Mokykloms perkama įranga hibridiniam mokymui

Dalintis:

Tauragės rajono mokykloms Švietimo, mokslo ir sporto ministerija perduos 20 robotukų, skirtų hibridiniam mokymui. Pirmąją įrangą tikimasi gauti jau po keleto savaičių, o dar daugiau šių įrenginių rajoną pasieks prieš Naujuosius metus.

Nacionalinė švietimo agentūra paskelbė tarptautinį viešųjų pirkimų konkursą mobiliesiems vaizdo įrašymo ir transliavimo įrenginiams pirkti. Tauragės apskričiai bus nupirkti 29 tokie įrenginiai. Tačiau, pasak laikinai Švietimo ir sporto skyriaus vedėjo pareigas einančio Mindaugo Maraulio, hibridinio mokymo įrangos mokykloms reikia gerokai daugiau.

– Dabar svarbiausia išnaudoti tai, ką mums duoda ministerija. Mokyklos, kurioms bus paskirstyta įranga, bus apmokytos, kaip su ja elgtis. Turime išnaudoti visas technikos galimybes, kad nenukentėtų per nuotolį mokomi vaikai. Hibridinis ugdymas ir dabar taikomas kai kuriose mokyklose, kada jį pasirinkti, sprendžia mokyklų vadovai. Jau lapkričio pradžioje gausime 20 tokių įrenginių ir jie bus išdalyti pagal mokyklų išreikštą poreikį. Kada gausime naujai paskelbto konkurso įrenginius, pasakyti sunku. Tarptautiniai konkursai paprastai užtrunka ilgiau, – sakė M.Maraulis.

Skyriaus vedėjo žiniomis, artimiausiu metu 20 hibridinės technikos vienetų pasieks ir Jurbarko mokyklas, 18 bus skirti Šilalės rajonui, o Pagėgiams teks 5 robotukai. Kaip bus paskirstyti naujojo konkurso būdu nupirkti įrenginiai, kol kas žinių neturima.

– Praėjusią savaitę hibridinis mokymas Tauragės švietimo įstaigose nebuvo taikytas. Tik dvi Žalgirių gimnazijos klasės mokėsi mišriu būdu, kiti moksleiviai pamokas lankė įprastai, – sakė M.Maraulis.

Naujieji įrenginiai turi vaizdo įrašymo ir transliavimo funkciją, vaizdas transliuojamas HD raiška, kamera seka pranešėjo judesius ir vaikai, mokydamiesi namuose, mato realų vaizdą iš klasės.

Žalgirių gimnazijos direktoriaus pavaduotoja Edita Butkienė sakė, kad pirmuosius robotukus gimnazija gavo dar prieš keletą metų, o kiek įrenginių jiems bus skirta dabar, nežinia.

– Mes naudojam savo įrangą. Robotukus gamina ir juos programuoja ir mūsų moksleiviai, jie jau naudojami pamokose. Ypač dabar, kai situacija taip keičiasi ir daug vaikų yra izoliacijoje, tokie įrenginiai mums labai reikalingi, – sakė E.Butkienė ir pranešė, kad gimnazijoje koronavirusu serga ne tik moksleiviai, bet ir pedagogai.

Dalintis:

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą