Pirmasis egzaminas Tauragės abiturientų neišgąsdino

Dalintis:

Pirmadienį abiturientai laikė pirmąjį brandos egzaminą. Laikyti valstybinį lietuvių kalbos ir literatūros egzaminą pasirinko 198, mokyklinį – 176 rajono abiturientai. Ir moksleiviai, ir pedagogai tvirtina, kad šiųmetės užduotys buvo nesunkios.

Jau įprasta – brandos egzaminų sesija prasideda valstybiniu lietuvių kalbos ir literatūros egzaminu. Pirmadienio rytą Tauragės rajono abiturientai pasiskirstė po egzaminų centrus ir sėdo prie rašto darbo. Vykdant karantino reikalavimus, abiturientai po 8–9 buvo išskirstyti į klases. Jie viso rašto darbo metu privalėjo dėvėti kaukes, galėjo atsigerti vandens. Abiturientams buvo leidžiama naudotis suskaitmenintais privalomų programos autorių kūriniais kompiuteryje, atjungtame nuo interneto tinklo. Kompiuteriu egzamino metu galima naudotis 20 minučių, laiką išnaudojant vienu prisėdimu arba du kartus po 10 minučių.

Pasak Tauragės savivaldybės Švietimo ir sporto skyriaus vedėjo Egidijaus Šteimanto, šiais mokslo metais mokyklą baigia mažiau tauragiškių. Tikimasi, kad valstybinio lietuvių kalbos ir literatūros brandos egzamino rezultatai bus paskelbti liepos 15 dieną. Mokyklinio egzamino rezultatai turėtų paaiškėti anksčiau. Neišlaikiusieji valstybinio egzamino liepos 20 dieną pakartotinės sesijos metu laikys mokyklinį egzaminą. Tai vienintelis egzaminas, kurį abiturientai galės perlaikyti.

Stresas – didžiausias priešas

Iš Martyno Mažvydo progimnazijoje vykusio egzamino anksčiau laiko išskubėjo dauguma čia jį laikiusiųjų. Visi kalbintieji abiturientai pripažino, kad tikėjosi sunkesnių užduočių. Tą patį patvirtino ir egzaminą stebėję Švietimo ir sporto skyriaus specialistai.

– Kolegos sugrįžę sakė, kad visi moksleiviai buvo pasiruošę sunkesniems išbandymams. Kai toks nusiteikimas, belieka tikėtis, kad rezultatai bus geri, – sakė E.Šteimantas.

Fausta daug dėmesio lietuvių kalbos egzaminui neskyrė. Mortos Mikutytės nuotrauka

– Nebuvo labai sunku. Labai mažai kartojausi prieš šį egzaminą, perverčiau tik kelis kūrinius. Pasirinkau temą „Ką viešiname, o ką pasiliekame sau“. Rašant ją tikrai buvo galima „išsivartyti“. Prie rekomenduojamų autorių buvo Šatrijos Ragana ir Vincas Mykolaitis-Putinas. Rėmiausi „Altorių šešėliu“ ir lietuvišku filmu „Išgyventi vasarą“. Samprotavau apie tai, kad atsivėrus ir nepasilikus jausmų viduje galima pasveikti, – paklausta, kaip sekėsi per egzaminą, sakė „Versmės“ gimnazijos abiturientė Fausta.

Mergina įsitikinusi, kad egzaminą išlaikys, ir jau planuoja studijas Kaune. Ji ketina rinktis šokio pedagogikos mokslus.

– Žinau, ką studijuosiu, ir man egzaminai nėra labai svarbūs. Šiais metais, manau, užduotys tikrai nesunkios. Visi, kurie buvome klasėje, greitai parašėme darbus, o koks bus rezultatas, paaiškės vėliau, – sakė gerai nusiteikusi Fausta.

Dovydas jau ruošiasi informacinių technologijų egzaminui. Mortos Mikutytės nuotrauka

Abiturientas Dovydas taip pat neabejojo, kad egzaminą išlaikys.

– Rėmiausi A.Kamiu ir italų rašytojo R.Saviano kūriniais. Rašiau kaip paprastą rašinį, vienintelis skirtumas – stresas. Buvo neramu, nors iš vakaro užmigau ramiai. Dabar reikia ruoštis informacinių technologijų egzaminui ir pamiršti šį, – sakė taip pat „Versmės“ gimnaziją bebaigiantis Dovydas.

Kiek daugiau streso prisipažino patyrusi abiturientė Simona. Mergina į egzaminą atskubėjo paskutinę minutę, pamiršo pasiimti vandens ir sakė, kad buvo sunku kvėpuoti dėvint kaukę.

Simona sakė, kad geriausios mintys jai ateina tik atidavus rašto darbą. Mortos Mikutytės nuotrauka

– Trūko oro, klasėje buvo labai karšta. Sekėsi sunkiai. Pasirinkau lengviausią temą – apie tai, kaip žmogus elgiasi grėsmės akivaizdoje. Rėmiausi trijų autorių kūriniais. Buvo sunku sugalvoti, ką analizuoti. Dabar, po egzamino, atrodo, galėjau ir kitą temą parašyti, ir apie kitus autorius pagalvoti, bet jau per vėlu. Stresas milžiniškas, – kalbėjo Simona.

Mergina atskleidė, kad ir bandomasis egzaminas jai nebuvo labai sėkmingas. Tąkart ji darbą parašė penketui.

– Atrodo, viskas gerai, bet kai gauni rezultatus, jie būna ne tokie, kokių tikėjaisi. Žinau, kad rašant darbus reikia atidžiau parinkti argumentus, bet kažkodėl visos idėjos ateina po laiko, – sakė mergina.

Simona kitą savaitę laikys anglų kalbos egzaminą ir intensyviai jam ruošiasi. Ji tikisi įstoti į Kauno kolegijos Tauragės padalinį arba studijuoti kosmetologiją.

– Pandemija viską sujaukė. Jei būčiau ėjusi į mokyklą visus metus, egzaminų rezultatai, net neabejoju, būtų žymiai geresni. Mokantis namuose sunku susikaupti, kartais patingi, kartais ne viską supranti. Mokymasis mokykloje žymiai efektyvesnis, – įsitikinusi abiturientė.

Šiemet egzamino laikas buvo pailgintas 15 minučių.

Dalintis:

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą