Papildomoms darželių grupėms statys priestatus

Dalintis:

Beveik šimtas dvimečių tauragiškių šiuo metu laukia savo eilės į lopšelius-darželius. Prieš pat Kalėdas ši eilė kiek sutrumpės, nes „Žvaigždutėje“ ir „Kodėlčiuje“ bus atidarytos dvi ikimokyklinės grupės. Eilę sumažinti tikimasi rugsėjį įsteigus dar dvi ikimokyklines grupes, tačiau joms svarstoma statyti priestatus prie darželių.

Tauragės rajono savivaldybės tarybai pateiktas svarstyti projektas dėl ikimokyklinių grupių steigimo lopšeliuose-darželiuose „Žvaigždutė“ ir „Kodėlčius“. Grupės būtų skirtos 2018–2019 metais gimusiems vaikams, šiandien tokio amžiaus vaikų eilėje – net 96.

Šią savaitę taryba nuspręs, ar steigti papildomas grupes, o tuomet jau bus sprendžiamas priestatų klausimas. Tikėtina, kad priestatai bus konteinerinio tipo.

Savivaldybės Švietimo ir sporto skyriaus vedėjas Egidijus Šteimantas tarybos narius patikino, kad tai bus komfortiškos patalpos, kurios atitiks higienos normas. Viduje būdamas esą net nesuprasi, kad tai konteinerinis priestatas. Tokios grupės prie darželių įrengtos Kaune, Vilniuje ir kituose miestuose.

Šį sprendimo projektą svarstant Švietimo, kultūros ir sporto komitetui, tarybos narys Sigitas Kancevyčius valdantiesiems priminė apie parduotą buvusio „Ereliuko“ darželio pastatą, tačiau, anot savivaldybės administracijos direktoriaus Modesto Petraičio, į apleistą landyne tapusį pastatą investuoti nevertėjo, juolab, kad ir poreikio tokio nesą – šiame pastate buvo galima įkurdinti 12 grupių, o tiek daug Tauragei nereikia.

Tarybos narei Efremai Bitinienei paklausus, ar šios papildomos grupės išspręs darželių eilių klausimą, M.Petraitis atsakė, kad dar šių metų pabaigoje 30 vaikų, gimusių 2018 metais, pateks į darželius.

– Ir jei pavyks nuo rugsėjo įsteigti dar dvi ikimokyklines grupes, tai praktiškai reikalingų grupių klausimas išsispręstų. Visada eilė bus iki 20 vaikų. Kad ir vietų kai kuriuose darželiuose yra, vaikų mamos nori juos vesti į tuos darželius, į kuriuos užrašė. Ir dabar yra vietų Tauruose, Tarailiuose, Mažonuose, bet žmonės kažkodėl nori koncentruotis į Žalgirių mikrorajoną, – vaikų tėvų norai M.Petraičiui atrodo keisti.

Tarybos narys Vilmantas Liorančas pasidomėjo apie lėšas konteinerinėms grupėms kurti. Anot M.Petraičio, šįkart tarybai sprendimas teikiamas tik dėl grupių steigimo, o finansiniai klausimai bus sprendžiami po to.

– Seniau kai kurie sakydavo, kad pirma pradedam remontuoti, o paskui einam į tarybą. Tai dabar yra užsibrėžtas tikslas: rugsėjo pirmąją turėti dvi papildomas grupes. Jei taryba pritaria, tada savivaldybės administracija pradeda derinti, skaičiuoti, svarstyti įvairius modulius. Jei matysime, kad neina įgyvendinti, sugrįšime su šiuo klausimu atgal į tarybą ir sakysime, atsiprašome: neina. Aš manau, kad patys žinome, kiek kainuoja vieno kvadratinio metro statyba. Vienai grupei reikia 100 kv. metrų ploto. Tokia gali kainuoti 50–70 tūkstančių eurų, nežinau, viskas priklausys, kokią sąmatą suskaičiuos statytojai, – Švietimo, kultūros ir sporto komitetui aiškino M.Petraitis.

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą