Meno mokyklos mokiniams – 17 naujų instrumentų

Dalintis:

Atnaujintoje Tauragės meno mokykloje auklėtiniai jau rudenį skambins naujais pianinais – Tauragės rajono savivaldybė skelbia viešųjų pirkimų konkursą instrumentams pirkti.

Viešųjų pirkimų konkurso sąlygose nurodoma, kad meno mokyklai perkama 17 naujų pianinų. Sąlygose skelbiama, kad aštuoni pianinai turi būti skaitmeniniai ir devyni – mechaniniai. Prekes įvykus konkursui į meno mokyklą pristatyti reikia iki rugpjūčio 15-osios. Mechaniniai pianinai turi būti juodos spalvos, pagaminti ne anksčiau nei 2020 metais.

Pasak Tauragės meno mokyklos direktorės Jolantos Kazlauskienės, šiuo metu įstaigos auklėtiniai groja net ir antikvariniais pianinais, o vadovybės svajonė – turėti tiek instrumentų, kad kiekvienoje klasėje jų užtektų ir auklėtiniams, ir mokytojams.

– Esame susidėlioję prioritetus, kokių instrumentų trūksta labiausiai. Tie pianinai, kuriais iki šiol grojo mokiniai ir mokytojai, tikrai seni, kai kurie jau beviltiškai nusidėvėję, turime ir antikvarinių instrumentų. Mūsų mokiniai gali išsinuomoti instrumentus metams ar mokymosi sezonui ir ši paslauga labai populiari, ypač trūksta pianinų nuomai. Poreikis didesnis nei pasiūla, – sakė direktorė.

Pasak J.Kazlauskienės, pianino nuoma mokslo metams atsieina apie 60 eurų – moksleivis gali mokytis groti namuose, o tėvams atkrenta galvos skausmas, iš kur gauti tūkstantį ir daugiau eurų instrumentui pirkti. Už pinigus, kuriuos mokykla gauna iš instrumentų nuomos, nuolat pildomas instrumentų asortimentas.

– Perkami 17 naujų instrumentų, bet jie nebus skirti visoms klasėms. Geresni iš tų, kuriuos turime, taip pat bus naudojami, juos pervešime į naujas patalpas. Į kairę ir dešinę instrumentais nesimėtome. Jų visada trūksta. Visai neseniai buvome svečiuose festivalyje Vėžaičiuose ir net mažoje mokykloje mokytojas ir mokinys dirba atskirais instrumentais. Kiekvienoje pianistų klasėje stovi po du pianinus. Mūsų mokytojai irgi pasvajojo apie tokias sąlygas, – kalbėjo J.Kazlauskienė.

Paklausta, ar pirks mokiniams dar kitų naujų instrumentų, J.Kazlauskienė patikino, kad instrumentų papildymas numatytas mokyklos kasmetiniuose planuose.

Į renovuotą meno mokyklos muzikos pastatą Dariaus ir Girėno gatvėje moksleiviai grįš rugsėjo 1-ąją. J.Kazlauskienė tikisi, kad kraustymosi darbai prasidės jau birželio viduryje, kai bus gautos ir sumontuotos kėdės, kiti ugdymui būtini baldai.

– Surengėme vaikų apklausą, kaip jie jaučiasi besimokydami buvusiame banko pastate, ir gauti atsakymai tikrai geri. Mums visiems čia patinka, bet tuo pačiu ir norime grįžti į suremontuotą mokyklą. Kol kas apžiūrėti patalpų nieko neįleidžiame, dar nebaigta statyba, pastatas nepriduotas, – sakė direktorė.

Šiuo metu meno mokyklos auklėtiniai ugdomi patalpose pilyje ir buvusiame banko pastate miesto centre.

Dalintis:

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą