Pradinukai grįžta į mokyklas, abiturientai – į konsultacijas

Dalintis:

Trečiadienį Vyriausybė priėmė ilgai lauktą sprendimą – nuo pirmadienio į mokyklų klases grąžinami pradinukai savivaldybėse, kuriose sergamumas koronavirusu sumažėjęs. Tauragės švietimo įstaigų vadovai sako esantys pasiruošę dirbti kontaktiniu būdu, nors antrojo skiepo nuo koronaviruso dar negavo.

Kontaktinis ugdymas leidžiamas savivaldybėse, kuriose sergamumas COVID-19 per pastarąsias 14 dienų 100 tūkst. gyventojų nesiekia 200 atvejų. Tauragėje šis rodiklis ženkliai mažesnis – trečiadienį buvo 91,1.

Labiausiai darbo mokyklų klasėse laukia abiturientai. Vyriausybė jiems leido grįžti į kontaktines konsultacijas su sąlyga, kad jos bus vykdomos grupėmis ne daugiau nei po 5 abiturientus.

Tauragės „Versmės“ gimnazijos direktorė Dalia Pukelienė „Tauragės kurjeriui“ sakė jau pradėjusi derinti konsultacijų abiturientams grafikus ir bandys įtikinti pedagogus su moksleiviais pasimatyti gyvai.

– Penki moksleiviai yra labai mažai, o mokytojas ne guminis. Jis turi pamokas, turi pasiruošti kitai dienai ir dar vesti konsultacijas. Jei klasėje yra 20 moksleivių, mokytojas turės juos konsultuoti išskaidęs po penkis. Labai džiaugiuosi dėl abiturientų, bet baiminuosi dėl mokytojų. Mūsų mokytojai dar nepaskiepyti nė viena skiepo doze. Tačiau tikėkimės, kad viskas bus gerai. Abiturientų pasiekimai mums tikrai rūpi, – kalbėjo direktorė.

350 pradinukų mokykloje laukiantis Martyno Mažvydo progimnazijos direktorius Remigijus Masteika sakė stebėjęs Vyriausybės posėdį ir laukęs leidimo mažiesiems moksleiviams grįžti į klases.

– Esame pasiruošę. Neramina tik viena – mokytojai paskiepyti viena „AstraZeneca“ vakcinos doze. Kitas skiepas numatomas tik gegužę. Panašu, kad dienos, kai virusas visiškai išnyks, lauksime labai ilgai. Turime išmokti gyventi su virusu ir grįžti į normalų ritmą. Iki praėjusių metų gruodžio pradinukai mokėsi tik kontaktiniu būdu ir mokėsi sėkmingai. Tikiuosi, viskas sklandžiai vyks ir dabar, – viliasi progimnazijos vadovas.

Iki pirmadienio mokyklų vadovai gali apsispręsti ir rinktis mišrų mokymo būdą, kai dalį laiko mokomasi kontaktiniu būdu, dalį – nuotoliniu. Jei klasėse būtų fiksuojami susirgimai, klasė grįžtų į nuotolinį ugdymą.

Dalintis:

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą