Kovo 22-oji tarsi Rugsėjo 1-oji: pradinukai grįžo į mokyklas

Dalintis:

Rajono pradinukai pirmadienį sugrįžo į klases. Prie nuotolinio mokymo įpratę moksleiviai sako, kad jiems reikės iš naujo pratintis prie mokyklos ir pamiršto darbo ritmo. Sprendimu sugrąžinti kontaktinį mokymąsi labiau džiaugėsi tėvai.

Tėvai laukė labiau

Tauragiškė Indrė pirmadienio rytą į Tarailių progimnaziją atvežė tris sūnus. Ketvirtokas Matas su broliais dvyniais pirmokais Ignu ir Gyčiu į mokyklą visai nenorėjo. Vaikai sakė pripratę mokytis namuose, o su draugais bendrauja kompiuterinėmis programėlėmis.

– Čia mums, tėvams, šiandien tarsi rugsėjo pirmoji. Labai laukiau dienos, kai vaikams bus leista mokytis klasėse, bet vaikai į mokyklą ėjo nenoriai. Iš pat pradžių, kai tik prasidėjo nuotolinis mokymas, vaikai verkė ir veržėsi į klases, bet per tuos beveik penkis mėnesius nuotolinio mokymo priprato ir dabar niekur nenori eiti iš namų, – „Tauragės kurjeriui“ pirmadienio rytą kalbėjo Indrė.

Išleidusi vaikus į mokyklą moteris tikisi nors kažkiek pailsėti.

– Namuose su trimis vaikais nelengva. Iš visų kambarių pusę dienos skamba mokytojų balsai, triukšmas. Turiu būti tyliai, negaliu dirbti savo darbų. Manau, kad vaikai sugrįžę į klases supras, kaip smagu mokytis gyvai, – vylėsi trijų vaikų mama.

Tauragiškė Indrė džiaugėsi, kad trys sūnūs pagaliau tęs mokslus klasėse. Violetos Karaliūnaitės nuotrauka

Nenori, nes reikia anksti keltis

Prie mokyklos sutikti kiti vaikai tvirtino netikėję, kad šiais mokslo metais dar reikės taip anksti keltis ir mokytis klasėse. Du pirmokėliai pasakojo, kad tėvai pirmą kartą vietoje pietų į mokyklą jiems įdėjo saldumynų ir sulčių, kad tik vaikai noriai eitų į mokyklą.

– Aš sakiau, kad nenoriu niekur eiti iš namų. Kai vyksta pamokos per kompiuterį, visiškai nepavargstu, o šiandien reikėjo anksčiau keltis, dabar reikės visą dieną būti mokykloje, o dar vakare ruošti namų darbus. Iš namų mokytis daug lengviau. Ko nemoku, sesė padaro ar mama padeda. Klasėje turėsiu daryti viską pati, – pasakojo pakeliui į mokyklą sutikta antrokė.

Kad tėvai už vaikus atlieka namų darbus, ne paslaptis ir mokytojams, tą pripažino ir du pradinukus pirmadienį į mokyklą atvedusi tauragiškė.

– Mamai prasideda atostogos. Pagaliau grįšiu į darbą, nes iki šiol turėjau būti su vaikais namuose ir padėti jiems mokytis. Būti vienu metu ir mama, ir darbuotoja, ir namų šeimininke, ir mokytoja labai sunku. Pavargau. Ačiū, kad vaikai vėl mokysis klasėse, – „Tauragės kurjeriui“ kalbėjo pirmokę ir trečioką į mokyklą atlydėjusi mama.

Vaikus pasitiko prie durų

Sprendimu sugrąžinti vaikus į mokyklas ypač džiaugėsi pirmokų mokytojos. Jos savo auklėtinius pasitiko mokyklos fojė.

– Pirmokėliams būtinas gyvas mokymas, gyvas bendravimas. Esame labai dėkingos tėvams, kurie visą nuotolinio mokymosi laiką mokėsi kartu su vaikais. Be jų pagalbos pirmokams būtų buvę labai sunku, – tėvams dėkojo pradinių klasių mokytoja.

Nors pradinių klasių mokytojai buvo prioritetiniame skiepų nuo COVID-19 sąraše, mokyklų vadovai vis tiek įžvelgia užsikrėtimo koronavirusu pavojų – iki šiol pedagogai paskiepyti tik viena skiepo doze. Dauguma mokytojų paskiepyti „AstraZeneca“ vakcina ir revakcinacija jų laukia tik gegužę.

– Gal tauragiškiai daugiau tirsis profilaktiškai ir mums pavyks išvengti ligos. Pradinukai sėkmingai dirbo kontaktiniu būdu iki pernai gruodžio. Dabar, kadangi nevyks mišrus ugdymas, mokykloje nesimaišys mokinių srautai, tikiuosi, kad nebus ir užsikrėtimų, – „Tauragės kurjeriui“ sakė Martyno Mažvydo progimnazijos direktorius Remigijus Masteika.

Jei į mokyklą dirbti kontaktiniu būdu sugrįžusioje klasėje būtų fiksuojamas viruso protrūkis, visa klasė grįžtų mokytis nuotoliniu būdu.

Dalintis:

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą