Prie gimnazijos klykiantis vaikas išgąsdino praeivius

Dalintis:

Pirmadienį „Tauragės kurjerio“ redakcijai buvo atsiųstas vaizdo įrašas, kuriame Žalgirių gimnazijos prieigose matyti keistas incidentas – mokytoja bando sutramdyti ir į mokyklos patalpas įvesti klykiantį vaiką. Vaizdą užfiksavę praeiviai pamanė, kad pedagogė vaiką galėjo skriausti, o jei šis patyrė isterijos ar kokį kitą priepuolį, ji elgėsi netinkamai. Tačiau keistą vaizdą mačiusius žmones ramina ir „Šaltinio“ progimnazijos, kurios priešmokyklinukai mokosi Žalgirių gimnazijos korpuse, direktorė, ir Švietimo skyriaus vedėjas – nieko baisaus neatsitiko, mokytoja tik bandė nuraminti specialiųjų poreikių turintį mokinį.

Į „Tauragės kurjerio“ elektroninį paštą atsiųstas trumpas vaizdo įrašas, kuriame užfiksuotas incidentas prie Žalgirių gimnazijos, iš tikrųjų sukėlė daugybę klausimų – ar tai, kas vyko prie priešmokyklinukų korpuso, yra normalu? Vaizdo įrašo ir atskirų jo vaizdų neviešiname, kad jis nesukeltų streso nei jame užfiksuoto vaiko šeimai, nei jo bendramoksliams. Redakcijai pranešta, kad incidentas nufilmuotas penktadienį, lapkričio 20 dieną.

Trumpame vaizdo įraše matyti, kad Žalgirių gimnazijos prieigose moteris bando suvaldyti klykiantį mažą vaiką – bando nuraminti vis kartodama „Ša!“, suimti vaiką už rankų ir įvesti į mokyklos patalpas. Vaikas rėkia ir nuo mokytojos ginasi taip, kad apima šiurpas ir skamba visas mikrorajonas.

– Nežinau, kas ten atsitiko, kas tą vaiką nuskriaudė, bet situacija pasirodė nenormali. Net jei mokytoja ir bandė ją suvaldyti, to padaryti jai nesisekė. Vargu, ar toks vaiko auklėjimo būdas apskritai yra normalus ir kas galėjo atsitikti vaikui, kad pamokų metu jis išbėgo iš mokyklos ir šitaip klykė, – stebėjosi įrašą redakcijai atsiuntusi moteris.

„Šaltinio“ progimnazijos, kurios priešmokyklinukai nuo šių mokslo metų buvo įkurdinti viename Žalgirių gimnazijos korpuse, direktorė Jūratė Lazdauskienė informavo apie incidentą žinanti. Mokyklos vadovė situacijos nesureikšmino ir garantavo – mokytojos padėjėja, bandžiusi sutramdyti specialiųjų poreikių vaiką, viską padarė tinkamai – jokio pažeidimo jos elgesyje nėra. Direktorės teigimu, vis daugiau specialiųjų poreikių vaikų mokosi bendrojo lavinimo mokyklose, nes to pageidauja jų tėvai. Situacijų kyla visokių, todėl mokytojams pagelbėti ir skiriami padėjėjai, kad jie galėtų stebėti specialiųjų poreikių vaikus ir pagelbėti mokytojui.

Savivaldybės Švietimo skyriaus vedėjo Egidijaus Šteimanto ši situacija taip pat nenustebino.

– O ką daryti mokytojui, kai vaikas šitaip elgiasi? Mokyklos šiais laikais turi visokios patirties. Pasitaiko, kad vaikams isterijos priepuoliai prasideda vidury pamokos, vaikas elgiasi neadekvačiai. Aišku, tai yra sutrikimai tam tikri, pedagogai žino, kaip tokiais atvejais elgtis. Šita konkreti situacija yra natūrali, kaip ir nesaikingas juokas. Iš įrašo aiškiai matyti, kad tai specialiųjų poreikių vaikas, – sakė E.Šteimantas.

E.Šteimanto teigimu, specialiųjų poreikių turinčio vaiko tėvai gali rinktis, kur ugdyti vaiką – jie turi teisę leisti jį į bendrojo lavinimo mokyklą. Tokiu atveju mokykla privalo specialiųjų poreikių turinčiam vaikui suteikti galimybę mokytis su kitais vaikais, užtikrinti visavertį jo ugdymą, paskirdama mokytojui į pagalbą specialiuosius pedagogus, psichologus ir mokytojų padėjėjus.

– Pagal Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos nuostatą iki 2024 metų šalyje iš viso turėtų nelikti specialiųjų ugdymo centrų. Visi specialiųjų poreikių vaikai turi būti integruoti į visuomenę ir išmokti socialinių įgūdžių kartu su kitais visuomenės nariais. O sveikieji turi priimti šiuos vaikus, savo bendramokslius, ir juos toleruoti, – patikino Švietimo skyriaus vedėjas.

E.Šteimantas įvykį mačiusius ir užfiksavusius žmones ramina – šiais laikais toks reiškinys mokyklose įprastas ir dėl to nerimauti nereikia.

– Paskambinkit į bet kurią mokyklą. Tokių vaikų yra kiekvienoje. Ir jų daugėja. Panaši situacija ir darželiuose, būna ir po du grupėse. Kartais mes iš sprendimus turinčių priimti politikų net sulaukiame priekaištų – kodėl mokykloms skiriama tiek daug mokytojų padėjėjų. Todėl, kad specialiųjų poreikių vaikų nuolat daugėja ir juos mokantiems mokytojams reikalinga pagalba. Be jos mokytojas nebegalėtų dirbti su kitais vaikais. Situacija liūdna, bet ji reali, – konstatavo Švietimo skyriaus vedėjas.

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ redaktorė.

Rekomenduojami video:

Komentarų skiltis išjungta.