fbpx

Nuotolinį mokymą ne visos mokyklos pradėjo sklandžiai

Dalintis:

Šįryt šalies švietimo įstaigos pradėjo nuotolinį ugdymą. Tačiau ne visos nuotoliniam mokymui pasirinktos internetinės platformos veikia be trikdžių.

Po devintos valandos susisiekėme su keletu moksleivių mamų. Sužinojome, kad Tauragės Martyno Mažvydo progimnazijos šeštokams nuotolinis mokymas prasidėjo sklandžiai. Moksleivio mama sakė, kad Zoom programa, per kurią vykdomas nuotolinis mokymas, buvo išbandyta penktadienį, surengus tėvų susirinkimą nuotoliniu būdu.

„Šaltinio“ progimnazijos moksleivės mama patikino, kad ne iš pirmo karto, tačiau prisijungti prie Tamo dienyno programos vis tik pavyko. Kita tos pačios mokymo įstaigos moksleivio mama tvirtino, kad prisijungti prie sistemos nesisekė. Kad yra trikdžių jai patvirtino ir vaiko klasės auklėtoja.

Tauragės rajono savivaldybės Švietimo ir sporto skyriaus vedėjas Egidijus Šteimantas sako, kad tik dienos pabaigoje bus galima vertinti, kaip sekėsi, nuotolinis mokymas, kuris daugelyje mokyklų prasidėjo tik nuo 9 valandos.

– Suprantama, kad nesklandumų bus. Neskubėkime vertinti. Kol kas įtampos yra visiems, taip pat ir mokytojams. Anot E.Šteimanto, mokytojai yra pasiruošę, tačiau ne viskas priklauso nuo žmogiško faktoriaus. 8 valandą klausiausi žinias, kalbėjo Švietimo, mokslo ir sporto ministras bei informacinių technologijų specialistai, kurie sakė, kad tinklai gali neatlaikyti didelio krūvio. Taigi, ne tik nuo mokyklų priklauso, – kalbėjo Tauragės rajono savivaldybės Švietimo ir sporto skyriaus vedėjas.

Anot E.Šteimanto, ne visos mokymo įstaigos naudojasi tomis pačiomis platformomis nuotoliniam mokymui, tačiau pridūrė, kad patikrintomis, pavyzdžiui, elektroniniu dienynu, socialiniais tinklais, Zoom programa.

Ugdymo procesas šalyje sustabdytas nuo kovo 16 d., įvedus karantiną. Švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius neatmeta galimybės, kad nuotoliniu būdu gali prireikti ir užbaigti šiuos mokslo metus.

Dalintis:

About Author

Daiva Žebelienė

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Palikite komentarą