Ministerija nepalaimino Žalgirių gimnazijos plano

Dalintis:

Žalgirių gimnazijoje planuotos specializuoto ugdymo krypties su inžineriniu ugdymu programos kitais mokslo metais nebus. Apie tai pranešta Tauragės rajono savivaldybės tarybos Švietimo, kultūros ir sporto reikalų komiteto posėdyje.  

Specializuoto ugdymo krypties programa su inžineriniu ugdymu skirta mokiniams turintiems specialiųjų ugdymosi poreikių – mokiniams, su išskirtiniais gabumais matematikai, gamtos mokslams, technologijoms ir inžinerinei kūrybai.

– Būtume pirmieji, vykdantys tokią specialiąją programą regione. Tam tikrų gabumų turintiems vaikams suteiktume galimybę bendrauti su universitetų dėstytojais, laboratorijomis, – dar prieš mėnesį vylėsi Žalgirių gimnazijos direktorius Jonas Jatautas.

Tačiau, kaip sakė Švietimo ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė Vitalija Okienė, šią programą galima vykdyti tik ją suderinus su Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, bet ministerijos pritarimo Tauragė negavo. V.Okienė vietos politikus informavo, jog toks sprendimas priimtas, nes specializuotos ugdymo krypties programos gali būti vykdomos tik ilgosiose gimnazijose – būtina išlaikyti programos įgyvendinimo nuoseklumą nuo pirmos iki dvyliktos klasės, o Žalgirių gimnazijoje ugdoma tik nuo devintos klasės.

– Per ateinančius ketverius metus pokyčiai šioje gimnazijoje nenumatyti, tačiau niekas nežino, gal kada nors ji taps ilgąja. Be to, vykdant specializuotas programas turi būti ne mažiau nei 15 procentų vaikų, turinčių ypatingų specialiųjų poreikių, – pridūrė V.Okienė.

Švietimo ir sporto skyriaus vedėjas Egidijus Šteimantas patikino, kad Žalgirių gimnazijos kolektyvas ambicijos turėti technologinę gimnazijos pakraipą neatsisakė – kaip jį informavo J.Jatautas, technologinės disciplinos bus dėstomos ir joms bus skiriamas ypatingas dėmesys.

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą