Naujieji mokyklos savininkai imsis pertvarkos

Dalintis:

Buvusios Pagramančio pagrindinės mokyklos, kurioje dabar mokosi „Aušros“ progimnazijos pradinio skyriaus mokinukai, pastatus perėmusi Mažonų seniūnija turi užmačių juose įkurdinti socialinės globos namus, o mokyklos klases iškelti į buvusį paštą.

Šią savaitę Tauragės rajono savivaldybės tarybos sprendimu Mažonų seniūnijai perduoti buvę Pagramančio pagrindinės mokyklos pastatai, o „Aušros“ progimnazijai, kuriai nuo šių mokslo metų atiteko šios kaimo mokyklos priešmokyklinė ir pradinukų klasės, beliks pasirūpinti ugdymo reikalais.

Anot „Aušros“ progimnazijos direktorės Snieguolės Bastakienės, Pagramančio pradinio ugdymo skyriuje yra dvi jungtinės – pirmokų ir ketvirtokų bei antrokų ir trečiokų klasės, jose mokosi 8 ir 9 moksleiviai, dar 11 vaikų lanko priešmokyklinę grupę. Savivaldybės tarybos sprendimu „Aušros“ progimnazijai palikta rūpintis tik ugdymo procesu, o ūkine dalimi pasirūpins Mažonų seniūnija.

Pasak S.Bastakienės, „Aušros“ progimnazijos Pagramančio pradinio ugdymo skyriaus klases ir priešmokyklinę grupę Mažonų seniūnija ketina iškelti į kitas patalpas. Išlaikyti tokį didelį pastatą, kuriame išnaudojamos vos kelios patalpos, neekonomiška. Maitinimas moksleiviams taip pat tiekiamas kitame pastate. Pagramančio pradinio ugdymo skyriaus vaikus maitina bendruomenė „Gramančia“.

„Aušros“ progimnazijos Pagramančio pradinio ugdymo skyriaus mokyklą su jai priklausančia katiline ir ūkiniais pastatais perėmusios Mažonų seniūnijos seniūnas Jonas Samoška atskleidė, kad išsikėlus moksleiviams likusios laisvos patalpos bus pritaikytos socialinėms paslaugoms teikti. Kol kas Pagramantyje veikiančiuose globos namuose gyvena sveikesni, savarankiškesni senoliai, tačiau yra medicinos paslaugų poreikis. Kada į kitą pastatą bus iškeltos moksleivių klasės, kol kas neaišku.

– Tas pats bus ir su Lomių mokykla. Jei po vienu stogu kelios skirtingos įstaigos, patirtis rodo, kad geriau, kai tuo rūpinasi seniūnija – vienas šeimininkas. Šiame pastate, iškėlus moksleivius, dar liks biblioteka, tik medicinos punktą reikėtų iškelti, – sakė J.Samoška.

Dalintis:

About Author

Daiva Žebelienė

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą