fbpx

Koronavirusas vis labiau atakuoja mokyklas ir darželius

Dalintis:

Nauji koronaviruso atvejai pamažu atakuoja mokyklas ir darželius. Šią savaitę po 1 naują COVID-19 atvejį fiksuota Jovarų pagrindinėje mokykloje ir Tarailių progimnazijos darželyje. Susirgus pradinukų mokytojai ir darželio auklėtojai, iki šiol ugdymo įstaigas lankę vaikai keliami į nuotolinį mokymą.

Kaip praneša Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Tauragės departamentas, pirmadienį koronavirusas buvo nustatytas dviejų Tauragės ugdymo įstaigų pedagogams. Jovarų pagrindinės mokyklos direktorius Algimantas Kaminskis patvirtino, kad jo vadovaujamoje mokykloje tai jau ne pirmas COVID-19 atvejis. Tiesa, kiek anksčiau susirgo ne pedagogai, o 2 mokyklos darbininkai. Ne koronavirusu šiuo metu serga, nedarbingumą turi, ir daugiau mokytojų. Dvi mokytojos šiuo metu yra saviizoliacijoje, jos laukia COVID-19 testų rezultatų.

– Mokytoja turėjo kontaktą su sergančiu koronavirusu asmeniu, iš karto apie tai pranešė mokyklos vadovybei ir saviizoliavosi. Atlikus tyrimą, jis buvo teigiamas. Tačiau mokytoja ir jos klasės vaikai dirba nuotoliniu būdu. Mokytoja bent kol kas sunkiai neserga, gali dirbti, – sakė A.Kaminskis.

Mokyklos vadovas informavo, kad klasė, kurioje dirbo mokytoja, šią savaitę buvo dezinfekuota. Kontaktiniu būdu Jovarų pagrindinėje mokykloje šiuo metu mokosi priešmokyklinukai, pradinukai ir penktokai. Vienos penktokų klasės tėvai išreiškė pageidavimą, kad jų vaikai būtų mokomi nuotoliniu būdu. Tėvų pageidavimas patenkintas.

A.Kaminskis sako, kad situacija dėl koronaviruso grėsmės mokykloje šiuo metu kontroliuojama, tačiau neraminanti. Mokyklos vadovas pasidžiaugė, kad ugdymo įstaigos kolektyvas laikosi susitarimo – neslepia, jei turėjo kontaktų su COVID-19 sergančiais žmonėmis, jei pajuto bent menkiausius ligos simptomus, iš karto jį informuoja.

Koronavirusą diagnozavus Tarailių progimnazijos darželio auklėtojai, šioje ikimokyklinėje įstaigoje teliko 1 darželinukų grupė. Kitų 3 grupių vaikučiai iki gruodžio 1 d. lieka namuose. Mokyklos direktorė Elmyra Jurkšaitienė patvirtino, kad koronavirusas nustatytas ne tik darželio auklėtojai, bet ir dar vienam darbuotojui. Kol kas tai pirmieji ir vieninteliai COVID-19 atvejai šioje progimnazijoje.

– Visos darželio patalpos buvo dezinfekuotos, o su trimis darželio grupėmis kol kas bus dirbama nuotoliniu būdu. Nuotolinis darbas su darželinukais jau buvo išbandytas pavasarį – auklėtojos siunčia užduotėles, įrašo vaizdo medžiagą. Tėveliai auklėtojoms atsiunčia vaikų atliktų darbelių nuotraukas, – sakė E.Jurkšaitienė.

Kaip informavo Švietimo skyrius, šiuo metu koronavirusas diagnozuotas 11 rajono pedagogų, izoliacijoje yra 18.

Dalintis:

About Author

Ramunė Ramanauskienė

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ redaktorė.

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą