fbpx

Nemokamas maitinimas bus tiekiamas daviniais

Dalintis:

Prasidėjus antrajam karantinui sprendžiamas klausimas ir dėl moksleivių nemokamo maitinimo. Sveikatos apsaugos ministerija mokymo įstaigoms dalinti maisto davinius, o kai reikalauja šeimos individuali situacija, – ir karšto maisto davinius. Tačiau ar tai įmanoma? Tauragės rajono mokymo įstaigos planuoja dalinti produktų davinius.

Nuo šeštadienio vidurnakčio prasidėjęs antrasis karantinas smarkiai koreguoja visus planus. Nors šįkart jis švelnesnis verslui, mokiniams bus tęsiamas ugdymas nuotoliniu būdu. Sveikatos apsaugos ministerija paskelbė, kad nemokamas maitinimas ir toliau turi būti tiekiamas moksleiviams, kuriems tai priklauso, tik kiek kitaip. Esą galima rinktis iš dviejų variantų – dalinti maisto davinius arba tiekti pagamintą maistą.

Pranešime spaudai skelbiama, kad visoje šalyje yra apie 90 tūkst. vaikų, gaunančių nemokamą maitinimą. Šiame sąraše yra visi priešmokyklinukai ir pirmokėliai. Taip pat vyresnių klasių mokiniai iš nepasiturinčių šeimų. Maisto daviniai turės būti išduodami tiems, kas mokosi nuotoliniu būdu.

Ministerija skelbia, jog pagamintas maistas turėtų būti tiekiamas vaikams, augantiems socialinės rizikos sąlygomis ir negaunantiems šilto maisto namuose. Tačiau ar ugdymo įstaigoms tai įvykdoma sąlyga?

– Dar sprendžiame, kaip bus išdalinti daviniai, bet karšto maisto tikrai nenuvešim. Kur yra tokios sąlygos? Tėvai turės ateiti pasiimti. Tik dar detaliai nėra aišku, kaip viską darysim. Ir anksčiau vykdant nuotolinį ugdymą dalinome davinius, tačiau dabar visa mūsų administracija yra saviizoliacijoje, todėl sunkiau kontaktuoti ir išspręsti detales, – trumpai dėstė Tauragės „Šaltinio“ progimnazijos vadovė Jūratė Lazdauskienė.

Davinius nemokamą maitinimą gaunantiems vaikams dalins ir Jovarų pagrindinė mokykla. Jos vadovas tvirtino, kad bus dalinami ilgesnį tinkamumo vartoti terminą turintys produktai.

– Mes neturime galimybės tiekti karštą maistą. Šią savaitę pradėsime dalinti davinius, tariamės su tėvais, kaip patogiau. Duosime saulėgrąžų aliejaus, ryžių, pilno grūdo makaronų, grikių, avižinių dribsnių, daktariškos dešros. Saldumynų nebus, – vardijo Algimantas Kaminskis.

Sveikatos apsaugos ministerijos nurodymu, jeigu šeima neturi objektyvios galimybės pasiimti maisto davinio ar pagaminto maisto mokykloje, tuomet suderinama, kaip maistas bus pristatytas į namus. Pristatytas maistas turės būti paliekamas prie durų.

Dalintis:

About Author

Morta Mikutytė

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Palikite komentarą