Šiandien Tauragės rajono savivaldybė turi apsispręsti – dalyvauti specialiame projekte ir atnaujinti kontaktinį pradinukų ugdymą ar išlaukti pandemiją ir į klases vaikus grąžinti tik pasibaigus karantinui. Mokyklos – už kontaktinį mokymą.
Kaip išmokyti pirmoką?
Švietimo, mokslo ir sporto ministerija penktadienį pakvietė savivaldybes prisijungti prie Vilniuje vykdomo pilotinio projekto ir atnaujinti kontaktinį ugdymą pradinukams, prieš tai mokytojus, vaikus ir jų šeimų narius ištyrus, ar neserga koronavirusu.
Tarailių progimnazijos direktorė Elmyra Jurkšaitienė „Tauragės kurjeriui“ sakė sulaukusi savivaldybės Švietimo ir sporto skyriaus specialistų skambučio. Buvo klausiama, ar mokykla sutiktų jungtis prie pilotinio projekto.
– Turėsiu kalbėti su visa mokyklos bendruomene, bet tokio pasiūlymo atsisakyti negalime. Yra mokytojų, kurie jau labai norėtų grįžti į mokyklą. Esame išbandę visas procedūras ir jos neturėtų gąsdinti. Įsivaizduokite pirmokėlių mokytojos situaciją. Koks įmanomas darbas su pirmokėliu per atstumą? Labai sudėtinga ir mokytojos nori grįžti į klases, – kalbėjo mokyklos direktorė.
Pilnai paskiepyti tik 4
„Šaltinio“ progimnazijos vadovė Jūratė Lazdauskienė apie pilotinės mokyklos idėją Tauragėje sužinojo tik savaitgalį ir jos su kolektyvu vakar dar nebuvo aptarusi.
– Jei būtų mano valia, aš tikrai esu už kontaktinį mokymą. Pasikalbame su mokytojais, jie irgi norėtų grįžti. Tiek laiko nematė vaikų, kad jiems atėjus į mokyklą, jų nebepažinsime. Bus užaugę per karantiną. Kita vertus, prieš apsisprendžiant dalyvauti, turėčiau apklausti ne tik mokytojus, bet ir mokinių tėvelius. Aš, kaip mokyklos vadovė, darysiu viską, kad tik kuo greičiau sugrįžtume į mokyklas, – sakė J.Lazdauskienė.
Direktorė sako, kad laukė į mokyklas grįžtančių pradinukų po atostogų vasario mėnesį, mokykla buvo pasiruošusi užtikrinti jų saugumą. Į „Šaltinio“ progimnazijos priešmokyklinio ugdymo klases jau sugrįžo 87 vaikai iš 103.
– Kol kas du skiepus yra gavę tik keturi mokyklos mokytojai. Kiti antrąją vakcinos dozę gaus tik gegužę, – sakė direktorė.
Gąsdina ilgas procesas
Tauragės rajono savivaldybės Švietimo ir sporto skyriaus vedėjas Egidijus Šteimantas ne toks optimistiškas. Vien mokyklų noro dalyvauti pilotiniame projekte, pasak vedėjo, neužteks.
– Norint dalyvauti pilotiniame projekte reikia, kad norėtų mokyklos, reikia įvertinti Visuomenės sveikatos biuro galimybes, mobiliojo tyrimų punkto pajėgumus. Norint pradėti darbus, turi būti nuo koronaviruso patikrinti mokiniai, jų šeimų nariai, mokytojai. Pirmąjį testą reikia atlikti prieš pradedant mokslus ir vėliau visus asmenis testuoti kartą per savaitę. Kaupinių tyrimo metodu į vieną mėgintuvėlį surenkami 5 žmonių ėminiai iš nosies. Jei kaupinio atsakymas teigiamas, susisiekiama su tais asmenimis, kurių ėminiai buvo kaupinyje, ir jie pakartotinai tiriami jau PGR testu, – sakė E.Šteimantas.
Vedėjas turi ir daugiau abejonių. Pasak E.Šteimanto, pasiruošimo procesas bus ilgas, o kai jis pasibaigs, gal Lietuvoje jau bus atšauktas karantinas.
– Jei mobilusis punktas ir laboratorija pajėgūs, galėtume bandyti. Tačiau procesas, kol įtikinsim, užtruks. Gali praeiti dvi ir trys savaitės. Daug įdėsim darbo, bet gali viskas pasibaigti pasikeitus epidemiologinei situacijai rajone ir visoje šalyje. Susirgimų mažėja, yra tikimybė, kad ir taip bus leidžiama eiti į mokyklas, – mano Švietimo ir sporto skyriaus vedėjas.
Ministerija atsakymo iš savivaldybių dėl dalyvavimo pilotiniame projekte laukia šiandien. Tauragės savivaldybėje šiandien šis klausimas bus aptariamas Ekstremalių situacijų operacijų centro posėdyje.