Patirtis užsienyje paliko įspūdį

Dalintis:

Apdailininko, kirpėjo, automobilių mechaniko ar kitokias specialybes pasirinkę Tauragės profesinio rengimo centro auklėtiniai įgūdžius gali tobulinti ir užsienyje organizuojamų stažuočių metu. Tauragiškiai Matas Gruzdys ir Gytis Šadbaras pasakoja grįžę su naujomis patirtimis ir įspūdžiais.

„Erasmus+“ yra Europos Sąjungos rėmimo programa, kuria naudojasi ne tik universitetų, bet ir kitų ugdymo įstaigų auklėtiniai. Tauragės profesinio rengimo centras (PRC) savo mokiniams taip pat siūlo galimybę išbandyti jėgas, įgyti patirties užsienio valstybėse. Pastaraisiais mokslo metais į stažuotes vyko kirpėjo, apdailininko, automobilių mechaniko, konditerio bei kompiuterinės įrangos derintojo mokymo programas pasirinkę studentai. Šįkart stažuočių kryptis – Austrija ir Vokietija.

Kompiuterinės įrangos derinimo besimokantis Matas Gruzdys „Tauragės kurjeriui“ pasakojo susidūręs ir su sunkumais, nes visi kolegos kalbėjo tik vokiškai.

– Vykau į Hamburge esančią kompaniją, kurioje turėjau kurti jų internetinį puslapį, taisyti techninius ir kitokius gedimus. Buvo labai smagu, didelė kompanija, tačiau aš dirbau mažoje jų parduotuvėje – joje tik trys žmonės ir visi kalba tik vokiškai. Vis dėlto, pavykdavo susikalbėti per Google vertėją, šiek tiek padėjo ir mano vokiečių kalbos žinios. Man Lietuvoje teko dirbti su puslapių kūrimu. Tačiau Vokietijoje pamačiau, kad jie yra labiau pasiruošę, viskas sklandžiau vyksta, – pasakojo tris savaites Vokietijos Hamburgo mieste stažavęsis M.Gruzdys.

Apdailininko profesijos besimokantis Gytis Šadbaras sutiko pasidalinti įspūdžiais iš Austrijos. Jis stažavosi Tirolio mieste.

– Tirolis yra turistinis miestas net mažesnis už Tauragę. Bet pavyko įgyti gerųjų patirčių. Mūsų vadybininkas buvo lietuvis, tai labai padėjo, be to direktorius irgi angliškai kalbėjo. Lyginant su darbu Lietuvoje, ten gal kiek draugiškiau elgiasi ir ramiau priima padarytas klaidas, nejauti spaudimo. Nepaisant to, ketinu likti Lietuvoje, – apie savo planus pasakojo G.Šadbaras.

Pašnekovas atskleidė, kad teko mokytis svetimame mieste orientuotis pačiam, rasti kelią į darbą.Vaikinas džiaugiasi ir įgyta patirtimi, ir įdomia pažintine ekskursija, kurios metu galėjo daugiau sužinoti apie šalį.

– Jei tik vėl gaučiau pasiūlymą, būtinai važiuočiau, nebegalvočiau tiek daug, kaip pirmą kartą. Jaunimas labai nuvertina profesinę mokyklą. Bet aš nesigailiu čia atėjęs iš gimnazijos. Ir specialybę turėsiu, ir vidurinę būsiu baigęs. Tikrai nesigailiu, – tikino G.Šadbaras, palikęs gimnazijos suolą.

Kaip pasakojo Tauragės PRC projektų vadovė Laura Mėlinavičienė, ne visur užsienyje būna geriau – kai kuriais atvejais nuvykus paaiškėja, jog Lietuvoje darbo sąlygos net geresnės. Apie tai perspėja kelionei besiruošiančius mokinius, kad šie nenustebtų.

– Į stažuotes užsienyje siunčiame atrinktus paskutinio kurso studentus. Atsižvelgiame į kalbų mokėjimą, asmenybės lankstumą – nes mėnesį teks gyventi vienam. Galų gale, gali tekti išmokti važiuoti metro, kurio pas mus nėra. Yra galimybė išvykti ir keturiems mėnesiams, tačiau norinčių mokinių neturime. Dažniausiai vyksta mėnesiui, kai kurie trims savaitėms – kiekvienas pagal galimybes, o visas išlaidas apmoka „Erasmus+“ programa. Net kultūrines, kurių metu mokiniai gali keliauti į ekskursijas, – kalbėjo L.Mėlinavičienė.

Į tokias stažuotes Tauragės PRC siunčia ne tik mokinius, bet ir mokytojus, kurie stebi ugdymo procesą ir gerąsias patirtis vėliau gali pritaikyti savo darbe Lietuvoje. Planuojama, kad jau rudenį pedagogai keliaus stažuotis į Turkiją.

Dalintis:

About Author

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą