Mokslo metai prasidės naujovėmis mokyklose

Dalintis:

Mokyklų direktoriai turi mažiau nei dvi savaites reorganizuoti mokymo procesą, pritaikant jį pagal Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos pateiktas rekomendacijas. Ar laikysis jų tauragiškiai?

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija šiandien paskelbė rekomendacijas ir Sveikatos apsaugos ministro sprendimus, kuriais vadovaujantis turi būti vykdomas mokinių ugdymas naujaisiais mokslo metais. Net dabar, kai įsisiūbuojantis koronavirusas į ligos patalą pradėjo guldyti vis daugiau šalies gyventojų, mokslo metus planuojama pradėti klasėse. Specialistai sako – mokslas šiemet tikrai nebus įprastas, o prie naujovių prisitaikyti reiks ne tik mokiniams, mokytojams, bet ir tėvams. Švietimo, mokslo ir sporto viceministrės Jolantos Urbanovič teigimu, ypatingas dėmesys privalo būti skiriamas mokinių kontaktų su aplinkiniais mažinimui.

Mokiniai mokykloje bus saugūs. O namie?

Visi į mokyklą ateinantys ir ten esantys mokytojai, bei švietimo darbuotojai šiemet privalės dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones. Jos privalomos koridoriuose, mokyklos valgykloje, mokytojų kambaryje. Su kaukėmis vaikus privalės atlydėti ir tėvai. Martyno Mažvydo progimnazijos direktorius Remigijus Masteika sakė, jog kol kas vaikams kaukės mokykloje nebus privalomos.

Remigijus Masteika. Daivos Žebelienės nuotrauka

– Nuo pat ryto analizuojame atsiųstus dokumentus ir sprendžiame, ką turėtume padaryti. Mums nėra paprasta. Mokykla yra renovuojama, dalis klasių uždarytos, remontuojama ir valgykla. Nepaisant to, beveik visas rekomendacijas įvykdysime. Darysime viską, kad vaikai mokykloje būtų saugūs. Mes negalime atsakyti dėl socialinių kontaktų, kuriuos jie turės išėję už mokyklos ribų.

Mokyklos vadovas tikino jau dabar užsakęs ir vienkartinių kaukių pedagogams, ir dezinfekcinio skysčio inventoriui valyti, ir dezinfekcinio muilo, kuriuo vaikai privalės plautis rankas. Paklaustas, kokia pinigų suma papildomai bus išleista siekiant užtikrinti moksleivių ir pedagogų saugumą, direktorius nedetalizavo:

– Tikslios sumos dar nežinomos. Patikėkite, kalba eina ne apie dešimtis ar šimtus. Kalbame apie papildomus tūkstančius eurų. Turime beveik 800 vaikų ir privalome pasirūpinti visų saugumu, – sakė R.Masteika.

Pamokos vyks vienoje klasėje

Vykdant sveikatos apsaugos ministro įsakymą, moksleiviai šiais metais visas pamokas išklausys vienoje klasėje. Taip siekiama sumažinti mokinių srautus koridoriuje pertraukų metu.

– Ikimokyklinukai bei pradinukai ir taip mokosi savo klasėse. Naujovė bus penktų-aštuntų klasių mokiniams. Nuo rugsėjo pirmosios jie turės paskirtą kabinetą ir mokysis tik jame. Pagal galimybes kūno kultūros pamokos vyks lauke. Jei neleis oro sąlygos, patalpos ir inventorius po kiekvienos pamokos bus valomi bei dezinfekuojami, – sakė mokyklos vadovas.

Pašnekovas tikino nesvarstantis galimybės skirtingų klasių moksleivius į pamokas kviesti skirtingu laiku.

– Vaikus atveža tėvai. Jie į darbą važiuoja aštuntai valandai. Jei padarysime skirtingą pamokų laiką, vaikai sėdės mokyklos koridoriuose ir lauks pamokų. Nematau prasmės priimti tokį sprendimą. Mes paskirsime atskirus įėjimus į mokyklą ikimokyklinukams, pradinukams ir vyresnių klasių mokiniams. Visiems jiems bus matuojama temperatūra. Iškilus abejonei dėl vaiko sveikatos, į pamokas jis nebus įleidžiamas, – sakė R.Masteika.

Specialios sąlygos

Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos nurodymu, jau nuo rugsėjo pirmosios mokiniai, kurie į mokyklas atvažiuoja ir grįžta mokykliniais autobusais, turės sėdėti saugiu atstumu vienas nuo kito ir vairuotojo. Visi turės dėvėti kaukes. Autobuso rankenos, kėdžių atlošai ir kiti dažniausiai liečiami paviršiai turės būti dezinfekuojami kas kartą prieš įlaipinant kitą vežamų mokinių grupę.

Jeigu mokyklos vadovas iš mokytojo, kito darbuotojo, mokinio ar jo tėvų gaus informaciją apie jam nustatytą COVID-19 ligą (koronoviruso infekciją), apie tai nedelsdamas privalės informuoti Nacionalinį visuomenės sveikatos centrą prie Sveikatos apsaugos ministerijos. Vadovas privalės bendradarbiauti su centru, kad būtų nustatyti sąlytį turėję asmenys ir jiems taikoma 14 dienų izoliacija. Jei mokyklos darbuotojui ar mokiniui bus nustatoma COVID-19 liga, mokyklos mokiniams ugdymas toliau tęsiamas nuotoliniu būdu: ne mažiau kaip 50 procentų ugdymo procesui numatyto laiko skiriama sinchroniniam ugdymui, kai visi mokiniai ir mokytojas dalyvauja kurse per atstumą, tačiau tuo pat metu, ir ne daugiau kaip 50 procentų, asinchroniniam ugdymui, kai mokinys ir mokytojas dirba skirtingu laiku, bendraudami el. paštu bei kitomis panašiomis priemonėmis.

Dalintis:

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą