fbpx

Mokykla aiškinasi, kur prisigėrė moksleiviai

Dalintis:

Tarptautinę mokytojų dieną keturi Batakių pagrindinės mokyklos moksleiviai pasitiko su buteliu rankoje. Mokytojai ir direktoriaus pavaduotoja apie įvykį pranešė tėvams, bet nuo policijos pareigūnų, mokyklos direktoriaus ir vaiko teisių specialistų informaciją nuslėpė.

Direktorius nežinojo

Penktadienį „Tauragės kurjeriui“ pranešta, kad minėdami Tarptautinę mokytojų dieną Batakių pagrindinės mokyklos pedagogai nuslėpė gėdingą ir nusikalstamą įvykį. Spalio 5-osios rytą Batakių mokyklos mokytojus pasveikinę dainomis ir šokiais, per ilgąją pertrauką moksleiviai jau linksminosi patys. Prasidėjus trečiai pamokai pedagogai pastebėjo keturis galimai alkoholio vartojusius mokinius ir informavo tik jų tėvus, apie faktą nuslėpdami nuo policijos ir mokyklos direktoriaus. Po ketvirtos pamokos moksleivius tėvai iš mokyklos išsivedė.

Batakių pagrindinė mokykla pavaldi Skaudvilės gimnazijai. Jos direktorius Nerijus Jocys apie girtavimą mokykloje sužinojo tik iš žurnalistų.

– Pirmą kartą girdžiu tokią informaciją. Iš karto išsiaiškinsiu, kas čia įvyko. Tai netoleruotina. Įdomu, ką veikia mokytojai tokiu metu, jei vaikai yra girti. Aš tikrai tai išsiaiškinsiu. Taip būti negali. Aš privalėjau apie tai žinoti. Direktoriaus pavaduotoja Vida Kasputienė atsakinga už Batakių skyrių, reikia kontaktuoti su ja. Aš pažadu, šito reikalo nepaliksiu ir aiškinsiuosi. Nesvarbu, kad Mokytojo diena. Pamokos vykti turi visada. Nematyti girtų vaikų mokytojai negali. Pradžiai reikia atlikti vidinį tyrimą ir tada bus aiškiau, – sakė Skaudvilės gimnazijos direktorius N.Jocys.

Violetos Karaliūnaitės nuotrauka

Tikėjosi išsiaiškinti tyliai

„Tauragės kurjerio“ žurnalistei nuvykus į Batakių pagrindinę mokyklą, direktoriaus pavaduotoja V.Kasputienė nesitikėjo vizito, bet patvirtino, kad nurodytą dieną po keturių pamokų iš mokyklos buvo išvežti keturi vaikai.

– Ar jie prisigėrė mokykloje?
– Ne, prie parduotuvės kažkur. Jie buvo išėję per ilgąją pertrauką. Vaikai nesugebėjo paaiškinti, kodėl taip nutiko.

– Kelintą valandą pastebėjote girtus vaikus?
– Pirmadienį buvo kiek pakeistas pamokų tvarkaraštis. Ilgoji pertrauka buvo apie 11 valandą. Mes juos pastebėjome pamokoje. Sėdėjome pačios pamokoje, vaikai vedė pamoką ir pastebėjome, kad yra negerai.

– Gal tai buvo ne alkoholis, o narkotikai?
– Mes supratome, kad alkoholis. Buvo alkoholio kvapas. Jie sakė, kad gėrė kažkokį kokteilį.

– Ar tai pirmas toks atvejis jūsų mokykloje?
– Kiek atsimenu, tai taip.

– Kokia buvo jūsų, kaip vadovės, reakcija?
– Iškvietėme tėvelius. Jie išsivežė vaikus.

– Kodėl nepranešėte mokyklos direktoriui?
– Norėjome išsiaiškinti pačios, pirmiausia savo mokykloje.

– Ar policijos pareigūnams pranešėte?
– Nepranešėme dar kol kas.

– Kodėl?
– Norėjome patys išsiaiškinti pirmiausia.

– Bet tai nusikalstama veika, apie kurią privaloma informuoti policiją pirmiausia. Jei vaikai gėrė, kažkas jiems turėjo parūpinti alkoholio.
– Jie sako, kad kažkas jiems nupirko iš suaugusių, bet neišduoda, kas. Mes aiškinomės.

– O su tėvais kalbėjotės?
– Dar ne.

Batakiai. Violetos Karaliūnaitės nuotrauka

Švietimo skyriaus vadovas nenustebo

Paprašytas pakomentuoti situaciją Tauragės rajono savivaldybės Švietimo ir sporto skyriaus vedėjas Egidijus Šteimantas sakė nieko negirdėjęs ir nežinantis.

– Nieko ten nuostabaus, kad Batakių moksleiviai galėjo būti girti. Turėjo pavyzdžių. Nežinau apie šią situaciją, – sakė vedėjas.

Paklaustas, kokių pavyzdžių moksleiviai galėjo turėti, E.Šteimantas tikino nenorintis dabar diskutuoti tuo klausimu.

Skyriaus vedėjas sakė neprisimenantis atvejo, kai pamokų metu moksleiviai kurioje nors Tauragės rajono mokykloje būtų buvę girti.

– Rūkyti rūko, bet kad vartotų alkoholį pamokų metu, taip nebuvo. Kas vyksta toje mokykloje tada? Aš neįsivaizduoju. Pirmiausia išsiaiškinsime, kas ten yra, ir tada galvosime apie veiksmus, – sakė E.Šteimantas.

Mokykla. Violetos Karaliūnaitės nuotrauka

Direktorius pradėjo tyrimą

Po vizito Batakių pagrindinėje mokykloje apie įvykį informavome ir vaiko teisių specialistus, ir policijos pareigūnus. Mokyklos direktorius N.Jocys taip pat metė suplanuotus susitikimus ir išvyko į Batakius. Policija laukia direktoriaus pareiškimo, pagal kurį spręs, ar pradėti ikiteisminį tyrimą.

– Esu Batakiuose ir atlieku vidinį tyrimą. Kaip tik apsiklausinėju vaikus. Tai tikrai nepasibaigs ramiai. Aš ne toks žmogus, kad tai ramiai pabaigčiau. Mano praktikoje tokių girtavimo atvejų nėra buvę. Neturiu atsakymo, kodėl man nebuvo pranešta. Mokytojai pirmiausia turėjo paskambinti policijai. Tai 15–16 metų vaikai, – penktadienį sakė direktorius.

Batakiai. Violetos Karaliūnaitės nuotrauka

Dalintis:

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą