Mokslo ir žinių diena: kokia ji bus?

Dalintis:

Jau rytoj švęsime Mokslo ir žinių dieną. Akivaizdu, šiemet ji bus visiškai kitokia, nei įprasta. Nors mieste, Pilies aikštėje, suplanuota didelė šventė, mokyklose nuotaikos kitokios.

Bene didžiausioje rajono mokykloje, Tauragės „Šaltinio“ progimnazijoje, iškilmės nenumatytos. Skelbiamas skirtingas laikas, kuomet mokykloje bus laukiamos skirtingos klasės. O tėveliams išplatintas prašymas vaikų nelydėti. Įstatymai numato, kad tėveliai rugsėjo 1-ąją turi teisę prašyti pusės laisvadienio, kad galėtų palydėti vaikus į mokyklą. Tauragės „Šaltinio“ progimnazijos direktorės Jūratės Lazdauskienės teigimu, mokykloms užveriant duris nuo plačiosios visuomenės, Mokslo ir žinių diena gali tapti jaukia šeimos švente prieš beprasidedančius mokslo metus.

– Mes įsileistume tėvelius, tačiau neišlaikysime saugių atstumų tarp žmonių. Bendros šventės nebus. Aikštėje pasitiksime tik pirmokus ir aštuntokus, nes vieniems tai pirmieji metai, o kitiems – paskutiniai. Laikysimės saugių atstumų. Dar ir oras svarbus. Jei bus lietus, tai išvis šventiškumo neliks, – kalbėjo „Tauragės kurjeriui“ progimnazijos vadovė Jūratė Lazdauskienė.

Kaip seksis nuo pat mokslo metų pradžios laikytis keliamų saugumo reikalavimų – nežinia. Tai pareikalaus ir mokyklų vadovų, ir pedagogų pastangų.

– Neįmanoma, kad vaikai mokykloje nesusitiktų ir nesusiliestų. Ministro įsakymuose rašoma „rekomenduojama“, bet tai vis tiek yra įsakymas. Jau mažesnių mokyklų vadovai išsigandę, o mūsų mokykla didžiulė. Įsakymus surašiusi ministerija pamiršo, kokios yra mokyklos, kokie pastatai, kiek vaikų jose yra. Turėsime imtis ir nepopuliaraus sprendimo – užrakinti vartus, vaikų į parduotuves ir kebabines per pertraukas neleisime. Kas atsakys, jei pareis užsikrėtęs ir bus protrūkis? – atvirai rėžė J.Lazdauskienė, pridurdama, kad dėl patalpų stygiaus nepavyks išvengti ir nuotolinio ugdymo.

Žygaičių gimnazijoje šventės taip pat laukiama su nerimu. Nors nedidelė šventė jau suplanuota. Tiesa, bendros šventės visai mokyklos bendruomenei ir šioje mokymo įstaigoje nenumatyta.

– Jei bus geras oras, švęsime gamtoje, jei lis – keliausime į kabinetus. Mokytojai savo klasėms atskirai planuoja susitikimus. Mokslo metais mes turėsime tris srautus – paskirstėme klases į tris aukštus ir skirtinguose korpusuose. Taip pat dvigubinam dalykų pamokas, kad per dieną kuo mažiau skirtingų kontaktų būtų, – kalbėjo gimnazijos direktorė Daiva Gabietaitė.

Direktorė neslepia, kad tik todėl, jog mokyklos pastatas didelis, vietos pakaks ir nuotolinio ugdymo proceso kol kas neketinama įvesti. Tokios priemonės būtų imtasi tik kritiniu atveju, jei būtų protrūkis ar vėl paskelbtų karantiną.

Visų Tauragės rajono ugdymo įstaigų Rugsėjo 1-osios renginių tvarkaraštį viešinanti Tauragės rajono savivaldybė primena, kad išlieka būtinybė laikytis saugaus atstumo. Lauko renginiuose saugiu laikomas 1 m atstumas, o švenčiant viduje – bent 2 m. Taip pat visuose renginiuose privaloma dėvėti apsaugines veido kaukes, dengiančias nosį ir burną.

Dalintis:

About Author

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą