Nerimas gimnazijose: bijo ir egzaminų, ir koronaviruso

Dalintis:

Vyriausybės sprendimu abiturientai į mokyklas grįš gegužės 3-iąją, likus vos kelioms savaitėms iki brandos egzaminų. Nors valdžia dievagojasi jauniems žmonėms norinti tik gera, mokiniai apie tokias permainas skeptiškos nuomonės: keletas savaičių mokyklos suole mokymosi spragų nebeužkamšys, o susibūrę draugėn gali užsikrėsti koronavirusu.

Daug atsisakė

Dar prieš mėnesį buvo pakeista prioritetinė skiepų laukiančiųjų eilė ir į ją įtraukti šalies abiturientai. Tikėtasi – iki egzaminų jų laukiantys abiturientai jau turės pilnai susiformavusį imunitetą ir bus apsaugoti nuo viruso protrūkių. Tačiau dauguma Tauragės rajono abiturientų skiepytis siūloma „Vaxzevria“ vakcina atsisako. Mokiniai abejoja ne vakcinos efektyvumu, jų netenkina, kad antrojo skiepo sulauks tik besibaigiant egzaminams. Bent pirmąja vakcinos doze paskiepyta ir mažoji dalis gimnazijų pedagogų, dabar dirbančių tik nuotoliniu būdu.

Bandomieji išgąsdino

„Tauragės kurjerio“ kalbinti abiturientai sakė, kad ardyti nusistovėjusios tvarkos ir keletui savaičių eiti į mokyklą nemato tikslo. Į mokyklą grįžti nenori visų rajono gimnazijų abiturientai. Kai kurie net neateina į kontaktiniu būdu vykstančias konsultacijas ir su pedagogais toliau bendrauja tik internetu. Aktyviausiai konsultacijomis domisi „Versmės“ gimnazijos moksleiviai.

– Kas nori dirbti, dirba ir namuose, o kas patingėjo per tuos pusantrų metų nuotolinio darbo, rezultatų per keletą savaičių tikrai nepasigerins. Aš koncentruojuosi tik į egzaminus. Kartoju kursą, jei kas neaišku, konsultuojuosi su mokytojais tiek telefonu, tiek elektroniniais laiškais. Akivaizdu, kad mūsų rezultatai bus daug prastesni nei praėjusių metų abiturientų. Jau bandomieji egzaminai parodė, kad reikia mokytis, mokytis ir dar kartą mokytis. Kol dar nevėlu, greičiausiai atsisakysiu vieno valstybinio egzamino. Nesu jam pasiruošusi, – sakė vienos rajono gimnazijos abiturientė.

Mortos Mikutytės nuotrauka

Pasiskiepijo tik 2

Skaudvilės gimnazijos direktorius Nerijus Jocys valstybės sprendimą grąžinti moksleivius į mokyklas ir mokslo metus užbaigti klasėse vertina skeptiškai. Mokyklos vadovas patikino žinąs, kad jo vadovaujamos gimnazijos abiturientai grįžti į mokyklą nenori. Esą baiminasi ne tik dėl saugumo – moksleiviai įsitikinę, kad stresas grįžus tik pablogins ir taip prastą jų emocinę būklę.

– Turime tik 24 abiturientus, kurie ne tik mokosi, bet ir konsultuojasi tik nuotoliniu būdu. Iš visų mūsų dvyliktokų tik du pasiskiepijo pirmąja doze. Dalis nesutiko skiepytis siūloma vakcina ir laukia kitos, o daugiau nei pusė abiturientų atsisakė skiepytis visai. Pirmuoju skiepu vakcinuota mažiau nei pusė gimnazijos mokytojų. Tie, kas nepasiskiepijo, kas savaitę daro antigenų testą, – apie situaciją gimnazijoje informavo direktorius N.Jocys.

Paklaustas, kaip mokykla ruošiasi abiturientų sugrįžtuvėms, direktorius patikino, kad jiems skirtas kabinetas jau paruoštas.

– Galime ruoštis kiek tik norim, bet scenarijus staigiai gali pasikeisti. Taip nutiko Šilalės rajone, kur sergamumo koronavirusu rodikliai šoko į viršų ir ten greičiausiai testavimas turės vykti kaupinių metodu, – mano direktorius. – Kita problema – mokytojų darbo organizavimas. Juk tas pats mokytojas dirba ne tik su abiturientais. Moko ir šeštokus, ir dešimtokus. Tai vieną pamoką jis ves mokykloje abiturientams, o kitas turės jungtis prie kompiuterio ir pamokas dėstyti mažesniesiems. Žinoma, jei reikės, vykdysime nurodymus, bet nauda tokio mokslo neaiški, – svarsto N.Jocys.

Direktorius pabrėžė, kad Skaudvilės gimnazijos abiturientai per metus mokydamiesi namuose prarado ne tik socialinius įgūdžius.

– Pas mus vaikų nedaug, jie gyvena kaimiškosiose teritorijose. Vaikai nutolo nuo tiesioginio kontakto. Nebenori to ryšio mokykloje. Nežinau, kaip viskas baigsis. Abiturientai laikė nuotoliniu būdu bandomuosius egzaminus ir matematikos egzamino rezultatais nesame patenkinti, – atskleidė direktorius.

Skaudvilės gimnazijos vadovas skeptiškai vertina ir Vyriausybės norą gegužės viduryje į mokyklas sugrąžinti visus moksleivius.

– Mano manymu, šiais mokslo metais skubinti įvykių nevertėtų. Net neįsivaizduoju, kaip reikės užtikrinti atstumus ir kitus saugumo reikalavimus. Jei mokslas vyks mišriu būdu, kai vieni mokysis savaitę mokykloje, savaitę namuose, mokslo metai pasibaigs net nesupratus, kas čia įvyko, – įsitikinęs gimnazijos vadovas.

Svarsto apie hibridinį mokymą

Žalgirių gimnazijos direktorius Jonas Jatautas: „Noriu tikėti, kad per tas dvi savaites vakcinos laukiantys mokytojai ir mokiniai bus paskiepyti“. Asmeninio albumo nuotrauka

Žalgirių gimnazijos direktorius Jonas Jatautas situacijos nedramatizuoja, bet ir labai ja nesidžiaugia. Žalgiriuose mokosi 99 abiturientai ir tik 19 jų paskiepyti pirmąja doze. Dar 18 moksleivių laukia vakcinos, o 17 – koronavirusu persirgę ir turi susiformavusį imunitetą. Likusieji abiturientai skiepytis atsisako.

– Gyvename karantino sąlygomis ir tai pasako viską. Svarbiausia užtikrinti mokytojų ir moksleivių saugumą grįžus į kontaktinį ugdymą. Iš 39 gimnazijos mokytojų tik vienas paskiepytas pagal pilną vakcinacijos programą, o pirmuoju skiepu kol kas paskiepyta tik 19 pedagogų. Švietimo, mokslo ir sporto ministrė pageidauja, kad grįžus į mokyklą ne mažiau nei 50 procentų užsiėmimų vyktų kontaktiniu būdu. Kol kas tariamės, kaip tai įgyvendinti, su mokytojais, vėliau apklausime ir moksleivius. Grįžimo į klases prognozės nėra labai džiugios. Neabejoju, kad bus situacijų, kai pamokoje mokytojas gyvai dėstys dešimčiai vaikų, o dar 15 sėdės namuose prie kompiuterių. Manau, kad toks hibridinis mokymas bus realiausias, tik klausimas, ar jis efektyvus, – prognozėmis pasidalijo Žalgirių gimnazijos direktorius.

Paklaustas, dėl ko labiau nerimauja: pedagogų ar moksleivių, J.Jatautas patikino, kad beveik pusantrų metų namuose savarankiškai dirbantys moksleiviai tikrai turi ne tik žinių spragų, bet ir atprato nuo gyvo bendravimo. Mokyklos direktoriaus nedžiugina ir bandomųjų abitūros egzaminų rezultatai. Jis sakė kol kas jų nekomentuosiantis.

– Mokytojai tikrai dabar lankstūs ir technologiškai išprusę, bet viską lems epidemiologinė situacija. Noriu tikėti, kad per tas dvi savaites vakcinos laukiantys mokytojai ir mokiniai bus paskiepyti. Tie, kurie nesutiko skiepytis, turės testuotis. O tie, kas nesutinka testuotis, pagal Vyriausybės nurodymą turės būti nušalinami nuo tiesioginio darbo. Tokia realybė. Visi mokomės gyventi pagal naujas taisykles, – „Tauragės kurjeriui“ sakė mokyklos direktorius.

Bijo susirgti

„Versmės“ gimnazijos vadovė Dalia Pukelienė: „Nerimas labai didelis. Jei bent vienas abiturientas susirgs, klasiokai ir mokytojai turės karantinuotis“. Mortos Mikutytės nuotrauka

„Versmės“ gimnazijos vadovė Dalia Pukelienė juokauja, kad rugsėjo 1-osios šventę abiturientai švęs gegužę, kai iki egzaminų bus likusios kelios savaitės.

– Pirmoji savaitė bus tikrai sunki. Nerimas labai didelis. Jei bent vienas abiturientas susirgs, klasiokai ir mokytojai turės karantinuotis. Kai paskelbė, kad nuo gegužės 3-iosios abiturientai turi grįžti į klases, pats pirmasis jų klausimas buvo – kas bus su egzaminais, jei prieš pat juos klasėje pasklis virusas? Aš atsakymo neturiu. Kiek tik įmanoma, dezinfekuosime ir klases, ir koridorius, bet šimtu procentų garantuoti, kad ligos išvengsime, negaliu, – teigė direktorė.

Į mokyklą gegužės 3-iąją grįžti žada 45 „Versmės“ abiturientai iš 109. Kontaktiniu būdu mokytis ketina tie, kurie paskiepyti pirmąja vakcinos nuo koronaviruso doze. Pirmuoju skiepu vakcinuoti ir 23 gimnazijos pedagogai.

– Visus metus vaikai mokėsi ir jie jau įpratę taip mokytis. Organizuojame kontaktines konsultacijas. Kas nori, ateina ir gyvai pasikonsultuoja su mokytoju. Išardžius dabar galiojančią tvarką geresnių rezultatų nepasieksime. Beje, ir dabar turim mokinį, kuris nors ir turi sąlygas mokytis namuose ir mokosi gerai, pageidavo pamokų metu mokytis mokykloje. Jis tą ir daro. Dabar vyksta bandomieji egzaminai, tik jų rezultatų dar negaliu komentuoti. Darbai bus taisomi mėnesį ir mokytojai su kiekvienu gimnazistu jo bandomojo egzamino rezultatus aptars asmeniškai, – informavo direktorė.

Dalintis:

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą