateis 4 klasės. Situacija gera, – sakė direktorius.

Dalintis:

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą