Nuotolinio mokymo išvengti pavyko ne visiems

Dalintis:

Tauragės rajono mokymo įstaigų vadovams teko nuspręsti, kaip šiais mokslo metais organizuoti ugdymo procesą, kad įgyvendintų švietimo ministro patvirtintas rekomendacijas. Kiekviena mokykla pagal galimybes pasirinko sau priimtiną ugdymo būdą, mokymo namuose išvengti nepavyko, tačiau vaikams labiau patinka tradicinės pamokos.

Derina du mokymo būdus

„Versmės“ gimnazija pasirinko mišrų mokymo būdą (kontaktinį ir nuotolinį), kadangi įgyvendindama švietimo ministro įsakymu patvirtintą rekomendaciją nevaikščioti iš klasės į klasę pritrūko patalpų – dviejų kabinetų. Mažesnių kabinetų mokykla turi, tačiau pandemijos akivaizdoje jie nenaudingi – klasėse yra 27–29 moksleiviai. Į specializuotus kabinetus (informatikos, fizikos, chemijos, biologijos), kai yra tos pamokos, mokiniai eina. Daliai ketvirtokų teks kas antrą savaitę mokytis ir spręsti užduotis namuose savarankiškai. Ne visiems abiturientams ir jų tėvams tai patinka.

– Vieną savaitę gimnazijoje mokysis pirmokai, trečiokai ir dalis pamokų vyks ketvirtokams, – kalbėjo direktorė Dalia Pukelienė. – Savaitei prabėgus į mokyklą ateis antrokai ir ketvirtokai, o pirmokai ir trečiokai mokysis namuose. Tokia kaita vyks kas savaitę. Svarstome įvairius variantus, išmėginę šį metodą, jį aptarsim, tobulinsime, galbūt galėsime daugiau mokinių aprėpti, kad jie galėtų ateiti į kontaktines pamokas.

Pasak gimnazijos vadovės, vaikai nenori nuotolinio mokymosi, nes jaunimui reikia socialinio gyvenimo ir bendravimo. Mokydamiesi namuose jie būna vieni su kompiuteriu, todėl prasčiau jaučiasi.

Šiais mokslo metais gimnazijoje mokosi 436 moksleiviai, pernai buvo 429. Į tarptautinio bakalaureato klasę mokytis atvyko 3 moksleiviai iš aplinkinių rajonų: Šiaulių, Šilalės ir Piktupėnų.

Tvarkaraštyje – sudvigubintos pamokos

Pasak Žalgirių gimnazijos direktoriaus Jono Jatauto, švietimo ministras savo įsakymu tvirtina rekomendaciją, vadinasi, tai esanti siektinybė pagal galimybes. Nors vienas Žalgirių gimnazijos korpusas šiais mokslo metais atiduotas „Šaltinio“ progimnazijos priešmokyklinukams, kabinetų mokyklai netrūksta, todėl nuotolinio mokymosi atsisakyta.

– Srautus tenka reguliuoti, būtų geriau, kad kabinetų būtų daugiau. Mes, palyginus su kitomis mokyklomis, turime gana erdviai. Pagrindinė mūsų galimybė – sudvigubintų pamokų tvarkaraštis, tada mokiniai mažiau juda, nes turi mažiau dalykų (dvi matematikos, dvi istorijos), – kalbėjo gimnazijos vadovas. – Šiuo metu apie nuotolinį mokymą negalvojame, bet jei aplinkybės vers – galvosim. Be abejo, kad moksleiviai eina į fizikos, chemijos, informatikos kabinetus. Jie nori mokytis mokykloje – juk artumas yra vertybė, o ne nuotolis. Dirbsim stabiliai, ritmingai ir planingai, saugodami vieni kitus.

Žalgirių gimnazijoje mokosi 438 moksleiviai. Direktoriaus nuomone, artimiausioje ir tolimesnėje perspektyvoje mokinių skaičius bus stabilus ir keisis nežymiai, jei nekils emigracijos bangos. Gimnazija naudoja tris išėjimus iš pastato, kad mokiniai nesigrūstų koridoriuose.

