Ministerija nusprendė nebefinansuoti mažų klasių

Dalintis:

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija pristatė mokyklų tinklo pertvarkos planą ir teiks siūlymą Vyriausybei keisti kriterijus, pagal kuriuos formuojamos klasės. Rekomenduojama nebejungti skirtingų klasių į vieną. Tauragės rajono švietimo specialistai kol kas ramūs – pokyčiai galimi tik labai neženklūs.

Ministerija siūlo jau nuo kitų mokslo metų nejungti 5–8 klasių į vieną, o mokyklas, kuriose mokosi mažiau nei 60 vaikų, reorganizuoti. Vyriausybei bus teikiamas siūlymas ir nuo kitų mokslo metų nebefinansuoti klasių, kuriose mokosi mažiau nei 8 vaikai. Jungti būtų galima tik gretimas klases nuo 1 iki 4.

Pasak Tauragės rajono savivaldybės Švietimo ir sporto skyriaus atstovės Linos Oželytės, mažų savarankiškai veikiančių mokyklų Tauragės rajone nebeliko jau prieš keletą metų.

– Šiemet kovą esame patvirtinę švietimo tinklo pertvarkos planą savivaldybėje. Jau anksčiau išsprendėme su mažomis mokyklomis susijusius klausimus. Ten, kur mažai vaikų, liko tik padaliniai. Turime jungtinių klasių, šiais mokslo metais dėl mažo mokinių skaičiaus neformavome trečiosios gimnazijos klasės Žygaičiuose. Žinoma, jei ministerija nebefinansuos mažesnių nei 8 moksleivių klasių, anksčiau ar vėliau neformuojamų klasių gali atsirasti. Pavyzdžiui, jei dabar penktoje klasėje mokosi 8 vaikai, o į šeštą ateitų tik 7, turėtume nebeformuoti klasės, – kalbėjo L.Oželytė.

Mažiausiai moksleivių  mokosi Gaurės ir Lauksargių pagrindinio ugdymo skyriuose. Gaurėje 5 moksleiviai mokosi 5 klasėje, 7 – 6 klasėje. Lauksargiuose mokosi 7 antrokai, 3 trečiokai, 8 ketvirtokai, 5 penktokai, po 4 moksleivius – šeštoje ir septintoje klasėje, tik 5 moksleiviai mokosi aštuntoje klasėje.

Jovarų pagrindinės mokyklos direktorius Algimantas Kaminskis, vadovaujantis ir Lauksargių bei Gaurės padaliniams, sakė, kad didžiausią nuostolį nusprendus neformuoti klasių patirs pedagogai.

– Jei bus nebefinansuojamos mažos klasės, vietoje gyvenantys pedagogai bus priversti ieškoti darbo mieste ar keisti profesiją. Vaikai didelio skirtumo nepajus. Juos vešime mokykliniais autobusiukais iš Lauksargių į miestą. Šiandien Lauksargiuose veikia trys jungtinės klasės, o Gaurėje – viena, – informavo A.Kaminskis ir teigė, kad dėl mokyklinių autobusiukų bėdų nebūtų.

Batakių pagrindinio ugdymo skyriuje sujungtų klasių nėra. Čia mažiausiai vaikų mokosi 2 klasėje – 6 moksleiviai.

Ministerijos atstovai sako, kad tokie pokyčiai leis mokytojams dirbti stabiliau, pilnesniais krūviais ir uždirbti daugiau.

„Šie pokyčiai brendo dešimtmečius, nebegalime ilgiau delsti, rūpintis vaikų ateitimi turime jau dabar. Apie šių sprendimų būtinybę nuolat priminė tiek mūsų šalies mokinių pasiekimų rezultatai, tiek tarptautinių organizacijų rekomendacijos. Lietuvoje negali likti 5–8 jungtinių klasių. Gimnazijose būtina sutelkti motyvuotus pedagogus ir užtikrinti galimybę mokiniams pasirinkti ir aukščiausiu lygiu mokytis jiems svarbius dalykus. Mokytojams turime sudaryti sąlygas gauti orų atlyginimą, o mokykloms – pritraukti mokytojus. Šiuos klausimus palaipsniui padės išspręsti siūlomi pakeitimai, kurie veda svarbiausio tikslo link – visi vaikai privalo turėti lygiavertes ugdymo sąlygas, nesvarbu, kur gyventų“, – sako ministrė Jurgita Šiugždinienė.

Dalintis:

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą