fbpx

Neišgalintiems nupirkti pratybos atšviečiamos

Dalintis:

Kiekvieną rugsėjį moksleivių tėvai kelia „seną kaip pasaulis istoriją“ – pratybų pirkimo problemą. Šįkart „Tauragės kurjerio“ redakciją pasiekė „Aušros“ progimnazijos moksleivių tėvų skundas. Jie įsitikinę, kad visas priemones, būtinas jų vaikų ugdymui, turi parūpinti mokykla, bet šiais mokslo metais ir vėl sudarytas sąrašas pratybų, kurias tėvai turi nupirkti.

Du vaikus į „Aušros“ progimnaziją leidžianti tauragiškė suskaičiavo, kad pratyboms teks išleisti apie 50 eurų. Moteris sako nesuprantanti tokių mokytojų pageidavimų, bet nepirkti pratybų negali – bendramoksliai vaikus išjuoks.

– Jau pernai buvo ta pati istorija, bet viskas staiga pasikeitė ir nebereikėjo jokių papildomų pirkinių. Dažniausiai tos pratybos guli tuščios, vieną kitą užduotį jose vaikai atlieka ir pamiršta, kad jas turėjo. Ypač dabar, kai per nuotolinį ugdymą visos užduotys buvo pateikiamos internete, nesuprantu, kam tų pratybų išvis reikia, – stebėjosi į redakciją atėjusi tauragiškė.

Pratybų sąrašą gavo ne tik „Aušros“, bet ir kitas rajono švietimo įstaigas lankantys vaikai.

„Namų darbą atlikti pratybose, kurias turi nupirkti tėvai“, – informuoja viena M.Mažvydo progimnazijos mokytoja skirdama mokiniams namų darbus.

– Mūsų laikais taip pat buvo pratybos, bet mes prirašydavome nuo pirmojo iki paskutinio puslapio. Metų gale užduotis nusirašydavome nuo lentos. Ir spėdavome, ir padarydavome, ir išmokome. Nesuprantu naujosios tvarkos. Blogiausia, kad tų pratybų bent jau mūsų mokytojai net nepatikrina, – guodėsi į redakciją atėjusi mama.

„Aušros“ progimnazijos direktorė Snieguolė Bastakienė patikino, kad šiais mokslo metais iš tėvų skundų dėl pratybų negavo.

– Mokykla nupirko daug elektroninių pratybų, už jas tėvai nemoka. O kokias pratybas reikia pirkti, sprendžia mokytojai su klasės tėvais. Jei tėvai nebuvo susirinkime, neatsakė į elektroninius laiškus, gali iškilti tokie nesusipratimai. Bet visada ieškome išeities. Jei šeima negali nupirkti pratybų, mes visada jas atšviečiame, įrišame ir vaikai sėkmingai mokosi. Svarbiausia netylėti ir nebijoti ateiti, paprašyti pagalbos, – paragino direktorė.

Savivaldybės Švietimo ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė Lina Oželytė sakė, kad prievartos pirkti pratybas nėra, nebuvo ir nebus.

– Tėvai ir mokytojai turi susitarti, kokių pratybų šiems mokslo metams reikės, kokios bus tikrai naudojamos, ir tada nuspręsti, ką pirks. Pratybos skirtos gilinti vaikų žinias, pedagogai jas parenka pagal dėstomą medžiagą. Jei tėvai nepatenkinti ar tenka pirkti per daug pratybų, reikia informuoti mokytoją, mokyklos vadovybę. Niekas prievarta pratybų pirkti nevers, – sakė L.Oželytė.

Specialistė įsitikinusi, kad visos problemos išsprendžiamos, būtina kalbėtis ir pasisakyti, jei nėra finansinių išteklių pratyboms pirkti.

Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos Komunikacijos skyriaus vedėja Nomeda Barauskienė patvirtino, kad pratybų neturintys tam lėšų tėvai pirkti neprivalo.

– Tai papildoma mokymo priemonė ir mokytojas turi ją suderinti su mokykla. Jei klasėje yra vaikų, kurių šeimos negali nupirkti pratybų dėl finansinių sunkumų, mokykla turi ieškoti galimybių ir lėšų tas pratybas parūpinti, – sakė ministerijos atstovė.

Kasmet vis naujai išleidžiamų pratybų sąsiuvinių ministerija neaprobuoja, nenustato jų kainų. Tad mokyklų vadovai ir mokytojai raginami atsakingai rinktis, kokių ir kiek mokymo priemonių reikia būtent tais mokslo metais.

Dalintis:

Palikite komentarą