– Žinoma, kai reikia laikytis atstumų, tas korpusas, kurio netekome (ten įkurdinti „Šaltinio“ priešmokyklinukai, – red.), būtų buvęs labai didelis komfortas, visi dabar su pavydu į Žalgirius žiūrėtų, – kalbėjo J.Jatautas. – Gamta siunčia išbandymus, bet nieko, išgyvensim. Kaukės tapo moksleivio kuprinės dalimi, jomis pasirūpina šeima, o mes aprūpiname darbuotojus.

Paklaustas, ko labiausiai pandemijos akivaizdoje gimnazijai trūksta, J.Jatautas nė nesudvejojo – planšečių. Dirbant nuotoliniu būdu jos kaip klasės lenta. Tačiau nupirkti planšetes ir mokytojams, ir mokiniams labai brangu, tokių resursų mokykla neturi. Direktorius tikisi, kad „kitais biudžetiniais metais turės svaresnę eilutę mokymo priemonėms pirkti“.

Moko tradiciškai

Jovarų pagrindinėje mokykloje ugdymo procesas visiems mokiniams vyksta tradiciškai – kontaktiniu būdu. Kaukėmis mokinių mokykla neaprūpina, jų turi tik mokytojams. Tačiau ir to kiekio, kiek turi, kaip ir dezinfekcinio skysčio, užteks neilgam, todėl šių priemonių rezervo papildymo mokykla tikisi sulaukti iš savivaldybės.

Jovarų pagrindinės mokyklos direktorius Algimantas Kaminskis pastebėjo, kad mažiausieji moksleivių kaukių bijo. Reginos Genienės nuotrauka

– Neorganizavome mokymo nuotoliniu būdu, kadangi turime pakankamai patalpų. Numatyti mokinių srautai, suskirstytos zonos, turime galimybę priešmokyklinukus ir pradinukus mokyti atskirose mokyklos dalyse, 5–10 kl. moksleiviai bus skirtinguose aukštuose, pas juos į kabinetus ateis mokytojai, – kaip dirbs šiais mokslo metais, pasakojo švietimo įstaigos direktorius Algimantas Kaminskis. – Pastebėjau, kad maži vaikai bijo kaukių: Lauksargių mokykloje, grupėje pamatęs auklėtoją su kauke, vaikas graudžiai pravirko.

Pasak direktoriaus, nuotolinis mokymas turi savo privalumų ir trūkumų. Mokydamiesi namuose mokiniai ugdo savarankiškumą ir atsakomybę, tačiau neturi galimybės atlikti laboratorinių bandymų ir grupinių darbų, dalyvauti eksperimentuose.

– Labai daug lemia mokinių motyvacija, jų gabumai ir aplinka, – mano mokyklos vadovas. – Žinoma, geriau yra kontaktinis mokymas. Dabar į mokyklą atėję mokiniai be galo džiaugėsi – taip buvo išsiilgę bendravimo.

Į Jovarų pagrindinės mokyklos 1-ąją klasę dukrą Gustę šiemet išleidusi Lina patikino, kad jų šeimai būtų problema, jei ugdymas vyktų nuotoliniu būdu. Ji su vyru dirba, sūnus – „Versmės“ gimnazijos pirmokas, o dukrelei būtų reikalinga pagalba.

– Mokymas namuose ne tos kokybės. Mes, tėvai, juk negalime išmokyti taip, kaip mokytojai. Dukrai, lankančiai priešmokyklinę grupę, užduodavo tikrai nemažai. Mes aiškiname ne taip, kaip pedagogai, be to, kuo tolyn, tuo mokslai – sunkyn, – kalbėjo dviejų mokinių mama.

Nuo rugsėjo Lauksargių ir Gaurės pagrindinės mokyklos prijungtos prie Jovarų pagrindinės mokyklos. Jai priklauso ir priešmokyklinės grupės Eičių bei Dauglaukio kaimuose, o Baltrušaičiuose – darželio grupė. Kartu su skyriais Jovarų mokykloje mokosi per 600 mokinių.

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą